חשיפה חגיגית לתנועות וארגוני נוער

חשיפה חגיגית לתנועות וארגוני נוער

עשרות גופים וארגונים, הרבה מאוד תלמידים ואין סוף מוטיבציות נתנו פרשנות אמיתית ואקטואלית לאמרה הידועה ממסכת אבות, "על שלושה דברים העולם עומד: על התורה, על העבודה ועל גמילות החסדים". היה זה במסגרת אירוע חשיפה לפעילותן של תנועות וארגוני הנוער בעיר.

חכמינו ז"ל קיבצו עבורנו מסכת שלמה, מסכת אבות, ובה לקט אמרות ותובנות חכמות לקיום חברה בריאה ויציבה. עיקר הפסוקים ודברי החוכמה עוסקים בחיים הקהילתיים, בהתנהלות החברתית של כל אחד מאיתנו וביחסים שבין אדם לחברו. ידועות כמובן האמרות המפורסמות: "הווי מתלמידיו של אהרון אוהב שלום ורודף שלום…", "אמור מעט ועשה הרבה", "הווה מקבל כל אדם בסבר פנים יפות", "אל תפרוש מן הציבור", "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו", "לא הבישן למד ולא הקפדן מלמד"… ועוד, אך במקיף ו' בחרו לקיים את אירוע החשיפה סביב האמרה המדגישה את גמילות החסד כתשתית איתנה לבניית החברה והקהילה.

באירוע החשיפה שהתקיים במקיף ו', הביעו התלמידים רצון עז לתרום מזמנם וממרצם למען הקהילה, במסגרת תנועות וארגוני הנוער. היה זה לאחר שגופים וארגוני נוער חברו יחדיו וקיימו את אירוע החשיפה והציגו בפני התלמידים את האפשרויות הגלומות בהצטרפות לאחת מתנועות הנוער.

על היוזמה החשובה נצחו יחדיו מזל שאלתיאל – מנהלת תחום ילדים ונוער בחברה העירונית, עמי סביון – מנהל מתנ"ס י"א, עומר גדג' – רכז תנועות נוער רשותי, אתי לוגסי-טורקניץ' – מנהלת מרכז  הכוונה  לצה"ל, נציגות ניידת על"ם, רכזי תנועות הצופים ו"השומר הצעיר" ומדריכיהם, טל – חייל נח"ל ונועה – נציגת פרק המשימה הלאומית.

במהלך האירוע נערכה פעילות גיוס אקטיבית ומלהיבה בקדמת ביה"ס, בה הפעילו תלמידי תיכון מקיף ו', החברים בתנועות הנוער, את חבריהם במגוון הפעלות  משעשעות. הפליאו בפעילותם הנמרצת: תלמידי המקיף הפעילים כמש"צים, בהנחייתם של מורי השל"ח אורי דויד ושמעון בן שטרית, המד"צים המסורים של מתנ"ס עם-שלום (י"א), בהנחיית רכז מנהיגות הנוער ענבר רויטמן, וחברי מועצת התלמידים.

מנהלת ביה"ס סיון צוק והרכזת החברתית שילה כהן, הביעו שביעות רצון רבה מיום החשיפה לתנועות וארגוני הנוער, והביעו תקווה שכל תלמידי ביה"ס יירתמו לפעילות משמעותית למען הקהילה לאורך השנה. "תלמידים הפעילים למען הקהילה, מטמיעים באישיותם ערכים חברתיים אשר ילוו אותם לאורך כל נתיב חייהם" אמרו השניים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*