יום שיא עירוני בנושא פסולת וסביבה

יום שיא עירוני בנושא פסולת וסביבה

נושאי סביבה עומדים על סדר היום הציבורי מזה זמן רב ובבתי הספר עוסקים בו בהיבט חינוכי, אבל הדגש הבולט ביותר הוא על הפסולת. בכל הנושאים החשובים העוסקים בתחום הפסולת עסקו השבוע בעשרים וחמישה בתי ספר יסודיים באשדוד. בתי ספר הללו הצטרפו למתווה איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה וקיימו תהליך לימודי סביב משבר הפסולת, בדגש על ניקיון במרחב הציבורי, הפחתת צריכה וצמצום כמויות הפסולת המועברות להטמנה.

"התהליך הלימודי הסתיים ביום שיא עירוני", מספרת לנו ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, ומשלימה: "היה מעניין מאוד לראות את התוצרים כמו גם את הפעילות החינוכית המרשימה".

כך גם מרב יגר, רכזת החינוך וההסברה של האיגוד, מספרת: "מאות תלמידים, מצוידים בכפפות ושקיות, 'שטפו' את העיר והשתתפו בפעילויות ניקיון ובפעילויות חינוכיות חווייתיות כמו: הפסקות פעילות, טקסים ועוד". מרב הוסיפה וציינה כי "צוות החינוך של האיגוד מלווה את התהליכים בבתי הספר מקרוב ויום זה הפך למסורת בשנים האחרונות, כאשר בכל שנה אנו מופתעים מחדש מהתהליך ומהיצירתיות של הצוותים החינוכיים והשנה ראינו פעילויות מקסימות כמו משחקי רצפה באנגלית, תחרויות יצירה של פינות שימושיות להפרדת פסולת, טקס הוקרה ותודה למנקי הרחוב על שמירת הניקיון במרחב הציבורי, הייד פארק ועוד ועוד".

pub

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*