חולמים לכתוב

חולמים לכתוב

מי מאתנו לא כותב למגירה אך מתבייש לפרסם? מי לא חולם לכתוב משהו בעל משמעות? מי לא רוצה להשמיע את קולו ולהציג את רעיונותיו. בדיוק בשביל אלה מיועדת היוזמה שהעלו במרכז כיוונים – סדנת כתיבה בליווי הסופרים אשכול נבו ואורית גידלי.

מרכז כיוונים לצעירים, הפועל במסגרת מינהל החינוך, יזם את 'סדנאות הבית' – סדנת כתיבה יוצרת מבית אשכול נבו ואורית גידלי. הסדנה מיועדת לצעירי אשדוד המעוניינים לפתח את כישורי הכתיבה שלהם, להתפתח, לספוג רעיונות חדשים ולהכיר דרכים חדשות של יצירה והבעה. הסדנה הינה חלק ממארג תכניות שלם שמציע המרכז לצעירי העיר במטרה לפתח את יכולותיהם האישיות, לספק העשרה והרחבת תרבות הפנאי והאפשרויות בעיר.

בכל מפגש, בן שעתיים וחצי, יתנסו המשתתפים בנושא אחד מרכזי לעומק ועליו יכתבו, ישתפו, יקבלו משוב מקצועי וייצרו דיון משותף. במהלך הסדנה ניתן גם ליווי אישי ובסופה יופיע הסופר אשכול נבו למפגש אינטימי עם המשתתפים. סדנת הכתיבה מעניקה את הסביבה הנכונה לכתוב ולהתפתח בה, את המשוב והפידבק החיוניים כל כך על מנת להתקדם, להשתפר ולמצוא את הקול שלך.

"מה נלמד בסדנה?" שואלים בכיוונים ומתארים סדנה עשירה הנוגעת במגוון תחומים כמו: כיצד בונים דמות, כיצד הופכים סיפור או רעיון שיושב לנו בראש לסיפור כתוב, מה חשוב לדעת על עלילות, כיצד משתמשים ברגשות לכתיבה, כיצד מזקקים את הקול האישי שלי, צמצום והרחבה בכתיבת סיפורים ועוד.

את הסדנה מנחה גב' שרי שביט, סופרת משוררת ועורכת. מספריה: "ברוריה הפקות", "הכל זריז" ו-"אחוזת בית". שביט היא זוכת פרס "שירה על הדרך" של עיריית תל אביב יפו, מנחה סדנאות כתיבה לנוער ולמבוגרים, במסגרת סדנאות הבית ועורכת את מדור הספרים של ynet  ואת מגזין הספרות "ספרותקל'ה".

סדנה ראשונה תתחיל בחודש הקרוב והיא תימשך עשרה חודשים שבועיים כאשר הליווי המקצועי יהיה ע"י "אשכול נבו ואורית גידלי סדנאות הבית". המעוניינים מוזמנים לפנות למרכז כיוונים: [email protected] או 08-9568154 (סיון).

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*