יום בעקבות השמש

יום בעקבות השמש

יום בעקבות השמש  – יום ההתנדבות המסורתי של עמותת שמש, ע"ש אוהד שמש ז"ל, יצאה שוב לדרך ובשבוע שעבר התקיימה פעילות התנדבותית לטובת הקהילה. זו השנה השישית שהפעילות מתקיימת באשדוד, ע"י עמותת שמש ובשיתוף המחלקה להתנדבות. הפנים היפות של אשדוד

אוהד שמש ז"ל, בן העיר שנולד והתחנך באשדוד, נפל בקרב במבצע צוק איתן במסגרת שירות מילואים, והותיר אחריו מורשת חיים של עשייה למען הקהילה. שמש הספיק בחייו הקצרים לפעול למען הקהילה באשדוד, הוא הקים בית חם לילדים בסיכון, הקים קבוצות הצטיינות לצעירים בני העדה האתיופית, שירת את מדינת ישראל במסגרת עבודתו בשב"כ עד נפילתו בקרב בחאן יונס בשעה שמילא את תפקידו כחוקר שטח.

חבריו ומוקירי זכרו הקימו עמותה לכבודו, שממשיכה את מפעלי חייו ההתנדבותיים ובכל שנה מקיימים יום התנדבות – אירוע גדול למען הקהילה. יום ההתנדבות מתקיים בשיתוף עם עיריית אשדוד, המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות בניהולה של חנה בן איון, מנהלי הרובעים, בית הספר מקיף ד', מחלקות הרווחה ובתמיכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. שותפות מלאה המתבטאת בארגון הפעילות בשטח ובתמיכה כספית.

במסגרת יום ההתנדבות שהתקיימה השנה, מאות מתנדבים התפזרו ברחבי העיר על מנת לשפץ מבנים אשר מעניקים שירותים לילדים ונוער, מסגרות לנוער בסיכון כגון כפר הנוער נווה גלים, מועדונית של מחלקת הרווחה, בית חם לנערות, גני ילדים ובתי ספר של החינוך המיוחד וכן חולקו מתנות לילדים המאושפזים בבית חולים אסותא אשדוד.

מאות המתנדבים הפעילים במסגרת העמותה ויום ההתנדבות בחרו לבטא את מורשתו של אוהד שמש, ע"י כך שהם בעצמם משמשים שמש מאירה ומחממת ומצטרפים ליום המיוחד הזה. המתנדבים הם חלק מהחברים אשר שמש פגש בתחנות שונות בחייו ובהם חברים ובני משפחה, חיילים מיחידות מיוחדות ועובדים משירותי הביטחון השונים. "כולם רוצים להישאר מחוברים לעשייה של אוהד שמש ולהנציח את זכרו בצורה ראויה" אומרים בעמותה ומציינים כי "זו השנה השמינית ליסוד העמותה ולפעילותה לזכרו".

 

יהי זכרו ברוך.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*