טקס האזכרה השנתי לקורבנות הפיגוע שארע בנמל בשנת 2004

טקס האזכרה השנתי לקורבנות הפיגוע שארע בנמל בשנת 2004

חברת נמל אשדוד ערכה את טקס האזכרה השנתי לשמונת העובדים ושני אזרחים אשר נרצחו בפיגוע בנמל אשדוד לפני 19 שנים, ב-14 במרץ 2004, שיא האינתיפאדה השנייה. הטקס נערך בבית הכנסת "ישמח משה" במעמד המשפחות השכולות, עובדות ועובדי הנמל, תושבי העיר ובהשתתפות נציגי ההנהלה ונציגי הוועדים בנמל.

במהלך הפיגוע שני מחבלים מתאבדים שהיו חגורים בחגורות נפץ חבויות חדרו למתחם נמל אשדוד, ופוצצו את עצמם, כאשר אחד התפוצץ בבניין משרדים והשני על הגדר בכניסה לנמל. כתוצאה מההפצצות הרצחניות, נהרגו 8 עובדי הנמל גיל (ז'ילו) אבוטבול, אבי אברהם, דניאל אסולין, ציון דהן, אופיר דמארי, משה יעקב הנדלר, מוריס טובול, ואבי סוויסה, ושני אזרחים נוספים, מזל מרציאנו ופינחס זילברמן. נפצעו עוד 16 אנשים.

מנכ"ל נמל אשדוד בפועל, אלי בר-יוסף מסר: "כבר 19 שנים אנחנו כואבים את מותם של העובדים היקרים שלנו בפיגוע הנורא, ועדיין מרגישים בחסרונם. זיכרונם החי של הנספים דוחף אותנו קדימה בעבודה היומיומית שלנו למימוש השליחות והחזון של נמל אשדוד – לגרום לכלכלה ולחברה הישראלית לשגשג, על מנת שהחיים ינצחו את המוות. ביום האזכרה ה-19 לאחינו, אנחנו זוכרים בלב אבל וכבד כי במותם ציוו לנו את החיים."

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*