השכיר את דירתו ל-3 שוכרים שונים ונקנס ב- 30,000 ₪ 

השכיר את דירתו ל-3 שוכרים שונים ונקנס ב- 30,000 ₪ 

כתב אישום הוגש לאחרונה לבית משפט לעניינים מקומיים באשדוד, ע"י הועדה המקומית לתכנון ובניה, כנגד בעל בית צמוד קרקע, אשר פיצל את ביתו ל- 3 יחידות דיור ובמשך שנים השכירה לשוכרים שונים ונקנס ב- 30,000 ₪  בלבד, המדובר בקנס ברף הענישה התחתון.

במסגרת דיון שנערך בבית המשפט באשדוד, בפני כב' השופט יהודה ליבליין, בעניינו של הנאשם, טען בא כוחו, עו"ד יניב אהרון, כי הדירה נקנתה כמות שהיא, מפוצלת ל- 3 יחידות דיור ובשל כך אין ליחס לנאשם עבירות בגין ביצוע חריגות בנייה אלא בגין השימוש.

כידוע, הפסיקה איננה מקילה בעניין עבירות חריגות בניה ומטילה קנס כספי גבוה, אשר יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר. אף לאחרונה ניתן פסק דין בבית משפט בתל אביב אשר גזר על נאשם קנס כספי בסך של 150,000 ₪ בגין עבירות אלה.

עוד טען עו"ד יניב אהרון, במסגרת הטיעונים לעונש, כי יש להתחשב במצבו הרפואי של הנאשם ובנסיבותיו האישיות ובעברו של הנאשם, ולאור מכלול הדברים יש להפחית את סכום הענישה לרף התחתון אשר הינו לעבירות מסוג זה נע בין 9,000 ₪ ל- 50,000 ₪.

בית המשפט קיבל את ההסדר אליו הגיעו הצדדים, ולפיו על הנאשם יוטל קנס כספי בסך של 30,000 ₪ ב- 20 תשלומים שווים , התחייבות להימנע מביצוע עבירה דומה לזו למשך שנתיים, ולהחזיר את הנכס לקדמותו בהתאם להיתר הבנייה הקיים, באם לא יהיה עליו לבצע הריסה ליחידות הדיור.    

לאחרונה הועלתה הצעת חוק (הוראת שעה) של ח"כ אלי כהן (מכולנו), להיתר פיצול דירת מגורים. הצעת החוק נועדה להגדיל את מלאי הדירות להשכרה, לפי הצעת החוק חלוקתה של דירה קיימת למספר יחידות דיור לא תחייב היתר אם גודל הדירה המקורית עולה על 120 מ"ר, גודל כל דירה לאחר חלוקה לא יופחת מ- 60 מ"ר והיא כוללת מטבח, שירותים וכניסה נפרדת. החלוקה אף תהיה פטורה מהיטל השבחה. הוראת השעה תקפה לחמש שנים. עוה"ד יניב אהרון משתתף, מעת לעת, בדיונים בוועדת הרפורמות על מנת לקדם את ההצעה, ועומד בקשר עם העוסקים במלאכה.

עו"ד אהרון: המציאות חזקה יותר מכל חוק! ישנם בעלי בתים שרוצים לפצל ולהשכיר מחד וישנם זוגות צעירים שצריכים דירות קטנות מאידך, זה מה שחשוב, ובכדי לתת להם מענה נבחרי הציבור יושבים בוועדות. אני מברך את ידידי חבר הכנסת אלי כהן, שבאמת עושה ככול לאל ידו כדי לייצר רפורמות במקומות שהמדינה זקוקה להן"

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*