התפתחות בגיל הרך

התפתחות בגיל הרך

מינהל החינוך והרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, משתפות פעולה במיזם מיוחד שמאפשר להורים הסתכלות חדשה על נושאים שמעסיקים אותם בטיפול בילדיהם עוד בגיל הרך, ומתן כלים בידיהם להתמודדות טובה יותר עם היותם הורים. המיזם כולל סדרה של הרצאות שמתקיימות במרכז להורות משמעותית, עם אנשי מקצוע, וההרצאה הראשונה שהתקיימה השבוע עסקה בהתפתחות תקינה וחריגה של ילד בגיל הרך.

אודיטוריום "העוגן" שבמרכז להורות משמעותית, אירח השבוע את ההרצאה הראשונה במיזם חדש שכולל שלוש סדרות של הרצאות אשר עוסקות בגיל הרך ובהתמודדות של ההורים עם נושאים הקשורים בגיל זה. המיזם, פרי של שיתוף פעולה בין הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות ומינהל החינוך, מבוצע ומנוהל ע"י המרכז החדש להורות, ברובע י"ב.

ההרצאה הראשונה עסקה בנושא "התפתחות תקינה וחריגה בגיל הרך" – אותו העבירה המרצה רחל שבו. ההרצאה המרתקת הובילה לרבשיח אודות ההבחנה המבדלת בין לקויות למידה לבין הפרעות קשב וריכוז. "אם נצליח לווסת את הצרכים והחסכים של התינוק, שאותם אנו רואים על פי התנהגותו, נוכל ליצור אצלו התפתחות תפקודית מיטבית ולמנוע חלק גדול מלקויות הלמידה אלו, בנוסף להפחתת התנועתיות ושיפור יכולת הקשב והריכוז" הסבירה רחל והנחילה להורים תובנות חדשות וחשובות להמשך תפקודם כהורים.

כ-140 הורים שהגיעו להרצאה התכבדו בשתייה חמה ובכיבוד קל ולאחריה יכלו להאזין להרצאה ולהשתתף ברבשיח אותו הנחתה המרצה. בתוך קהל המאזינים אפשר היה לזהות את מי שעומד אחרי שיתוף הפעולה המיוחד: גברת סיגל דאי – מנהלת מחלקת גנים, גב' סימונה מורלי – מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות שתחת שירותיה פועל המרכז, וגב' בלה רובין – יו"ר וועד ההורים העירוני.

במרכז להורות מבקשים להודות לגב' מרטין עובדיה – מנהלת אגף חינוך חטיבה צעירה, שרואה את ההורים בתפקידם המגדל ונותנת את חסותה לקיום ההרצאות. כמו כן תודה לכל ההורים שהשתתפו בהרצאה וגילו עניין בהמשך המיזם. אחת האמהות סיכמה את המפגש הראשון כך: "זהו נושא חשוב ומעניין שמטרתו לתת לנו כלים וידע, ואנו כבר מחכים להרצאות הבאות".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*