הצלה ימית – החניכים להצלה ימית חוו הצלת חיים בזמן אמת

הצלה ימית – החניכים להצלה ימית חוו הצלת חיים בזמן אמת

אלון אוחיון המציל הוותיק הרצה היום בפני חניכי קורס הצלה ימית על הסכנות בים, הצלה והתמודדות נכונה עם הבורות הימיים.
בעוד הוא מסביר החלו צעקות ונפנוף בידיים של גבר מבוגר אשר נקלע לבור והתקשה לצאת .ההרצאה הפכה תוך דקה להיות סיטואציה אמיתית .

פרוייקט הצלה ימית נפתח היום זאת השנה הרביעית ברציפות.
מטרת הפרוייקט – חינוך למניעת טביעות, הצלה בים והגברת המודעות למרחב הימי כולל הסכנות הטמונות בו. כמו כן לומדים הילדים על משטר הרוחות, זרמים, זיהוי בורות, שחייה הצלתית, גלישת הצלה, עזרה ראשונה, החייאה ועוד.

היום הראשון בפרויקט נפתח בהרצאה בכיתות לימוד על בטיחות והסכנות בים על כל המשתמע מכך בדגש על זיהוי זרמים ובורות, ולאחר מכן ירידה לחוף והתחלת התרגול הימי.

אל היום הראשון הצטרף מנהל תחנת ההצלה הוותיק אלון אוחיון אשר העביר הרצאה על הסכנות הטמונות בים וזיהוי בור ימי עוד לפני הכניסה למים.
לאחר מכאן אלון המשיך והכניס קבוצה של חניכים אל הים ובעודו מסביר ודואג לכניסה בטוחה החלו צעקות של גבר אשר זועק לעזרה, כאן המקום לציין שהוא אינו היה במקרה טביעה קיצוני אלה החל להרגיש חוסר ביטחון ואי יכולת לצאת מהמים תוך שהוא מתחיל להסחף .

אלון מיד החל לחתור לעברו , הגיע אליו והוציא אותו מהמים תוך שהוא זוכה לתשואות מילדי הקורס אשר זכו לראות הצלה בזמן אמת .
הפרוייקט הינו בשיתוף עיריית אשדוד ועמותת הצלה ימית ומהווה חוד החנית בלימוד ימי .מידי שנה נרשמים אליו כ-50 ילדים אשר לומדים באופן מעשיי על הים כולל שיטות הצלה ועזרה ראשונה.

הם עוברים את כל התהליך מתחילתו עד סופו והקורס נערך בעיקר בתוך המים תוך ליווי מקצועי של מדריכים מקצועיים ומתנדבים רבים המסייעים למנהלי הפרוייקט .

עד השנה אשדוד הייתה החלוצית היחידה בישראל שהפעילה את הפרוייקט ולאחר ההצלחה הגדולה החליטו ערים נוספות בישראל להצטרף ולהפעיל אותו גם אצלם .

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*