כבוד לבית ספר "קשת"

כבוד לבית ספר "קשת"

בית ספר "קשת" הגיע למקום ראשון באליפות הסייבר הישראלית!

אולימפיאדת התכנות הלאומית "אליפות הסייבר הישראלית", יצאה לדרך בחודש דצמבר 2016, זו השנה השנייה, ביוזמתו של שר החינוך מר נפתלי בנט, במטרה לחשוף את מקצוע תכנות המחשבים (כתיבת קוד) כמקצוע טכנולוגי מוביל, בדרך חווייתית ותוך העלאת המוטיבציה ורצון התלמידים ללמוד מקצועות טכנולוגיים. אשדוד כיכבה בתחרות וכרשות הגיעה למקום השישי. תלמידי בי"ס קשת הביאו כבוד גדול בקוטפם את המקום הראשון וייצגו אותנו בתחרות הגמר בחודש הבא. שאפו לאשדוד. כבוד ל"קשת".

יותר מ-2,000 תלמידים מ-1443 בתי ספר בישראל, השתתפו בתחרות הסייבר שהחלה לפני כחודשיים ובחודש הבא, בתחרות הגמר במעמד שר החינוך, יוכרזו הזוכים המאושרים בתחרות היוקרתית. השנה, הצטרפו לתחרות כ-30 בתי ספר יסודיים מאשדוד, ביניהם בית ספר "קשת", ששמר על מקום בעשיריה המובילה לאורך כל התחרות ולבסוף קטף את המקום הראשון.

רכזת התקשוב של ביה"ס "קשת", הגב' ויקי יעקובוביץ' החליטה לקחת את המשימה ברצינות הראויה, מתוך הבנה שההשתתפות בתחרות תקדם את התלמידים במספר מישורים משמעותיים: חשיפה לשפת הקוד, השפה של המאה ה-21 (אחרי קרוא וכתוב), יצירת אחווה בין התלמידים, הגברת שיתוף פעולה בין תלמידי ביה"ס בקבוצות גיל שונות כדי להתקדם בשלבי התחרות ולנצח.

התחרות בנויה כמעין משחק המכונה קוד מונקי (Code Monkey). המשתתפים בו צוברים נקודות ע"י פתרון שלבים שונים. האתגר במשחק הינו להמשיך ולהתקדם בשלבים ההופכים מורכבים יותר ויותר הן בביה"ס והן בבית. "התקדמות ביה"ס קיבלה חשיפה באתר אינטרנט מיוחד שהקים משרד החינוך" אומרים בקשת ומדגישים "המוטיבציה והרוח התחרותית הם אלו שמדרבנים את התלמידים להצלחה". מתוך כך, מנהלת ביה"ס, הגב' רינה גל, גייסה את כל צוות המורים, התלמידים וההורים ורתמה את כולם לעידוד והעלאת המוטיבציה בקרב התלמידים.

כתוצאה מכמה פעולות שננקטו במהלך התחרות, ביה"ס "קשת" התברג מתחילת התחרות ועד סופה בעשירייה המובילה ברמה ארצית, ובסוף התחרות הגיע למקום הראשון ברמה הארצית, בקרב צמוד מאוד עם ביה"ס שהיה ממקומם במקום השני. אשדוד אגב כיכבה בתחרות וכרשות עירונית, זכתה במקום השישי!

המנהלת גל: "נדרשו הרבה אסטרטגיות וחשיבה על מנת לשמור על מורל גבוה ומוטיבציה בקרב התלמידים. בניצוחה של רכזת התקשוב, גב' ויקי יעקובוביץ', מעבדת המחשבים של ביה"ס עבדה ללא הפסקה!, כאשר בכל רגע נתון עבדו שם תלמידים". גל ציינה עוד כי "העבודה המשיכה גם בבתי התלמידים בשעות הערב, ועל מנת לדרבן את כולם הוכרזה תחרות פנימית בבית הספר, וכל שבוע צוינו לשבח תלמידים וכיתות שלמות שצברו את מספר הנקודות הרב ביותר".

כך ניתן היה לראות כיצד אותם תלמידים שפתרו את כל השלבים, הוכרזו כ"נאמני סייבר" וקיבלו סיכה מיוחדת (בסוף גם קיבלו מדליה), נרתמים למשימת סיוע לתלמידים מתקשים. בנוסף לכך, אחד האבות, מר אבי גורן, מתכנת במקצועו, התנדב בשעות הפנאי שלו להיות מנטור של קבוצת תלמידים שהמוטיבציה שלהם היתה גבוהה במיוחד. הוא לימד אותם מיומנויות של תכנות ולוגיקה ובכך סייע להם להתקדם בשלבים המורכבים ביותר בתחרות.

בעקבות כל הפעולות שננקטו, תלמידי ביה"ס "קשת" שמרו על מורל גבוה והישגים מעולים כל זמן התחרות (כחודשיים) וייצגו את העיר אשדוד בגמר, תחרות נפרדת לכל בתי הספר המצטיינים, שיתקיים בחודש מרץ בתל-אביב במעמד שר החינוך מר נפתלי בנט. מחזיקים להם אצבעות!

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*