טבעת אירוסין

טבעת אירוסין

אם יש חפץ אחד ויחיד המייצג את ההתרגשות הטמונה בהצעת נישואין הרי שזהו הטבעת. ולא סתם טבעת, כמובן, כי אם טבעת אירוסין. בניגוד לטבעת הנישואין, שצריכה להיות בעלת מבנה חלק, זו המיועדת לאירוסין תהיה על פי רוב משובצת ביהלום. יש בנמצא סגנונות המאופיינים בטבעות בעלות אבן אחת, גדולה ומרשימה. יש גם סגנונות אחרים, הכוללים כמה יהלומים משובצים. ההבדל בין הטבעות השונות נעוץ לא רק באבן היקרה המרכזית אלא גם באבנים המשניות (אם הללו קיימות) ולא פחות חשוב – גודל הטבעת עצמה, סוג המתכת (זהב, פלטינה) ורמת הקראט.

מחיר, יוקר ויוקרה

ישנם כאלה שהפרוטה מצויה בכיסיהם ואשר מבחינתם – אין פשרות בקנית תכשיטים. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בטבעת אירוסין. לעומתם, יש כאלה שמעוניינים למצוא טבעת אירוסין איכותית, בעלת מראה יוקרתי, אך כזאת שלא תהיה מלווה בתג מחיר שמעל ליכולתם. ומה לגבי אלה הסובלים מחסרון כיס? או אלה שהמחשבה על כל הוצאות החתונה מביאה אותם לחיפוש אחר פתרונות מוזלים? מסתבר שיש לא רק טבעות אירוסין מאוד יקרות ובהחלט ניתן למצוא גם טבעות במחירי ביניים ואפילו טבעות במחירים מפתיעים.

יש לשים לב לכך כי ככל שיהלום גדול יותר, ככל שהחיתוך והעיבוד מדויקים יותר ורמת השקיפות עולה – כך המחיר יהיה גבוה יותר. לעומת זאת, יהלום קטן, פחות צלול ושקוף ופחות מרשים בגודלו יהיה כמובן הרבה פחות יקר. ניתן למצוא גם טבעות המעוצבות כיותר יקרות מכפי שהן באמת. למשל, בתור אבן מרכזית ניתן למצוא טבעות שבהן משבצים ביחד כמה יהלומים קטנים, היוצרים רושם של אבן אחת יקרה במיוחד. עין מקצועית תדע להבחין בהבדל, אולם מרבית הציבור – כלל לא ישים לב לכך.

סגנון, עיצוב, מבנה

למרות שמקובל להקדיש תשומת לב רבה לאופי האבן, היהלום המשובץ בטבעת, חשוב לשים לב גם למאפיינים נוספים. כדאי להקדיש מחשבה למשל לצבע היהלום אך גם לצבע הטבעת עצמה. הטבעת יכולה להיות עשויה זהב לבן או זהב צהוב, ויש בממצא גם טבעות אדמדמות ונוטות לוורוד. בנוסף, יש בנמצא טבעות עבות יחסית ויש גם מעודנות ודקות.

את צבע הטבעת ועובייה חשוב להתאים לארוסה. טבעת הולמת תתאים למבנה האצבעות, לצבע העור, לצבע השיער. עוד יש לזכור כי יש נשים שתחושנה בנוח כאשר הן עונדות טבעת מאוד מרשימה ואפילו מנקרת עיניים ואילו נשים אחרות תעדפנה טבעת יותר צנועה למראה, גם אם לאו דווקא צנועה בתג המחיר.

על מנת למצוא את הטבעת המתאימה, ניתן בהחלט להתייעץ עם חברותיה של הארוסה, עם אימה או עם מוכר או מוכרת התכשיטים. כדאי להעיף מבט בקטלוגים ולשים לב לסגנון של התכשיטים האהובים על הארוסה. מצאתם טבעת? זה הזמן לחשוב על האופן הראוי שבו כדאי להציע נישואין. הטבעת הנכונה, בזמן הנכון ובמקום הנכון יצרו את ההצעה המרגשת, שלעולם לא תישכח.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*