ימי תרבות 2016 באשדוד

ימי תרבות 2016 באשדוד

המיזם הייחודי, ימי תרבות, ביוזמת מפעל הפיס, משרד התרבות והספורט ופורום מוסדות תרבות ואמנות חוזר זו השנה הרביעית. במהלך שבוע ימים, בין התאריכים 14-21 בספטמבר, יוצגו כ- 450 מופעי תרבות ואמנות ב – 120 יישובים ברחבי הארץ ויכללו מופעי תיאטרון, מחול, מוסיקה, ספרות, ילדים, קולנוע ותערוכות במוזיאונים והכול במחיר של עד 20 ₪ לכרטיס. מאות מוסדות וגופי תרבות מובילים לוקחים חלק במיזם זה ופותחים את שעריהם לקהל הרחב – חלק מהמופעים מוצגים בגופי התרבות וחלק מנוידים לאולמות ברחבי הארץ. לצד אלה, ישתתפו ב"ימי תרבות" גם אלפי אמנים, שחקנים, יוצרים עצמאיים, סופרים ומשוררים ויציגו את עשייתם האמנותית, כל אחד בתחומו.

לצד המופעים שיתקיימו על במות בכל הארץ, ימי תרבות יוצאים גם לרחוב. מגוון של מופעי מחול, מוסיקה, אופרה ותיאטרון רחוב ישולבו בשווקים ובריכוזי קהל בכל הארץ. לאירועים אלה – הכניסה חופשית.

מפעל הפיס, משרד התרבות והספורט ופורום מוסדות תרבות ואמנות שמחים להמשיך את המסורת, שתגביר את הנגשת התרבות הישראלית לציבור בכל חלקי הארץ, תוך שימת דגש על יישובי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית במדינת ישראל.

תושבי אשדוד מוזמנים כולם לקחת חלק בחגיגת התרבות הישראלית וליהנות מהמגוון ומהעושר האמנותי, שמציעה היצירה הישראלית. בברכת חג תרבות שמח ומהנה!

יום ה' 15.9.16 בין השעות 09:00-16:00

"אותו הים"

תערוכה של אמנים ישראליים עכשוויים. הכניסה למוזיאון ללא תשלום.

טלפון לבירורים: 08-8545180. מוזיאון אשדוד לאמנות ,דרך ארץ 8, אשדוד.

יום ה' 15.9.16 בין השעות 20:00-22:00

רוקדים ברחובות אשדוד

עמותת הכוראוגרפים: נסמה: "Nesma" – מאת: אלינא פיצ'רסקי  |  כוריאוגרפיה : אלינא פיצ'רסקי  |  רקדניות: הילה ריחני, יוליה גורבונוב, מיכל גליקברג  |  נגן דרבוקה: סאלח היבי.

NESMA מחול מזרחי מבית היוצר של האמנית אלינא פיצ'רסקי לקצב הדרבוקה התוססת של סאלח היבי! הצטרפו אלינו, לחוות את שקשוק האגן וריגוש הנשמה.

rokdim

רוב היום אני בחוץ

כוריאוגרפיה: יוסי ברג  |  רוקדים: עודד גרף, יוסי ברג  |  מוסיקה: קרלוס גרדל  |  תלבושות: דליה לידר  |  קו-פרודוקציה: פסטיבל הרמת מסך וחשיפה בינלאומית, מרכז סוזן דלל, תל אביב.

מחוות יומיות ותנועה נמרצת מפורקים ונבנים לדואט שבו שני גברים מנהלים דיאלוג באמצעות תנועת ידיים מהירה. המתח ההדדי בניהם מוביל ליצירת רגעים מקורים, מפתיעים ומלאי הומור. זוכה מקום ראשון בתחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית בהנובר, גרמניה ובפרס משרד התרבות.הועלה ברחבי ישראל, ארה"ב, צרפת, איטליה, טייוואן, דרום קוריאה, יוון, בלגיה, הולנד, גרמניה, ליטא, פולין ושבדיה ועם להקות בינלאומיות, בין השאר עם בית האופרה אוסנברוק, בגרמניה, להקת קומפני- אי וושינגטון, בארה"ב, להקת תומס נון ברצלונה, בספרד, להקת נורדאנס בשבדיה, ועם להקת אינטרודאנס בהולנד.

