הקטרים של פיתוח ההייטק מגיעים לאשדוד

הקטרים של פיתוח ההייטק מגיעים לאשדוד

בשנים האחרונות נראה שיש על מי לסמוך בפיתוח תחום התעסוקה המתקדמת בעיר, בדגש על תחום ההייטק. זה התחיל עם האגף לפיתוח תעשיה בעיריית אשדוד ששם את כל המשאבים ותשומת הלב שלו בדאגה לכך שיקום כאן פארק הייטק מהשורה הראשונה של פארקי ההייטק בישראל ומחוצה לה, המשיך עם היווסדה של קהילת ההייטק של אשדוד, אליה הצטרפו אלפי חברים פעילים ויוזמת אירועים והשמות באופן שוטף (אומרים לנו שזה רק ההתחלה); וכעת אלה הם OpenValley שיפתחו כאן בחודש הבא את אחד ממרכזי החדשנות הכי גדולים, יפים ומשמעותיים במדינת ישראל.

לקראת פתיחת המרכז של OpenValley  והשנה החדשה שבפתח, חברו שלושת הארגונים הללו לאירוע משותף בו יוכלו לשמוע חברי קהילת ההייטק של אשדוד והסביבה וגורמים בכירים נוספים מהאקו-סיסטם הישראלי, על מה שמצפה לנו בשנים הקרובות בגזרת פיתוח ההייטק באשדוד.

רה"ע, דר' יחיאל לסרי: "ישנם שלושה תנאים שצריכים להתקיים על מנת שתעסוקת הייטק תשגשג בעיר: כח אדם מיומן, אזור תעסוקה מתאים ואקוסיסטם עשיר. לשמחתנו מערכת החינוך שלנו יודעת לייצר לנו כ"א מיומן בשפע. הצלחנו יחד עם בעלי הקרקעות בפארק ההייטק לשים את הפארק ואת רובע החדשנות כולו על דרך המלך, וOpenValley  היא החתיכה החסרה בפאזל. יחד נקדם סטארט-אפים מקומיים שיצמחו לחברות בוגרות באשדוד, נכשיר עובדים ונספק תכנים איכותיים. נבנה הצעת ערך איכותית ונדאג שכולם ידעו מה יש לאשדוד להציע לקראת התהוותו של פארק ההייטק שלנו, שאמור לשמש אזור תעסוקה עיקרי של הנפה, ולבסס את העיר כמטרופולין חמישי במדינת ישראל."

 

 

רשת OpenValley – אשר הוקמה ע"י יוסי אקרמן (נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות לשעבר, מנטור עסקי ומשקיע בחברות הזנק) ואופיר דובובי, ממייסדי קמינריו (משקיע סדרתי בחברות הזנק ודמות מפתח בתפקידי ניהול בכירים בחברות היי-טק מובילות) ומנוהלת ע"י שירי גרין אלגביש – מספקת מרחב עבודה השראתי ובעל ערך רב ליזמים, חברות הזנק ומובילי חדשנות, באמצעות שיתופי פעולה ונטוורקינג, מנטורינג ותמיכה בתהליכי מימון, שותפות ופיתוח עסקי. המתחמים פועלים במודל Eco Working Space המשלב מתחם עבודה מרווח ומעוצב, חיבורים עם מגוון גופים וחברות במשק המקומי ובעולם. השירותים הניתנים במתחמים מותאמים באופן אישי לצורכי היזמים והארגונים המתארחים בהם, תוך מתן תשומת לב קפדנית לדרך הטובה והנכונה ביותר להאצת צמיחתם.

מנהל האגף לפיתוח תעשיה, אור בן שמחון: "המשמעות של הקמת המרכז לא מתחילה ונגמרת בפעילות השגרתית שתיזום אופן וואלי יחד איתנו ובאופן פרטי, אלא בכך שיש לנו גורם שידע לנהל את האקו-סיסטם העירוני. מאז ומתמיד היו המון יוזמות נפלאות באשדוד, כמו החממה של שטראוס The Kitchen, יוזמות בתחום התחבורה החכמה, הפעילות הענפה של נמל אשדוד שמפעיל אקסלטור, חממה ומשקיע בסטאראפים בעצמו ואפילו הפעילות של HUB Ashdod שמפעיל במשך שנים את The Hive – האקסלרטור העירוני שלנו. הבעיה היא שהרבה יותר קל לאסופה של להבות קטנות לדעוך והשאיפה משיתוף הפעולה עם אופן וואלי, היא שנדע להפוך את כל היוזמות האלה ללהבה גדולה שרק תתפשט."

פתיחת מתחם החדשנות באשדוד היא בשורה ענקית עבור ציבור גדול של צעירים וותיקים, יזמים יצירתיים שעולם ההייטק משמש עבורם כמסגרת בה הם יכולים לממש יכולות, כישורים וידע בתחום החדשנות, ובשורה גדולה לעיר שהולכת ומבססת תעסוקה בתחום ההייטק. "אירוע החשיפה למרכז החדשנות של אשדוד, יתקיים ב-12/9, יום שלישי, בשעה 18:30" אומר בן שמחון ומציין כי "בשעתיים הראשונות להרשמה נרשמו כמות כפולה ממספר המשתתפים המתוכנן לאירוע, ולכן ההרשמה הייתה סגורה זמנית, אך כעת הוחלט להגדיל את מספר המשתתפים ובימים הקרובים ניתן עדיין להירשם". הרשמה בקישור הבא: bit.ly/47wfjay. מספר המקומות מוגבל.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*