חגיגת הגלישה הגדולה – תחרות ע״ש גיל שניאור

חגיגת הגלישה הגדולה – תחרות ע״ש גיל שניאור

עם מוזיקת רוקנ'רול ברקע, טפטוף של גשם בבוקר ושמש שהתחילה לצוץ בשעה 09.30 הגיעו אל חוף הקשתות באשדוד אלופי הגלישה של העיר לקחת חלק בתחרות הגלישה ה-14 ע"ש גיל שניאור ז"ל. במקומות הראשון והשני זכו שני האחים פרץ-  אלוף אשדוד: אייל פרץ ומיד אחריו במקום השני: משה פרץ
חברי העמותה לקידום הגלישה בשיתוף עם הרשות לספורט של עיריית אשדוד הקימו את מתחם התחרות כבר בחמש וחצי לפנות בוקר והתחילו את המקצה הראשון בשעה 07.00 כמתוכנן והסתיימה בסביבות השעה 16.00 אחר הצהריים עם הכתרת הזוכים.
בשעות המוקדמות של הבוקר הגיעו הרבה "אמיצים" מכוסים במעילים כובעים ואפילו מצויידים במטריות וזה באחר זה החלו להיכנס לים המתחרים תושבי העיר למקצים השונים והפגינו ביצועים מרהיבים.
20161203172141_IMG_0430
ככל שמזג האוויר התחמם, כך גם האווירה והשלבים בתחרות. השפיטה התחרות נעשתה לפי הקריטריונים הבאים: סגנון, כמות ואיכות הביצועים, בחירת הגל, רדיקליות ומיקום בגל. סך הכל התקיימו שבע קטגוריות בהם לקחו חלק כ130 מתחרים בגילאים 6-60. חשוב לציין כי מדובר בתחרות מקומית בנפח פעילות הכי גדול כיום בישראל.
העמותה בחרה לקיים את התחרות השנה בקונספט "pro" (רמה מקצועית) ובנוסף לראשונה נוספה קטגוריה חדשה של "אפרוחים" עד גיל 12.
שגיא אפשטיין יו"ר העמותה לקידום הגלישה באשדוד אמר: "העמותה לקידום הגלישה ועיריית. ממשיכים את המסורת להנציח את גיל שניאור ז"ל גולש מקהילת גולשי הגלים באשדוד שנהרג בקפיצה למים, בדרך לעשות את מה שהוא הכי אוהב- לגלוש בים. מאז אנחנו מנציחים אותו ומקיימים את אליפות אשדוד לגלישת גלים על שמו".
יורם אסרף, מנכ"ל רשות הספורט אמר: "תחרות הגלישה ע"ש גיל שניאור מתקיימת 14 שנים מאז מותו הטרגי. עיירית אשדוד ורשות הספורט ימשיכו לתמוך בכל שנה בתחרות המכובדת. אנחנו רואים כאן מעל 1500 איש ועשרות רבות של גולשים במזג אוויר וים גבה גלי ונהנים מאווירה ספורטיבית וכיפית".
20161203141250_IMG_0195
לתחרות הגיעו בני משפחתו וחבריו של שניאור ז"ל. אביו, יוסי (ז'וז'ו) שניאור אמר: "לבוא לכאן ביום כזה ולראות את התחרות וכל כך הרבה אנשים- צעירים ומבוגרים שהכירו את גיל ולא, זה מחמם את הלב ומצד שני כואב. חיכינו כל כך הרבה השנה וקיבלנו יום נהדר. אני רוצה להודות לכל העובדים- זו עבודה קשה להקים אירןע שכזה. באופן אישי לכל חברי העמותה, לעיריית אשדוד וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, לרשות הספורט והעומדים בראשה המנכ"ל יורם אסרף וסגנו בני חזקיה. אני בטוח שהם ימשיכו את המסורת של קיום התחרות כל שנה. המעניין ביותר הוא לראות הרבה צופים שאינם גולשים מגיעים גם הם וחולקים כבוד. חשוב לי לומר לכל הגולשים- הטרגדיה האישית שלנו מראה שיש תאונות גם בים ולכן צריך לשמור על כללי הבטיחות וזהירות".
התחרות התקיימה בראש ובראשונה בחסות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי והמשנה לראש העיר משה בוטרשווילי שמקדם ותומך בעמותה לקידום הגלישה ובספורט הימי על כל רבדיו השונים.
בניהול מתוקתק וסדר מופתי קיימו חברי העמותה לקידום הגלישה את התחרות בראשם שגיא אפשטיין וחברי העמותה.
כולם נהנו מחסויות מפנקות כמו בירה קרה של "קורונה" שחולקה לכל הצופים והמשתתפים, בוטיק הפיתה שפינקו ודאגו לעוגות ושאר מתוקים, אולם האירועים "טרויה" ועוד… את האירוע הנחתה שירן בוחבוט- דהן חברת העמותה.
ואלה הזוכים במקצה open (מעורב לכל הגילאים- הקטגוריה החשובה בתחרות):
  1. במקום הראשון- אייל פרץ
  2. במקום השני- משה פרץ
  3. במקום השלישי- זאב דוד
  4. במקום הרביעי- גיא תמסוט
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*