חוסן קהילתי – לא רק בחירום

חוסן קהילתי – לא רק בחירום

אחד המודלים היותר מרתקים בבניית החוסן הקהילתי הוא מודל המושתת על שיתופי פעולה בין הרשות המקומית לחברות, ארגונים ומפעלים מקומיים. סיפור הצלחה כזה הוא קשרי העבודה בין חברת נמלי ישראל למחלקה לביקור סדיר וקידום נוער. התוצאה: הנאה צרופה לילדים, לתושבים ולמתנדבים.

הקשר ההדוק בין חברת נמלי ישראל לבין המחלקה לביקור סדיר וקידום נוער במנהל החינוך, נולד לפני כשנתיים. אז, פנתה החברה לעיריית אשדוד וביקשה "לאמץ" ילדי מועדוניות בעיר ולהציע להם פעילויות העשרה סביב חגים וחופשות שנתיות. עיריית אשדוד הרימה את הכפפה, חיברה את נמלי ישראל לרויטל עמוס, מנהלת המחלקה לביקור סדיר וקידום נוער, ומאז הפעילות פורחת.

בתחילת ההתקשרות, רויטל עמוס נפגשה עם חווה רפפורט הממונה על נהלים והדרכה ועם עובדי החברה, אשר הביעו נכונות להתנדב באופן קבוע במועדונית ה"דרור", והרצתה להם על מודל המועדוניות המשותף לחינוך ולרווחה. רויטל סיפרה על עבודת הקודש הנעשית בעיר בתחום זה, על היחס החם אותו מקבלים הילדים, הארוחות החמות, עזרה בשיעורי הבית, חוגים וכו' – במשך חמישה ימים בשבוע בין 13:00-19:00.

ליבם של העובדים נפתח לרווחה ומאז ועד היום הם מגיעים בקביעות במועדי ישראל: בפסח, פורים, ט"ו בשבט, ראש השנה ובחופש הגדול, לפעילויות מעשירות ומגוונות בתחום החברתי והחינוכי. "אתמול, שוב הגיעו עובדי החברה לפעילות פורימית מהנה במיוחד במועדונית ה"דרור" כשבידיהם משלוחי מנות, אביזרי תחפושות, איפור ועוד" אומרת רויטל.

עובדי המועדוניות המתינו לעובדי החברה והכינו איתם פעילות. זרי ביטון – מדריכת המועדונית ואסתר עייש – אם הבית במקום, העבירו לילדים חידון בנושא החג, הכינו איתם יצירות להוריהם ואף שרו ורקדו יחד עם הילדים המקסימים. גם אביבית וקנין – הרכזת העירונית האחראית על המועדוניות ורויטל עמוס בעצמה השתפו בחגיגה. אך ההפתעה הגדולה הייתה כאשר למסיבה הפורימית הצטרף לא אחר מאשר מנכ"ל עיריית אשדוד מר אילן בן עדי.

בן עדי הגיע למסיבה עם ערכת בלונים מהודרת והכין לכל ילד וילדה כל מה שביקשו מבלונים: כתרים, כובעים, חרבות, לבבות וצמידים. את הכל יצר בסבלנות רבה ועם חיוך מאיר פנים לאורך כל הפעילות.

בסיום הפעילות, הודתה רויטל לכל המשתתפים ובעיקר לעובדי חברת נמלי ישראל על המסירות וההתמדה בהגעתם להתנדבות במועדונית בכל חג ומועד ולאילן בן עדי על שפינה מזמנו בכדי לשמח את הילדים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*