פיפדאנס

מאת נמרוד פריד  |  תכנון ועיצוב: טליה פריד  |  רקדנים יוצרים: נועה שביט, שרון ישראלי, איציק גבאי, קורטני שול / מאיה בר יעקב  |  עריכה מוסיקלית: הראל צמח, אשר בן שלום.

הגוף כמפלט האחרון של חופש – מופעי מחול במרחב הציבורי. הקהל מוזמן להציץ ב 3 מופעי מחול שונים בתוך 3 תאי הצצה, למוסיקה אחת. תאי ההצצה פזורים במרחב הציבורי: ברחוב, בכיכר המרכזית, בפארק, על המדרכה, על גדת הנהר ועוד – בדיאלוג עם המרחב העורבני או המרחב הטבעי הנבחר. הקהל, יוצר כפר מציצים צבעוני וטעון, שמשנה לחלוטין את שגרת היום ויוצר אסתטיקה חדשה במרחב הציבורי הנבחר.

המופע מאתגר את תפיסת המבנה המסורתי של התבוננות בריקוד תיאטרלי ומגדיר זוויות ראייה חדשות בפרספקטיבה אחרת, שממנה הצופה מתבונן ביצירה ובמיקומה ברחוב. פיפדאנס גם יוצר קשר חדש בין קהל ומופעי מחול במרחב הציבורי, שמאתגר ומרחיב את הגבולות בין הקהל לרקדנים, תוך כדי דיאלוג בין מחול ומדיומים אחרים. פיפדאנס עוסק בקשר בין אינטימיות ליומיומיות ובין הסתכלות למציצנות. פעולות ההצצה מתרחשות כל הזמן בכל מקום במרחב הווירטואלי ובמרחב הפיזי שלנו- בין אדם לחברו ובין השלטון לנתיניו. הרחובות, הפארקים, מרחבים ציבוריים ומרחבים פרטיים מצולמים כל הזמן. חדשות הטלוויזיה ותכניות הריאליטי מביאות את ההצצה לתוך הבית שלנו. הרשתות החברתיות יודעות לספר עלינו כמעט הכל. תרבות הראליטי לאן? האם אנחנו מאבדים את זכויות הפרט שלנו?

פיפדאנס נוצר והופק לראשונה בפסטיבל הבינלאומי לתאטרון רחוב, בת-ים 2007, בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ואמנות ובשיתוף עם עמותת הכוריאוגרפים. מאז – הופעות בהצלחה עצומה בישראל וברחבי העולם: הביאנאלה לארכיטקטורה בוונציה, פסטיבל הקיץ בסנטרל פארק ניו יורק, פסטיבל ישראל, יוהנסבורג, אוסטרליה, סין, ספרד ועוד. יותר מ 60,000 אנשים כבר צפו בפיפדאנס, שהוגדר כמופע פורץ דרך ומשנה הרגלי צפייה במחול.

פיפדאנס מוצג גם בקופרודוקציה בינלאומית, כשיתוף פעולה עם להקות מחול נפלאות ונבחרות ברחבי העולם ובישראל, עם מסר של שמירה על זכויות הפרט וחופש הביטוי: דרום אפריקה, אוסטרליה,איטליה, קפריסין ועוד.פיפדאנס זכה בפרס עיצוב ורגש בכנס DESIGN&EMOTION הונג קונג.

ללא תשלום. קריית התרבות, רחבת המשכן (אשדוד).

יום ו' 16.9.16 בין השעות 13:30-10:30

'אותו הים'

תערוכה של אמנים ישראליים עכשוויים. הכניסה למוזיאון ללא תשלום.

טלפון לבירורים: 08-8545180. מוזיאון אשדוד לאמנות ,דרך ארץ 8, אשדוד.

