יום ללא בדל חוף הקשתות

יום ללא בדל חוף הקשתות

יום ניקיון הבדלים העולמי התקיים ב-1/7. עשרות ארגונים ואלפי מתנדבים יצאו לרחובות ולחופים ב-15 ארצות שונות, וסייעו בניקיון ובהעלאת המודעות לפריט הפסולת הנפוץ ביותר בעולם המערבי – בדלי הסיגריות. גם באשדוד נערך מבצע הסברה ענק ביום שישי האחרון,  במטרה להעלות את המודעות להשלכת הבדלים לפח האשפה.

ביום שישי האחרון (30/6/23), לקראת 'יום הבדלים העולמי' שהתקיים ב-1/7 בכל העולם, יצאו תושבים-מתנדבים ואנשי איכות הסביבה של עיריית אשדוד למבצע הסברה בחוף הקשתות, במטרה להעלות את המודעות לחשיבות שבהשלכת בדלי סיגריות לפח האשפה.

את היוזמה הארצית מוביל הארגון CLEAN THE BUTT , אליו הצטרף דניאל קמפוס, תושב אשדוד, ואיתו מעל ל-20 משפחות אשר הגיעו למפגש בחוף הקשתות, ובעזרת מסננות רשת סיננו חול בחוף וריכזו את הפסולת למיכל איסוף בעמדה הרלוונטית. "מזה מספר שנים שבכניסה לחופים מוצבות עמדות של מאפרות קרטון לשימוש המתרחצים" אומרים באיכות הסביבה ומציינים כי במהלך המבצע "סיירנו בין המתרחצים בחוף, חילקנו ארטיקים להתרעננות, קיימנו שיח עם המתרחצים וחילקנו למעשנים מאפרות עם הסבר לחשיבות בהשלכת הבדלים לפח".

לעמדת ההסברה הצטרף יונתן מעמותת חופש לבע"ח, עם טעימות ייחודיות לאוכל טבעוני וחוברת מתכונים שווה, והכל בשיתוף קהילת אנשי הים והחופים וקהילת אבוקדו.

דניאל קמפוס תושב איכפתי שיזם את המפגש במסגרת יוזמות תושבים בקהילת אבוקדו: "1 ביולי מסביב לעולם. אנשים יצאו לחוף כדי להרים בדלי סיגריות ולהצהיר שהחופים שלנו אינם מאפרה. חשבתי שזה יהיה חשוב לתמוך בג'וליאן מלצר וביוזמתו לעודד חופים נקיים ללא בדלי סיגריות."

כמה עובדות שאולי לא ידעתם:

  • בדל הסיגריה הוא פריט הפסולת הנפוץ ביותר שלא מגיע לפח האשפה.
  • בדל הסיגריה עשוי פלסטיק ומכיל אלפי כימיקלים רעילים.
  • בדל אחד של סיגריה מזהם 8 ליטר מים.
  • בעלי חיים רבים מורעלים מבליעת בדלי סיגריות שנזרקו בחוף ונסחפו לים.

באיכות הסביבה מבקשים להזכיר כי לא צריך יום ניקיון כדי להרים את בדלי הסיגריות כשאנחנו בביקור בחוף. אפשר וצריך לעשות זאת כל השנה! "רק ביחד נשמור על חופים נקיים ובריאים יותר".

יוזמי המפגש, דניאל קמפוס ועמותת CLEAN THE BUTT, בשיתוף עם אגף חופים וקהילת אבוקדו –קהילת הקיימות של אשדוד, מזמינה אתכם להצטרף למיזמים או למפגשים מעניינים באמצעות: [email protected]  או בקישור:

https://www.coing.co/Ashdod_Avokado

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*