טריאתלון 2018 – חגיגת אקסטרים וספורט

טריאתלון 2018 – חגיגת אקסטרים וספורט

ברשות הספורט העירונית יכולים להיות מאוד מרוצים מהצלחת הטריאתלון האשדודי. מתשתתפים מכל פינה בארץ הצביעו ברגליים לאחד ממסלולי הטריאתלון הנחשבים ביותר בארץ, כאן אצלנו באשדוד.

תנאי השטח הקירבה לים ושדרת משה דיין הרחבה מאפשרת תנאים אופטימליים למשתתפי הטריאתלון שמודים בלי להסס שזה המסלול הכי נח וכייפי בישראל.

מתחם חוף באר שבע נצבע הן בדגלול והן בכמות אדירה של משתתפים (מעל 400 משתתפים) המלווים בבני משפחה, הביאו סך הכל מעל ל-2000 איש בשעה מוקדמת לאשדוד. מדובר באירוע תיירותי לכל דבר ועניין, המציג את יופיה של העיר בפני אלפים שפירגנו ללא הרף, ארגון מופתי ואווירת חג יצרו אירוע מושלם, קצר, מוקדם אבל שווה במיוחד.

ברוב תחרויות הטריאתלון מתבצעים שלושת המקצים ברצף והמעבר בין מקצה למקצה, על כל הכרוך בו, מהווה חלק בלתי נפרד ממשך התחרות. כתוצאה מכך, אימון נפרד בכל אחד ממקצועות הטריאתלון ללא השילוב ביניהם אינו מספיק להישגים תחרותיים. האימונים של טריאתלטים, להבדיל משחיינים, רוכבים ואצנים למרחקים דומים, מכילים אלמנטים של תכנון ושימור כוחות על מנת לחלקם באופן יעיל לאורך התחרות.

הטריאתלון הוכר לראשונה כספורט אולימפי באולימפיאדת סידני (2000) ושם נקבעו המרחקים האולימפיים.

על ההפקה היה אמון ניר כהן מטעם איגוד הטריאתלון הישראלי שעשה עבודה מדהימה בשיתוף עם נהלת רשות הספורט בראשות יורם אסרף, בני חיזקיה ורפי מאיוסט שאמון על הפן הלוגיסטי ברשות.

לאשדודים גם היתה נציגות מכובדת עם מקום ראשון בתחרות השלישיות חיים עייש, גל עייש ומוטי חליוה תרמו את חלקם לגאווה המקומית האשדודית.

ארוע הטריאתלון החל כברה בשעה 05:30 וזאת כדי לעמוד בזמנים של פתיחת הכבישים בשעה 08:20 ולא לשבש את תנועת התושבים מעבר לזמנים שהוקצו, ואכן על הדקה תוך עמידה בזמנים נפתחו הכבישים בדיוק בזמן המתוכנן.

מחווה מרגשת נוספת שנרשמה באירוע הגיע מצידה של משפחת פוראני, שהגיעה להנציח את זכרו של מאמן הכושר האגדי מוטי פוראני ז״ל, המשפחה חילקה גביע מיוחד ותשורה לזוכים לזכרו של מוטי.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט: ״מדובר באירוע יוצא דופן, ברמת קושי גבוהה במיוחד, מדהים לראות את טווחי הגילאים שלוקחים חלק בתחרות הקשה הזו ויותר מזה את טווחי הנסיעה שעשו משפחות שלמות כדי להגיע בשעה כל כך מוקדמת לאשדוד. התברכנו בעיר עם תנאי שטח מושלמים לתחרות מסוג זה ולתחרויות ספורט בכלל, שמעתי מאות מחמאות על הארגון ועל המסלול הייחודי שמציעה העיר אשדוד. זו תעודת כבוד לעיר, זו גם הזדמנות להודות לאיגוד הטריאתלון הישראלי, לניר לוי, לבני חיזקיה, לרפי מאיוסט מהרשות על ההירתמות והסיוע להצלחת האירוע״.

משה בוטרשוילי, המשנה לראש העיר ויו״ר רשות הספורט: ״רשות הספורט מוכיחה פעם אחר פעם שאשדוד היא מעצמת ספורט, אירועים ארציים בזה אחר זה מגלים את התשתית האשדודית לאירועים בסדרי גודל כאלה ויותר ויותר ארגוני ספורט מחליטים לקיים אצלנו באשדוד את האירועים המרכזיים.

צילום: דוד קקון

לרשימת הזוכים ליחצו

00

פרסומת:

החלה מכירת הכרטיסים לאירוע הגדול של הקיץ

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*