יום ו' 16.9.16 בשעה 11:00

"טרמינל"

מופע מחול, "טרמינל" הינו מסע תנועתי של קבוצת המחול של הכוריאוגרפית מיכל פל ברכה, המתרחש בין כותלי מוזיאון אשדוד לאמנות – מסע בין עולמות, בין כאן לשם, בין רגשות להרגשות, בין תנועה לסטאטיות ממש כפי שקורה בטרמינל.

ללא תשלום. טלפון לבירורים: 08-8545180. מוזיאון אשדוד לאמנות ,דרך ארץ 8, אשדוד.

מוצ"ש 17.9.16 בשעה 22:00

נאג' חמדי-ארטישוק

נאג' חמאדי היא להקת רוק שהוקמה ב-2005 על ידי עיתונאים פעילים: הסולן דרור פויר (גלובס), הגיטריסט אור הלר (ערוץ 10), הקלידן דרור גלוברמן (ערוץ 2), הבסיסט אראל סג"ל (ערוץ 20, גל"צ), והמתופף טל לזר (ישראל היום). הם כותבים, מלחינים ומנגנים את שיריהם לגמרי בעצמם. לפני כמה חודשים הוציאו את אלבומם הראשון, ובו שירים על תשוקה ואבדון, על החיים ועל המוות, בהפקה מוסיקלית של ברוך בן-יצחק (רוקפור).

נאג' חמאדי מופיעה למעלה מעשר שנים במועדונים, בפסטיבלים ובאירועים בכל הארץ, ומדי כמה חודשים מרימה מופע מרכזי בבארבי בהשתתפות אורחים מהשורה הראשונה במוסיקה הישראלית.

ביקורות: "נאג' חמאדי היא להקה מצחיקה, אבסורדית, מטורפת ומהנה. הופעה של נאג' חמאדי לא דומה לשום הופעה של להקת רוק אחרת בארץ. הטירוף חוגג והסיפורים מתחברים מצוין אל המוזיקה כחלק אינטגרלי מהשירים. אני מרותק". (מיכאל רורברגר, עכבר העיר, מרץ 2012)

מהביקורות על הסינגל הראשון "אל תלכי לישון": "אפרופו הביטלס, המנגינה מזכירה, בעציות חביבה, את כוורת ובאופן מיוחד את יצחק קלפטר וזאת כבר סיבה לסמפט את השיר" (בן שלו, הארץ, אוקטובר 2015).

הכניסה חינם. לפרטים נוספים: 08-8545180. רח' מרטין בובר 1 ( אשדוד).

יום ב' 19.9.16 בשעה 11:30

מספרים עלייך, ירושלים

אהובה כהן – בבואה עם אהובה. שלושה סיפורים במופע אחד משולבים בשירי ירושלים:

  1. שוקולד מריר – מבוסס על סיפורה של הגב' פועה שטיינר "מתוך ההפיכה". כתבה: אהובה כהן  |  ביימה: דינה שוחט.

אסתרקה – בת 6, ילידת הישוב הישן. בערב מלחמת השיחרור. הדוד לדרמן דאג לחפיסת שוקולדה שכה ייחלה. החפיסה נגנבה ע"י חייל בריטי בעת חיפושים בביתה אחר נשק בלתי ליגאלי. והילדה…

  1. סטנדר לסנדר – מבוסס על סיפורי "ירושלים של מעלה".

גיטל – מתגוררת בירושלים של בין החומות, נעזבת לצמיתות ע"י בעלה, נשארת לגדל לבדה את בנה יחידה, שלוימלה. שלוימל'ה נשלח למוסד אשר הוחרם ע"י גדולי הדור. סנדר – כנר בודד נשלח ע"י השכנה שיינדל להציל את הילד. הסוף השמח – גיטל וסנדר מתחתנים…

  1. כרם עיזים – מבוסס על הספר "אלף עולמות".

