ידיים טובות…

ידיים טובות…

אם יצא לכם השנה לראות יותר ויותר גברים מסתובבים עם כלי עבודה חדשניים ומתקנים כמעט כל מה שמתקלקל בבית, אתם לא לבד. עידן כהן סמנכ"ל החברה לאספקה טכנית "עידן שיווק 88", מסביר כי הציוד המשובח שנמכר בחנויות מאפשר כמעט לכולם להפוך לכאלו שיוכלו לתקן תקלות.

מאת: עידן כהן

הגבריות הישראלית נבחנה תמיד בידיים טובות, כלומר גבר שנחשב בעל "ידיים טובות", הרגיש יותר בטחון פעמים רבות בגבריות שלו ובעצם העובדה שאם הוא יודע לתקן-הרי זה בוודאיי מוסיף על ואתה גבריות. בעבר היו ארגזי הכלים שהיו כמעט בכל בית והיו מינימאליים ביותר- על פי רוב מברג,פלאייר, צבת , פטיש. מאידך למרות "דלות החומר", הגבר הממוצע היה יודע להשתמש באותם כלים ומנסה לא פעם לתקן את הבעיה ,לפני שהיה מתקשר לבעל מקצוע.

גם כיום-למרות שהדור הופך מפונק, ונהוג להשוות את הפינוק הנוכחי לקשיחות של דורות העבר, דווקא בעניין של עבודת הידיים, יאמרו רבים ש"ירידת הדורות" לא קיימת- ואולי דווקא להיפך. אם בעבר היה הגבר מנסה למצוא פתרון באמצעות ארגז הכלים שלו, ולא היה מצליח-היה ממהר וקורא לבעל מקצוע. המציאות היום לא השתנתה בהרבה, אבל הציוד –כן.

idan

את המברג החליפו מברגות משוכללות שיכולות להבריג בקלות כמעט בכל  משטח, ואת הפטיש שבירה החליף פטישון אוטומטי חזק, שבקלות יקדח חור בבטון. בכלל מבחר הציוד שנמכר בחנויות לאספקה טכנית הוא עצום- , מסורים, כלי קיבול, סוגי מספריים שונים קטנים וגדולים, מפתח צינורות, מפתחות לברגים, מפתח שבדי, מקצועה, מקדחות, מברגות, מלחציים, מכוש, לומים, טסטר ועוד ובנוסף כמובן ארגזי כלי עבודה בגדלים שונים, עם כמה קומות הנפתחים לראווה ומציגים עולם ומלואו של כלי עבודה. כל שהשנה חווינו פריחה בעולם הציוד של האספקה הטכנית ולמעשה בעקבות הציוד החדש אפשרויות התיקון הן רבות ומגוונות יותר, וגם מי שלא נחשב לאיש טכני מדופלם, יסתדר בהחלט עם הציוד  החדיש.

ועדיין חשוב לזכור , אנשי "הידיים הטובות" או המכונים "הנדי מן ", הם הנהנים העיקריים מהציוד החדש והמשוכלל. ניתן לראות אותם מסתובבים  בחנויות ובעיניים בורקות מביטים אל הציוד המשוכלל, כמו ילד קטן בחנות ממתקים, ועם זאת ככל שיש ציוד איכותי ומשוכלל יותר, כך הצורך בבעל מקצוע הולך ופוחת.

הכותב הוא סמנכ"ל חברת "עידן שיווק 88".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*