הקמת קרן לשיפוץ חזיתות בבתים פרטיים ברחבי העיר

הקמת קרן לשיפוץ חזיתות בבתים פרטיים ברחבי העיר

יו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני שיגר הצעה לסדר לקראת ישיבת המועצה הקרובה בה הוא מציע הקמת קרן לשיפוץ חזיתות בבתים פרטיים ברחבי העיר.

בחלוף השנים, פותח לחמני את פניתו המבנים בעיר והתשתית שבכם ובעיקר בשכונות הישנות – נשחקו, חזותם רעועה, נזילות ותקלות ביוב, קורות בהם לא אחת. בעבר, פרויקט שיקום שכונות, סייע במעט וגם פרויקטים של  תמ"א קידמו גם הם, במעט, את מצב חזות המבנים והתשתיות, אך בכך לא די. קיימים מאות מבנים ברחבי העיר, שנותרו ללא כל שיפוץ עם תשתיות רעועות של מים, ביוב וחשמל.
אציין, כי לרוב מדובר באוכלוסייה קשת יום המתגוררת באותם בניינים, שאין ביכולתה  לגייס את המשאבים ולהשקיע בשיפוץ ובתיקון הליקויים.

לא זאת בלבד, אלא שסבורני, שגם בשכונות חדשות יותר קיימת בעיה של בלאי קשה וחוסר יכולת מצד התושבים לגייס משאבים משותפים לשם שיפור פני הבניינים והתשתיות.

מציע לאמץ את הפעולה שנקטה עיריית חולן בנושא, שיצאה בקול קורא לבנקים למתן הלוואה ייעודית לציבור לצורך שיפוץ חזותית הבתים ושיפוץ מערכת המים, הביוב והחשמל בבניינים (מטרה ייחודית) לתקופה של  5-10 שנים. כל הכסף המגויס מופקד בחשבון ייעודי של הפרויקט וממנו משתמשים בפיקוח הדוק של הרשות אך ורק לצורך ביצוע השיפוץ ותיקון התשתיות במבנים. העירייה תישא בהוצאות הריבית של אותן הלוואות והתושבים ידרשו להשיב  רק את קרן ההלוואה לבנק בתנאים נוחים.

לעניות דעתי, אימוץ שיטה זו תביא לחידושם של בניינים רבים בעיר, כאשר מבחינה תקציבית מדובר בעלות ממוצעת שהעיריה תישא לבנין בסך של כ- 40,000 ₪ – 50,000 ₪ ובאופן זה, ניתן יהא לשפץ, בשנה, עשרות רבות, אם לא מאות של בניינים ברחבי העיר הנדרשים לכך.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*