יום חילופי שלטון יצא לדרך

יום חילופי שלטון יצא לדרך

כמיטב המסורת, גם השנה מתקיים "יום חילופי שלטון" במסגרתו נציגי מועצת הנוער יצטרפו לפקידות הבכירה ובעלי התפקידים במהלך יומם בעבודה. הם ייקחו חלק בפגישות, בדיונים ובאירועים המתוכננים ויפעלו יחד לקידום נושאים הקשורים לנוער.

יום חילופי השלטון נפתח בטקס מיוחד, ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי ויו"ר מועצת אלכס עזרא ים יו"ר מועצת התלמידים העירונית וביחד עם חברי מועצת הנוער, בני ובנות נוער, התכנסו ברחבת העירייה והפריחו בלונים צהובים כתפילה להשבת החטופים והחטופות

לאחר מכאן עלו כולם לאולם מועצת העיר ופתחו באופן רשמי את יום חילופי השלטון בפתחו העניק ראש העיר את "מפתח" הנהגת העיר לאלכס עזרא ים, יו"ר מועצת התלמידים והנוער העירונית, ולאחריו נציגי הנוער הצטרפו לבעלי התפקידים להמשך היום לעשייה משותפת.

 

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי:

"הנוער באשדוד הוא חוד החנית של החברה שלנו, בשגרה ובחירום הם הראשונים להתייצב ולסייע".

 

לאחר מספר שעות, בסיומו של יום זה, יתכנסו כלל השותפים לאירוע מסכם ובו יציגו את ההחלטות המרכזיות שהתקבלו במהלך הדיונים אשר התקיימו במהלך היום המשותף.
הנושאים המרכזיים אשר יעמדו בסדר היום כפי שהצדדים בחרו יהיו נושא מבנה האונייה והמגדלור – הם מועדוני הנוער, המצב הביטחוני שמכתיב את סדר היום ואת התפקיד של הנוער בעיר, מבנים של תנועות וארגוני הנוער ברובע לכיש החדש ובכלל.

מטרת היום היא לשתף את הנוער באתגרים היומיומיים בניהול עיר וכן לתת לנוער אפשרות להשמיע את קול הנוער ואת הדגשים החשובים להם ובו בעת לאפשר לכם להכיר את עולמם של הנוער מקרוב. אנו רואים ביום זה חשיבות רבה והזדמנות ליצור חיבור מיוחד בין מנהיגי העיר לבין נציגי המועצה להשמיע את "קול הנוער" בפני מקבלי ההחלטות.

נדגיש כי על מנת שנציגי מועצת הנוער יפיקו מיום זה את המיטב, התבקשו כלל בעלי התפקידים שלקחו חלק ביום זה, לבנות לו"ז בעל תוכן משמעותי ורלוונטי עבור בני הנוער בדגש על דיונים רלוונטיים בנושאי חינוך, תנועות ואירגוני נוער, סיורים, ביקורים, תרבות, אכיפה, רווחה ופרסום.

העיר אשדוד רואה חשיבות גדולה בקידום פעילותם של ארגוני הנוער והחינוך הערכי הבלתי פורמלי בעיר, מתוך הכרה בכוחו של היחיד לשנות ולהאיר את סביבתו, הכרה בחשיבות הערכים החברתיים לאורם מתחנכים בני הנוער, והאמונה כי בסופו של דבר אנשים אלה והערכים בשמם הם פועלים, הם אלה היוצרים חברה טובה יותר וקהילה נעימה יותר.

חשוב לפרגן ולציין את הנוער בעיר שלנו, שנענה לכל קריאה ומתייצב לכל משימה עירונית שמציאות היום-יום מכתיבה (קורונה, מלחמה ועוד), ובכך הפך בשנים האחרונות ל"חוד החנית" של העשייה הקהילתית וההתנדבותית בעיר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*