יחידה חדשה לשיקום נשימתי הושקה בבית הדר

יחידה חדשה לשיקום נשימתי הושקה בבית הדר

בית הדר, בית החולים השיקומי הוותיק באשדוד, חונך ביום ה' (30/11) את היחידה החדשה לשיקום נשימתי, במעמד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ח"כ יעקב טסלר, הנהלת הבית, רופאים, נציגי בתי חולים וקופות החולים ואורחים חשובים. ד"ר לסרי: "אשדוד, המבססת אט אט את שירותיה הרפואיים, מברכת את הנהלת בית הדר על התרומה החשובה לתושבי העיר במשך כל כך הרבה שנים ומאחלת לה המשך התפתחות ושיפור מתמיד של סל השירותים הרפואיים".

המרכז הרפואי הוותיק "בית הדר" באשדוד, המשמש כבית חולים שיקומי המשכי ובעל התמחות מיוחדת בטיפול במטופלים מונשמים באמצעות המחלקות להנשמה ממושכת, חנך יחידה חדשה לשיקום נשימתי. זאת כתוספת לשלוש מחלקות מונשמים שמפעיל הבית ונותן מענה ליותר מ-100 מטופלים מונשמים השוהים באופן קבוע בבית החולים. לבית הדר ניסיון של למעלה מ-17 שנים במחלקות להנשמה ממושכת, כשחטיבת המונשמים שלו היא הגדולה בבית הדר ומהגדולות בישראל. "מטופלים מונשמים המגיעים לאשפוז באחת ממחלקות המונשמים שלנו מגיעים לאחר שהות בבית חולים כללי ולאחר שמצבם התייצב" אומרים בבית הדר ומציינים את המסלול הקבוע שעושה כל מטופל שנקלט בבית הדר ובניית תכנית מותאמת לצרכיו במטרה לגמול אותו מהנשמה.

כל מחלקה בחטיבת המונשמים של בית החולים, מצוידת במכונות הנשמה מהטובות בעולם התומכות בכל אפשרויות הגמילה מהנשמה, כאשר בכל אחת מהמחלקות מתקיימים טיפולים לגמילה מהנשמה ולכל מחלקה סיפורי ההצלחה שלה בתחום זה. "אגב" אומרים בבית הדר, "ממש בימים אלו מתפרסם מאמר של פרופסור וורנון ואן הרדן, מנהל מחלקת מונשמים ב', על תהליך הגמילה מהנשמה כפי שהוא מתבצע בחטיבת מונשמים בבית הדר".

טל תורג'מן, המנהל המשותף של בית הדר, תיאר בדבריו את פעילות הבית וציין כי היחידה לשיקום נשימתי הנפתחת בימים אלו הנה יחידה חדשה הממוקמת במחלקת מונשמים ג' של בית החולים בית הדר. "היחידה מונה 6 מיטות אשפוז וייעודה הוא בקידום נושא השיקום הנשימתי בבית החולים ולהבטיח כי פוטנציאל הגמילה מהנשמה של כל מטופל ימוצה במלואו. לצד מחלקות המונשמים הקיימות היחידה פועלת גם לאיתור מטופלים בבתי החולים הכלליים, שלהם פוטנציאל גמילה גבוה, ולקצר באופן משמעותי את התהליך ומשך הזמן הנדרש עד להגעתם ליחידה בבית הדר, על מנת להתחיל בתהליך הגמילה מהנשמה כמה שיותר מוקדם ולנצל את חלון הזמן העומד לרשות בית החולים".

את היחידה מנהל ד"ר פאבלו בוקסנבוים, מנהל חטיבת המונשמים, שהיא יחידה מסוגה בכל אזור הדרום, ומטרתה לתת מענה ושירות רפואי שלא היה קיים עד כה מקו גדרה ועד אילת. היחידה מקיימת שיתופי פעולה עם כל בתי החולים בישראל ובמיוחד עם בית החולים אסותא אשדוד ובית החולים ברזילי באשקלון. "קיום והפעלת היחידה מצריכים משאבים כלכליים וכוח אדם איכותי, במיוחד הטיפול במהלך הגמילה מהנשמה שמצריך ריכוז משאבים הן בכוח אדם מקצועי והן בציוד" אומר תורג'מן, ומציין אפוא את החשיבות בקשר ובשיתופי הפעולה עם כל קופות החולים ומבקש "לקחת איתנו חלק במאמץ זה ולהפנות את התקציבים הדרושים לקיום היחידה". הוא הודה על שיתוף הפעולה עם העירייה ואמר כי "ראש העיר אשדוד הוא ידיד אמת של בית החולים".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, אמר בטקס השקת היחידה החדשה: "מדובר בעוד בשורה חשובה לאשדוד ובהרחבת השירות הרפואי לחולים שעברו פרוצדורות רפואיות קשות ולאוכלוסיית המבוגרים הנצרכים לתמיכה נשימתית. אשדוד, מבססת אט אט את שירותיה הרפואיים במגוון תחומים ובמוסדות רפואיים שונים, כיאה לעיר גדולה ומתפתחת, ואני מברך את הנהלת בית הדר על התרומה החשובה לתושבי העיר במשך כל כך הרבה שנים ומאחל לבית הדר המשך התפתחות ושיפור מתמיד של סל השירותים הרפואיים".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*