חגיגה של ידע בפסטיבל ה"פריסקול" הראשון באשדוד

חגיגה של ידע בפסטיבל ה"פריסקול" הראשון באשדוד

בשבוע שעבר נערך פסטיבל שיתוף הידע הקהילתי הראשון באשדוד – ה"פריסקול". מרכז כיוונים כולו, בכל המתחמים השונים שלו, הפך לחגיגה קהילתית של שיתוף ידע והכל בהתנדבות של צעירים. צעירים קיימו בזה אחר זה סדנאות פתוחות שמבוססות על ניסיונם האישי והידע שצברו במשך השנים. האווירה הייתה צעירה וחגיגית, ונראה כי דבר חדש נולד באשדוד.

לכל אחד ואחת מאיתנו, בין אם צעיר או מבוגר, יש את הניסיון שלו, נקודת המבט השונה והידע שרכש במהלך השנים. האמנם, תארו לעצמכם מה היה קורה אילו היינו חולקים את הידע הזה אחד עם השני באופן חופשי – חינם אין כסף. פריסקול הוא אירוע שחוגג את הידע האנושי. ולא, הידע הוא לא רק מה שלימדו אתכם בבית הספר, כי תכלס לכל אחד ואחת יש משהו לתת.

את הרעיון הזה החליטו במרכז כיוונים לקחת צעד אחד קדימה ובשבוע שעבר קיימו את ה"פריסקול" (בתרגום חופשי: בית ספר בחינם) – פסטיבל שיתוף הידע הראשון לצעירים באשדוד.

כ- 300 צעירי העיר נהנו משלוש שעות גדושות בפעילויות, סדנאות והרצאות שכללו בין היתר זומבה, יוגה, לימודי אנגלית, גרפיטי, סדנת עץ, ריקוד בצ'אטה, משכנתאות, לימודי אנגלית, שיווק, תזונה, קוקטיילים, ג'גלינג ואפילו הכנת מלבי.

לצלילי ניגוניו של די.ג'יי אסי תורג'מן כשפינות הישיבה פרוסות ברחבה החיצונית של המרכז, נהנו הצעירים בנוסף גם מבר קוקטיילים ובירות רחב ידיים. על הבמה המרכזית עלו גם חברי צוות בר השלומפר במופע טרום בכורה אנרגטי ומקפיץ, מתוך פרויקט שעליו הם עובדים מזה מספר חודשים.

האווירה הייתה צעירה וחגיגית, ובאופן שאולי יפתיע אחרים, ניכר שיתוף פעולה רב של המשתתפים בתחנות הידע השונות, כזה שללא ספק השאיר טעם של עוד.

יניב קקון, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הצעירים: "אני גאה בצוות מרכז כיוונים ובמנהלת המרכז אתי לוגסי, שמנווטים את המרכז יחד עם צעירי אשדוד ונותנים מקום וכבוד לרעיונות פורצי דרך שעולים מהשטח. אני מזמין את כל צעירי העיר לבוא, ליהנות, לקבל שירות מעולה ולקחת חלק".

"בפסטיבל היו עשרות פעילויות וסדנאות מכל העולמות שצעירים העבירו בהתנדבות מהידע שלהם לצעירים אחרים בעיר. כל מי שהגיע התלהב מהרעיון הקהילתי המרגש הזה שקרה לראשונה בעיר במטרה לחבר בין צעירים, קהילות ובעיקר בשביל הכיף וההשראה. את האירוע יצרו צוות קבוצת מנהיגות סטודנטTEAM הפועלת במרכז כיוונים, מה שמייחד את האירועים בכיוונים שהם תוצר של צעירים ויחד עם צעירים בעיר" אומרת לסיכום אתי לוגסי טורקניץ' – מנהלת מרכז כיוונים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*