התקבלה התנגדות הפורום לאיכות הסביבה לתוספות בבתי המלון בחוף לידו

התקבלה התנגדות הפורום לאיכות הסביבה לתוספות בבתי המלון בחוף לידו

היזם ביקש להגדיל את כמות החדרים ולהוסיף חזית חמישית (שימוש בגג) בשני בתי מלון על החוף. הוועדה התחשבה בהתנגדויות ודחתה את הבקשה

הבוקר, 21/7/21, התקיים דיון מעמיק במליאת הוועדה לשמירת הסביבה החופית (הוולחוף) שעסק בבקשת היזם להגדיל את מספר החדרים בשני בתי המלון שבכוונתו לבנות מ-66 ל-120  ומ-66 ל-90 ולהוסיף בהם חזית חמישית (שימוש בגג כקומה נוספת) בחוף לידו. בדיון השתתפו חברים לא מעטים מן הפורום לאיכות הסביבה באשדוד יחד עם נציגי גופים ירוקים נוספים, לצידם של נציגים מעיריית אשדוד וחברי הוועדה עצמה.

חברי הפורום אשר רואים בבניית שני בתי המלון המתוכננים על החוף – במרחק הקרוב ממש לקו המים – בעיה בכל הנוגע לזכותם של תושבי העיר לחופי רחצה נקיים מבנייה, הציגו בפני המשתתפים את התנגדותם הנחרצת לתוספות המבוקשות על ידי היזם. תוספות, שעיקרן הגבהת בתי המלון על ידי שימוש בגגות שלהם והנתפסת בעיניהם כ"שיטת הסלמי". יצוין שעוד בשלבים מוקדמים של הכנת התוכנית התריע הפורום בפני ראש העיר, בפני יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ובפני מהנדס העיר על התנגדותו ועל הפגיעה באינטרס הציבורי אך זו נדחתה על ידם. חשוב להבין, חברי הפורום אינם מתנגדים לבנייה על פי התוכניות המאושרות ומברכים על הכוונה לקדם את התיירות באשדוד. אלא שיזמים לא מעטים נוטים לעיתים קרובות מידי לבקש תוספות, הגדלות והרחבות המטיבים כולם עם כיסיהם הדשנים. לרוב, תוך התחשבות מועטה בלבד באינטרס הכלל ציבורי, או בלעדיה.

לצד ההתנגדות לכל חריגה מן התוכניות המאושרות לבנייה במקום, הוצגו בדיון הסכנות הממשיות של בנייה ממש בחוף כאשר קו המים בימי החורף עולים על החוף ועלולים לפגוע במבנה המבוקש. לעניין זה שותפים חברי הפורום לאיכות הסביבה לתפיסה לפיה בעידן אסונות הטבע להם אנו עדים לאחרונה, חשוב להרחיב את רצועת החוף ולא להצר אותה.

חברי ועדת הוולחוף, לאחר שקיימו דיון סגור בנושא, החליטו לדחות את בקשת היזם, כליל. אפשר לראות בכך ניצחון של הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד וגם של אדם טבע ודין. אבל הנכון יותר הוא לראות בעצם ההחלטה, ניצחון של תושבי אשדוד הזכאים ליהנות מעירם ומחופיה היפים מבלי התערבותם של יזמים המאיימים לפגוע באיכות חייהם.

כעת, נותרת בידי היזם ההחלטה אם לבנות את בתי המלון על פי התוכניות בדיוק כפי שאושרו בעבר, לערער על ההחלטה באמצעות ערר למועצה הארצית או לוותר על הפרויקט. כך או כך, הוכיחה הוועדה לשמירת הסביבה החופית שהדאגה לאיכות חיי התושבים בעיר אינה יכולה להיות רק של בעלי השררה, על עוזריהם.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*