טריפונס ואסי יחיאל

טריפונס ואסי יחיאל

יום ג' 18.10.16  |  שעה 20:30  |  בית יד לבנים  |  אולם: 119 ₪

חגיגה יוונית – ים תיכונית בפסטיבל אושפיזין מוזיקלי בסוכות. בפעם הראשונה על הבמה, שיתוף פעולה בין 2 דורות של הזמר היווני והים תיכוני במופע חגיגי ומיוחד עם מיטב להיטי יוון.

משחק אסוציאציות זריז של ישראלים לגבי יוון יעלה באופן מידי שבירת צלחות, ריקוד שיכורים סביב כוס בחתונה (יוונייה גדולה שמחה), גבינה בולגרית וזיתים איכותיים, נגינת בוזוקי, בקבוק 'אוזו' איכותי ואת הצבעים תכלת ולבן. בחול המועד סוכות יגיע טריפונס – מלך יוון והבוזוקי לאשדוד במסגרת פסטיבל "אושפיזין מוזיקלי" למופע משותף ראשון ומיוחד יחד עם אסי יחיאל הזמר הים תיכוני לשעתיים של חגיגה יוונית סוחפת.

החיבור בין המוזיקה הים תיכונית – ישראלית לתרבות והמוזיקה היוונית עמוק ומשמעותי וגדול משנראה על פני השטח. החיבור הישראלי והאהבה הגדולה, רבת השנים, של ישראלים למוזיקה יוונית עושה את שלו וכמידי שנה, אלפי ישראלים טסים ליוון כדי לקחת חלק בטברנות ולחוות את התרבות השמחה והחמימה הזו מקרוב, כך שהגעתם של אמנים יוונים לישראל, יוצר תופעת "סולד אאוט" במהירות בזק.

החל משירי פופ יוונים, טברנות וערבי שירה בציבור – המוזיקה היוונית מקבלת מקום של כבוד במקומות רבים ושונים ברחבי ישראל – בפאבים שכונתיים, בחתונות ואירועים משפחתיים, במסעדות עם אווירה "ים תיכונית" ובמועדונים "היפסטרים" בתל אביב. מעבר לזה, אין זמר ישראלי – מזרחי שלא מושפע היום מלהיטים יווניים – בהגשת השיר, בלחנים, בצלילים ובעיבוד ותאמינו או לא- זה עובד גם להפך.

בפסטיבל אושפיזין מוזיקלי הקרוב שיתקיים בחול המועד סוכות יעלו יחדיו על הבמה בבית יד לבנים אסי יחיאל עם טריפונס לחגיגה יוונית עם מיטב הלהיטים שסביר להניח ירימו את כל הקהל על הרגליים.

המוזיקה היוונית משלבת בין תרבות המזרח למערב והיא חלק דומיננטי מתרבות הים התיכון. הישראליות מורכבת מרב תרבותיות ומהגרים שעלו אליה ממקומות שונים ברחבי העולם ולכן פסטיבל מדיטרנה והתכנים בו קולעים לקהל רחב. ואם בקהל רחב עסקינן, הרי שהמשותף יהיה קהל שאוהב לשמוח. בואו לחגיגה!

בית יד לבנים: 8545833/4 | http://www.mishkan-ashdod.co.il/event.asp?event=1506

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*