יורדים מהעצים

יורדים מהעצים

לראשונה בישראל יורדים מהעצים: הנייר הממוחזר מגיע לחנויות ויוצע לציבור הרחב. ניתן יהיה להשיגו במגוון חנויות.

נייר חדרה הודיעה היום כי תחל למכור לציבור הרחב  נייר ממוחזר 100%, בכל החנויות המובחרות: קרביץ, צומת ספרים, אופיס דיפו , באג ועוד. ייחודו של הנייר הוא הפיתוח החדשני, ללא שימוש בתאית (שמקורה בעצים).

גיא ידלין, מנכ"ל חטיבת הנייר של החברה, הודיע היום על תחילת מכירת הנייר הממוחזר, לראשונה, לציבור הרחב  והוסיף כי הנייר הממוחזר 100% הוא פרי פיתוח עולמי ייחודי וחדשני, עליו עבדה החברה במשך מספר שנים, וכי להבדיל מסוגי נייר ממוחזר אחרים, שכבר מצויים בשוק, הוא אינו מכיל בכלל מרכיבים המבוססים על כריתת יערות – חומר הגלם המרכזי בתעשיית הנייר, ואינו מכיל, או דורש כל שימוש בחומרים  כימיים המזהמים את הסביבה.

סדרת הניירות הממוחזרים 100%: לראשונה בישראל משיקה נייר חדרה ניירות A4 100% ממוחזרים וידידותיים לסביבה, בגוון בהיר במיוחד.  הנייר מיוצר באמצעות שימוש באנרגיית גז נקייה ומפסולת נייר וקרטון הנאספת אך ורק בישראל, ומכאן שייצור הנייר הממוחזר למעשה "מנקה את המדינה" ותורם לאיכות הסביבה. בייצור נייר זה אין כלל שימוש בתאית (שמקורה בעצים), ותהליך המחזור מבוצע בתהליך "De-Inking" (הוצאת דיו) ללא הלבנה וללא שימוש בכימיקלים, כך שבסוף התהליך מתקבל נייר באיכות גבוהה לכתיבה והדפסה. שוק מוצרי הנייר כיום נשלט על ידי הצבע הלבן, אבל העתיד, כמו גם הדאגה לסביבה והצורך בשמירה על כדור הארץ, נמצא בצבעים בהירים.

מחיר מומלץ לצרכן: כ 16 ₪ לחבילת נייר.

גיא ידלין, מנכ"ל חטיבת הנייר: "אנו מזמינים אתכם לרדת מהעצים ולסייע לכינון שינוי משמעותי בהרגלי השימוש והצריכה בציבור הישראלי. למעשה, כולם יוכלו להצטרף למהפכה הירוקה, לתרום לאיכות הסביבה, לנקות את המדינה ובעלות דומה לנייר לבן, אפשר יהיה לעבור לנייר ממוחזר. לא עוד קיימות ומחזור רק למי שידם משגת, אלא מחזור לכולם, במחיר שווה לכל נפש.

נייר חדרה מקדמת את המהפכה הירוקה בישראל. בנוסף לפנייה לצרכן הביתי, אנו פונים לחברות עסקיות במטרה לרתום אותן למעבר לנייר ממוחזר 100% . בקרוב נשמע על חברות רבות שמצטרפות למהפכת הקיימות שמובילה נייר חדרה".

ידלין הסביר כי הנייר הממוחזר 100% הוא פריצת דרך אמיתית – לא רק בישראל, אלא בעולם כולו – ובשורה משמעותית בהשקעה המתמשכת בקיימות ובשמירת איכות הסביבה. לדבריו, הנייר הממוחזר 100% ישפר את אופטימיזצית הייצור של נייר חדרה, שכן חומר הגלם של הנייר הממוחזר 100% הוא פסולת הנייר הנאספת ומטופלת באמצעות החברה הבת של נייר חדרה – "אמניר", ובכך מתבצע ניצול מיטבי של פסולת הנייר.

ידלין ציין, כי החברה תקצה משאבים רבים להסברת הצורך במחזור וטיפוח איכות הסביבה, ותשתתף במאמץ לחנך את השוק הישראלי בצורך לשמור על הסביבה שבה אנו חיים, ולהפוך אותה לטובה יותר. "היעד שלקחנו על עצמנו, הוא לייצר ולמכור עשרת אלפים טון נייר ממוחזר 100%. מדובר ביעד שאפתני במיוחד, לפחות בהיבט הסביבתי.

"אנחנו מתכוונים להציע מגוון רחב של מוצרי נייר ממוחזר 100%, לרבות ייצור של כל מוצרי הנייר המשרדיים, מחברות, דפי הדפסה, ספרי חשבוניות, נייר לבתי הדפוס ולתעשיות ההמשך, ואין לי ספק שהצרכן יגיב לכך בהתלהבות וימשוך את תעשיית הנייר כולה לייצור של נייר ממוחזר 100%. זה מצוין לסביבה, זה מצוין לתעשייה הישראלית, זה יגביר את המודעות למחזור – וזה לא עולה יותר מנייר המבוסס על כריתת עצים".

נייר חדרה היא יצרנית הנייר המובילה בישראל. החברה נוסדה בשנת 1951, מעסיקה כ-2,900 עובדים והכנסותיה נאמדות בכ-3.5 מיליארד שקל בשנה. הקבוצה באמצעות החברות הבנות מייצרת ומשווקת מגוון רחב של מוצרים הכוללים: סוגי נייר שונים לכתיבה והדפסה, ניירות אריזה, אריזות קרטון וקרטון גלי וכן מגוון מוצרי צריכה ביתיים הכוללים מוצרי נייר חד פעמיים. בנוסף עוסקת הקבוצה בתחום אספקת צרכי משרד לעסקים ומוסדות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*