חייה סימה – בת 12 בתקופת מלחמת העולם הראשונה, נשלחת ע"י אימה להביא קמח בהקפה וחוזרת לביתה במפח נפש. בדרכה פוגשת את חנהלה, מקבצת נדבות ומצרפת אותה לביתה. הן מוצאות זיתים אשר התגלו כגללי עיזים. מה תעשנה הילדות בגללים הללו?

מחיר: 10 ₪. טלפון לרכישת כרטיסים: 08-8666180. מתנ"ס מעלה (רבי טרפון 2, אשדוד).

יום שני 19.9.16 בשעה 17:00

סערה בדלי מים

רבקי טננהויז. ברקיע ענן אפור, רוח שלג וכפור, השעה שעת חצות, מה עושה ילד קט בחוצות?הצגה מרתקת וחווייתית לבנות בגילאי 4-10 עם רבקי טננהויז .

טלפון לרכישת כרטיסים: 08-8666180, יש גישה לנכים ואוזניות .מחיר: ₪10. מתנ"ס מעלה (רבי טרפון 2,אשדוד).

יום שני 19.9.16 בשעה 20:30

מתוניס ועד צרפת

מופע ילדים – מכון רננות למוזיקה יהודית-מוסיקה. תזמורת פירקת אלנור תארח את הפייטן יחיאל נהרי לקונצרט ירושלמי מיוחד במינו.

פירקת אלנור היא התזמורת המובילה למוסיקה קלאסית מזרחית, ונחשבת לממשיכת דרכה של תזמורת רשות השידור המיתולוגית, עליה ניצח זוזו מוסה ז"ל. התזמורת מנגנת ומבצעת מוסיקה מארצות המזרח התיכון והמאגרב, ונגניה הם בכירי הנגנים בארץ בז'אנר המוסיקה הקלאסית המזרחית הקונצרט הירושלמי יביא את מיטב הקלאסיקות של המוסיקה המצרית, שהפכו להיות נכסי צאן ברזל של עולם הפיוט הירושלמי והמוסיקה המזרחית הקלאסית בקונצרט ישולבו קטעי סליחות ופיוטי הימים הנוראים.

ניהול מוסיקלי: אריאל כהן  |  ניהול והפקה: חנה פתיה.

מחיר: 20 ₪. טלפון לרכישת כרטיסים: 08-8648585. אודיטוריום דיונה (קק"ל 90, אשדוד).

tunis

צילום: ליאור מיכאל

יום ג' 20.9.16 בשעה 16:30

העציץ שלא מציץ

מופע ילדים מאת רבקי טננהויז. הילד שנבחר להיות יורש העצר. לא בזכות העציץ הפורח והמלבלב, אלא דווקא בזכות עציץ ריק אך מלא במידת האמת והיושר. הצגה בשיתוף הקהל עם תפאורה ותלבושות מגוונות. בליווי מוזיקה עשירה.

מחיר: 10 ₪. טלפון לרכישת כרטיסים: 08-6995356. מרכז קהילתי נווה יהונתן, שדרות עוזיהו 26, אשדוד.

יום ד' 21.9.16 בין השעות 11:00-12:30

אופרה בשוק

האופרה הישראלית מציגה " אופרה בשוק". סולני האופרה במופע המשלב את מיטב האריות, הדואטים והאנסמבלים מאופרות פופולאריות בביצוע סולני האופרה הישראלית בליווי פסנתר.

המופע יהיה בפריצות של 20 דקות בכל פעם. שוק לידו, חוף לידו, אשדוד.

opera be shuk

צילום: יהודה צבקר

יום ד' 21.9.16 בשעה 11:00

מפני שהוא אמת

מגישה: אסתי בר נתן. במופע מוצג סיפור חסידי אותנטי, סוחף ועמוק השזור בפרקי אמונה וביטחון ומרומם את הקהל כולו, טפח מעל הקרקע.

