ילד תקף סייעת. ביטוח לאומי יכיר באירוע כתאונת עבודה 

ילד תקף סייעת. ביטוח לאומי יכיר באירוע כתאונת עבודה 

כאבי הגב ופריצת הדיסק ממנה סובלת סייעת בבית ספר מיוחד באשדוד שהותקפה על ידי תלמיד, הוכרו כתאונת עבודה. כך עולה מתביעה שהגישה הסייעת בת 40 תושבת אשדוד, עובדת עירייה, באמצעות עו"ד דותן לינדנברג נגד המוסד לביטוח לאומי, לאחר שזה דחה תחילה את בקשתה, בטענה שלא הוכח קשר בין תאונת העבודה לאירוע התקיפה.

מכתב התביעה עולה כי בחודש מרץ 2013, אחד התלמידים שהתפרע, בעט בסייעת שנפלה ארצה  תוך שהיא סופגת מכה קשה בעמוד השדרה המותני. לאחר התקיפה והנפילה, הסייעת סבלה מכאבים והגבלות תנועה במותניים עם הקרנה לרגל שמאל אך רק יותר מחודש מיום התקיפה, כשהכאבים גברו, היא התייצבה בחדר המיון בבית חולים ברזילי באשקלון, שם אובחן כי היא סובלת מפריצת דיסק.

בכדי להוכיח שפריצת הדיסק וכאבי הגב הם כתוצאה מהתאונה, עו"ד לינדנברג צירף לתביעה את תצהירה של מזכירת ביה"ס. המזכירה הצהירה  כי בשעת צהריים לקראת סיום יום הלימודים נשמעה לפתע צעקה וכשיצאה מהמשרד לבדוק את מקור הצעקה, הבחינה בתלמיד שבועט בסייעת שנפלה על הגב מעוצמת הבעיטות.

בא כוח הביטוח הלאומי טען בבית הדין לענייני עבודה בבאר שבע כי אילו היה נגרם הנזק הנטען,  כבר ביום האירוע הסייעת הייתה פונה מיידית או בסמוך מאוד לחדר המיון.

לבסוף הביטוח הלאומי אישר כי כאבי הגב הם תוצאה של תאונת עבודה וזאת לאחר שעיין בחוות הדעת של המומחה שמינה בית הדין.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*