יום המעשים הטובים באשדוד

יום המעשים הטובים באשדוד

הנה זה בא. אשגדוד שוב מגלה את פניה היפות ומציגה רפרטואר התנדבותי עשיר ומגוון בעשרות מסגרות התנדבותיות ובמאות תחומי התנדבות. יום המעשים הטובים התקיים היום (29/03/2022), ומחלקת משאבי קהילה והתנדבות מפעילה מערך גדול של מתנדבים בכל העיר ומוכיחה למה אשדוד זכתה בתואר עיר המתנדבים של ישראל.

יום המעשים הטובים שוב יצא לדרך והפעם תחת הסלוגן "יש לך לב זהב"!

"יום מעשים טובים" שמתקיים היום (29/03/22) הוא יום שיא ומפגן של עוצמה וחוסן לאומי. באשדוד הוא מתקיים בפעם ה-13 וכבר הפך למסורת של עשייה חברתית, קהילתית וסביבתית, המקדמת את רוח ההתנדבות והערבות ההדדית. על המלאכה מנצחת המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות, בניהולה של גב' חנה בן איון, הפועלת במסגרת המנהל לשירותים חברתיים בניהולה של גב' רונית צור.

אודות לשיתוף פעולה פורה ועבודה משותפת בין המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות לבין עמותת "רוח טובה" מקבוצת שרי אריסון, התגבשה תכנית להפעלת מספר פרויקטים בעיר, מתוך שאיפה ליצירת אחריות חברתית ועידוד רוח של התנדבות ונתינה בקהילה. "לפני שנתיים רשמנו הישג חסר תקדים בהיקף המתנדבים והפרויקטים ביום אחד של פעילות" אומרת בן איון, מנהלת המחלקה, ומציינת כי "השנה הופעלה מערכת מסועפת של 150 פרויקטים קהילתיים מגוונים, באמצעות כ-14,500 מתנדבים מכל שכבות האוכלוסייה, בהם כ-300 עובדי עירייה". בן איון מבטיחה כי גם השנה יפעלו מסגרות ומתנדבים במגוון תחומים ומציינת רשימה ארוכה של מתנדבים ובהם: עובדי עירייה, בית חולים אסותא, תלמידים, תנועות נוער וארגוני נוער, סטודנטים, פעילי שכונה ותושבים, ארגונים, עמותות, אדמה אגן כימיקלים אשדוד, עובדי הביטוח הלאומי, אגודת אומני אשדוד, מתנדבי המחלקה להתנדבות, מנהלות הרובע והמח' לעבודה קהילתית ועוד.

הפעילות ההתנדבותית מתבצעת בתחומים מגוונים, כמו: שיפוץ וחידוש חזות מבנים ברבעים וותיקים, שיפור פני מוסדות רווחה וחינוך, טיפוח חופים, פארקים, אתרים ומקלטים, פעילויות חברתיות, ערכיות וסביבתיות במוסדות החינוך, התנדבות בנושאי איכות הסביבה, חיזוק הקשר הבין דורי, פעילות למען אוכלוסיות שונות ועוד. כמו כן נרשמו לא מעט פרויקטים ייחודיים, ובהם:

אסותא אשדוד למען קידום הבריאות בקהילה הפנינג חגיגי, בשיתוף ביה"ח אסותא, עיריית אשדוד וקופות החולים בעיר, ובו 10 עמדות של צוותים רפואיים שיסבירו על מגוון נושאים רפואיים ודרכי מניעה. משתתפים: בני נוער, צעירים, אזרחים ותיקים, עובדי עירייה, תלמידים ותושבי העיר.

שירת המונים ברשת צמיחה אשדוד אירוע מחווה ואות תודה למתנדבים שבאים באופן עקבי, עוזרים ומשמחים את החניכים שלנו. בתוכנית:  מוזיקאי המתמחה בסוגי מוסיקה שונים ובהפעלת קהל יחדיו. מופע אינטראקטיבי סוחף, מלא כיף, הומור והנאה צרופה. משתתפים: מתנדבים, חניכים תלמידי מע"ש, הנהלת מע"ש כלל מסגרות השיקום בעיר עובדי עירייה ותושבי העיר.

יום פינוק והנאה לגיבורות החיים שורדות שואה מתנה לשורדות שואה שייהנו מיום כיף, ארוחת בוקר ופעילות. תושבות העיר תגענה ליום הוקרה ותסייענה בהפקת האירוע. אנשי מקצוע יעניקו סטיילינג, איפור, טיפוח ויופי למשתתפות. בצהרים יתקיים טקס הוקרה, ארוחת צהרים ומופע. משתתפים: שורדות שואה, פעילים חברתיים ומתנדבים בעלי עסקים בתחום היופי והמוזיקה.

כמו כן יתקיימו סדרה של פעילות וטיפוח חזות בניינים ותיקים בעיר, צביעת בתי קשישים וניצולי שואה, חלוקת סלי מזון לקשישים ומשפחות רווחה. ועודבקיצור חגיגה ענקית של אהבה!

התמונות המצורפות הן מדגם מייצג לעשייה המרשימה שנעשית ברחבי העיר בעשרות מסגרות ותחומי עניין.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*