בסיפור מגוללים חייו של ר' לייזר ברוסיה הקפואה, סוחר מעילים העובד בשרותו של הצאר, בשנה בה החורף מאחר להגיע ומעילים אינם מוצר מבוקש. שם באה למבחן אמונתו של ר' לייזר, קשיי הפרנסה והצורך להאכיל משפחה מול העמידה בעבודת קונו, ללא פשרות. הוא חווה התלבטות והתמודדות, קשיים ולבטים עד לסוף. באמנות ייחודית, המשלבת משחק, שירה ותנועה ברצף מפתיע ובמקצועיות גבוהה, מובילה השחקנית את הקהל לתובנות חדשות ומחזקות הנוגעות לכל נפש, תובנות המובילות לעבודת השם מתוך אהבה, שלמות ושמחה פנימית ומדלגות על קשיים ומצוקות שחווה כל אחד.

מופע לנשים בלבד. מחיר: 20 ₪. טלפון לרכישת כרטיסים: 08-8666180. מתנ"ס מעלה, רבי טרפון 2, אשדוד.

יום ד' 21.9.16 בשעה 17:30

הרפתקאות חמור שכולו תכלת

מופע לילדים בביצוע שחקני תיאטרון חיפה. עיבוד לאחד הספרים היפים והמופלאים שנכתבו בשפה העברית מאת נחום גוטמן.

זהו סיפור על חמור, חמור אפור ופשוט שאיש לא רצה בו, אפילו לא אדונו שקיבל אותו במתנה. החמור מתהלך בודד בין שדות הקוצים, עד שיום אחד נאלץ הוא לזקוף ראשו, לפרוס רגליו, לחצות את גבול המושבה ולדהור בנתיב הפלאות אל עבר גורלו. מכאן מתחיל חמורנו במסע פיוטי, מצחיק ונוגע ללב, אשר במהלכו פוגש שלל דמויות המגלות לו את סגולותיו. זהו סיפור על גורל ושליחות, על המשמעות שלנו בעיניי עצמנו ובעיני אחרים, על הדברים הקטנים בחיים והמשמעות העמוקה שהם טומנים בחובם.

מגילאי 5 ולכל המשפחה. מחיר: 20 ₪. טלפון לרכישת כרטיסים: 08-8545833, יש גישה לנכים ואוזניות. בית יד לבנים, דרך ארץ 3, אשדוד.

hamor

צילום: כפיר בולוטין.

יום ד' 21.9.16 בשעה 17:30

כרמן – תאטרון מחול

להקת הפלמנקו הישראלית COMPAS.

עיבוד ישראלי מקורי לקלאסיקה הספרדית הנודעת "כרמן", בביצוע להקת הפלמנקו הישראלית COMPAS. להקת COMPAS (ניהול אמנותי: מיכל נתן) בשיתוף הצייר יהודה גולדין ושחקן, מציגים גירסה אופטימית, הקוראת להפסקת האלימות בין בני האדם. התוצאה – סיום עכשווי ומלא תקווה לסיפור קורות חייה של "כרמן" הנערה הצוענייה מסביליה ואהבתה לחייל דון חוסה.

לעיני הצופה נרקמת העלילה על הבמה במחול, משחק וציור המצטרפים יחדיו לחוויה רב חושית יוצאת דופן ומקורית.

בתקופה בה כולנו מתמודדים עם תוצאותיה הטרגיות של האלימות בחברה, מעבירה ההצגה רוח של אחריות אישית למחויבות הפרט לעצירת האלימות. המפנה המתרחש בסוף המחזה ממחיש לצופה הצעיר כי ניתן לשנות כל דבר, אפילו סיום של הצגה, במטרה למנוע תוקפנות ושפיכות דמים!

רעיון וכוריאוגרפיה: מיכל נתן  |  בימוי: אורנה בן חורין  |  עיבוד עפ"י פרוספר מרימה: יאיר שיינפלד, אילן שיינפלד  |  תלבושות: רוני אביב.

מחיר: 20 ₪. טלפון לרכישת כרטיסים: 08-8648585. אודיטוריום דיונה, קק"ל 90, אשדוד.

carmen

צילום: רונן רוזנבלט
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*