"התקווה" של העולים מצרפת

"התקווה" של העולים מצרפת

ז' בחשוון הוא המועד שנקבע ע"י ממשלת ישראל ליום העלייה והקליטה. במועד זה מעלים על נס את תרומת העולים לבניין המדינה ומקיימים אירועים ומפגשים חגיגיים לציבור העולים. עולי צרפת ציינו זאת באירוע ציוני מרגש שנערך ביד לבנים. מחלקת העלייה והקליטה: פרגון ענק לאירוע שהציג את העלייה בשיא תפארתה!

אך סמלי הוא שיום העלייה והקליטה נקבע ל-ז' בחשוון. יום זה כידוע הוא היום הראשון שבו עם ישראל שואל על הגשמים ומתפלל שתהיה שנה מבורכת ככתוב: "ברך עלינו את השנה הזאת לטובה ולברכה". כך גם בענייני עלייה וקליטה מברכים אנו שתהיה זו שנה מבורכת שבה יהודי התפוצות יבחרו לעלות לארץ ולקבוע בה את ביתם. אחרי הכל מטרתה המוצהרת של הקמת המדינה היא הגשמת חזון הבית היהודי לעם היהודי.

מחלקת העלייה והקליטה של עיריית אשדוד, בשיתוף עם המשרד לעלייה ולקליטה, ציינו את יום העלייה והקליטה באירוע חגיגי שנערך בבית יד לבנים. "כ-400 עולים מצרפת הגיעו לבית יד לבנים לערב ציוני ומרגש" אומרים במחלקת הקליטה ומציינים כי היה זה במסגרת יום העלייה והקליטה הרשמי שנקבע ל-ז' בחשוון ע"פ החלטת ממשלה.

אשדוד קולטת עלייה מכל התפוצות וקהילות רבות בחרו בה לביתם. בשנים האחרונות בלטה העלייה מצרפת והשבוע, בבית יד לבנים, התכנסו יחד כ-400 עולים מצרפת לאירוע חגיגי המציין את יום העלייה והקליטה. כבר בלובי של יד לבנים, ליד הדוכנים המעוצבים, יכלו האורחים להתחכך באמנים עולים אשר הציגו מגוון עבודות יד: שוקולדים, יין, ציורים, קולאז'ים, עבודות בנושא יהדות ועוד.

לאחר מכן, בתוך האולם, יכלו הם ליהנות מהתרחשות מרתקת ומהנה כאשר על הבמה הופיעו האחים אריה וגיל גת, הזוכים במקום השני בתוכנית "כוכב הבא". המופע שלהם ביטא מקצועיות ורמה מוסיקלית גבוהה ובמיוחד בא לידי ביטוי החיבור שלהם לקהל, למרות שרבים מהיושבים באולם לא שולט בשפה העברית. "היה אירוע מצוין ויוצא דופן באיכותו" אומרת דניאל שמלב, מנהלת מחלקת העלייה והקליטה של העירייה ומציינת כי "עבור העולים היתה זו חוויה מוסיקלית מרגשת ואפילו הומוריסטית".

הפסנתרנית המפורסמת אסתרית בלשן, הוסיפה לאירוע הרבה מאוד כח ונוכחות רגשית המבטא קשר לישראל ולציונות. במופע מאוד עוצמתי ומרגש הנושא את השם "התקווה", היא החזירה את הקהל אל מקורותיו של ההמנון הלאומי ובליווי הפסנתר היא הציגה את כוחה של היצירה המדוקלמת ע"י כל יהודי בישראל ומחוצה לה.

"שמחתי לראות את הפידבק של העולים לערב המיוחד הזה" אומרת שמלב ומביאה את קולם של ציבור המשתתפים בהדגישם פה אחד כי "האירוע ליום העלייה הראשון באשדוד היה מוצלח ומהנה מאוד".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*