חבצלת החוף הגיעה לביקור קצר

חבצלת החוף הגיעה לביקור קצר

מי שטייל הבוקר לאורך חופי אשדוד יכול היה לחזות במראה ייחודי לעונה – חבצלות הדורות הגיחו מן האדמה, ניצבות בגאון מול גלי הים וצובעות את החוף בלבן. מראה משובב שמלווה אותנו בעונה זו של השנה. אז אם אתם מעוניינים לצפות בפריחה יפה ומפתיעה ממש קרוב לבית, אתם מוזמנים לסייר לאורך חופי העיר ובפארק האקולוגי של אשדוד ולהנות מהטבע. העיקר – לא לקטוף.

אריה תורג'מן, מנהל אגף החופים בעיריית אשדוד, הפתיע אותנו הבוקר עם תמונה יפהפיה של חבצלות הדורות אותה הוא צילם על רקע הים של אשדוד.

למי שמתעניין בפרח המיוחד הזה, נספר כי הוא משתייך למשפחת הנרקיסיים והוא מזכיר אותם במראה ובצבע רק שהחבצלת גדולה יותר מהנרקיס. נספר גם שעונת הפריחה נמשכת מסוף עונת הקיץ ועד סוף אוקטובר ובשל היות הפרח חלק מנוף הפרחים הטבעיים של אזור הים התיכון וארץ ישראל, הוא זכה גם להנפקת בול מיוחד. על אף שיש הרבה מיני חבצלות, בארץ ישראל גדלים שלושה סוגים: חבצלת החוף, חבצלת הנגב וחבצלת קטנת פרחים.

לאורך החופים גדלה כמובן חבצלת החוף. הפקעות הנסתרות אשר שוכבות להן בשקט מתחת לחולות הים, מתעוררות לחיים בעונה זו של השנה ושולחות גבעולים החוצה אל האוויר הפתוח. הפרחים ההדורים של החבצלות הלבנות אשר פורחות בסוף עונת הקיץ, אופייניים מאוד לאזורנו אך באשדוד הם נראים יפים במיוחד. "זו הסיבה שבפארק האקולוגי המשתרע לאורך קו המים, מחוף המצודה ודרומה עד לחוף ט"ו, נשתלו לא מעט פקעות שגם מהם בוקעות חבצלות יפהפיות" אומרת לנו ימית הוניקמן-פרץ, מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה.

אז אם אתם חובבי פרחים ומעוניינים לצפות בצמיחתה היפה של חבצלת החוף, אתם מוזמנים להגיע לחופי אשדוד ולחזות במחזה המלבב מקרוב. רק זכרו, פרח החבצלת הוא פרח מוגן. עוד אנקדוטה נחמדה לחובבי הספר – החבצלת מופיעה במקורות וב'שיר השירים' אנו מכירים את הפסוק "אֲנִי חֲבַצֶּלֶת הַשָּׁרוֹן שׁוֹשַׁנַּת הָעֲמָקִים".

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*