הנוער באשדוד מוביל ומשפיע

הנוער באשדוד מוביל ומשפיע

את המספר הגבוה ביותר של חניכים מקורס מד"צים, שיצאו לסמינר מנהיגות בחנוכה סיפקה אשדוד המיישמת מדיניות עירונית תומכת בנושא ומוכיחה שוב את החשיבות בחינוך הצעירים להוביל ולהשפיע על חיי הקהילה בפועל.

אשדוד מובילה מסורת ארוכת שנים של מד"צים אשר פעילים באגפי הנוער במרכזים הקהילתיים בהנחיה ובהובלה מקצועית של תחום ילדים ונוער בחברה העירונית לתרבות הפנאי ובכפיפות מקצועית של  מינהל חברה ונוער במשרד החינוך. מזל שאלתיאל, ראש תחום הילדים והנוער בחברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד נשמעת נרגשת בשעה שהיא מספרת לנו אודות מספרם המרשים של בני נוער מהעיר ,שבחרו לבלות את חופשת החג בהכשרה נוספת שלהם בהשתלמות כמדריכים צעירים, "לא מדובר בדבר של מה בכך,  160 חניכים בתנועת הנוער העירונית מעו״ף (מנהיגות עירונית ואזרחות פעילה) יצאו למרות תנאי מזג האוויר הסוער לסמינר בין יומיים בצפון הארץ".

סמינר חנוכה מהווה נקודת שיא לפעילות אשר מתקיימת לאורך כל השנה פעילות בה בני נוער רבים תלמידי כיתות ז'-י"ב שחלקם נמצאים בשלבי ההכשרה וחלקם כבר מדריכים בפועל באגפי הילדים והנוער במרכזים הקהילתיים. את הסמינר בן היומיים, שנערך בסימן "מעורבים ומשפיעים בשבילי המד"צים "החלו חניכי הקבוצה הגדולה מאשדוד במסלול היפהפה של "שוויצריה הקטנה", שבמורדות שמורת הכרמל. החניכים נחשפו לאסון הכרמל בו נספו רבים וטובים ובניהם אלעד ריבן, נער בן 16 שניספה בפעילות התנדבותית במכבי האש, השתלמו בתכני מנהיגות, התנדבות ומעורבות בחיי הקהילה ואת היום הראשון סיימו בהדלקת נר חנוכה ובפעילות אקסטרים.

ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד, שתפישת עולמו החברתית כוללת פרק נכבד וחשוב בנושא העצמת בני נוער ושילובם באופן פעיל בכל מסגרות הקהילה יכול להביע סיפוק מהנתונים המראים כי השקעתו נושאת פרי: למעלה משבעים אחוזים מקרב תלמידי כיתות י' עד י"ב באשדוד שותפים במידה זו או אחרת בפעילות למען הקהילה – מדובר בשיעור השתתפות נדיר בהיקפו. יש לזכור כי תנועות הנוער, הארגונים ובני הנוער שבאמצעות מועצת התלמידים והנוער הרשותית אשר נציגיה משולבים כמעט בכל וועדה עירונית מהווים חלק אינטגראלי ודעותיהם נלקחות בחשבון בכל ההחלטות. זוהי עדות מובהקת לשותפות בין כל הגורמים העירוניים ובראשם תחום הנוער של החברה העירונית ומינהל החינוך בעיריית אשדוד.

את פעילות המדריכים הצעירים מובילים דנה לוין, רכזת תנועת מעו"פ העירונית שהיא וכל צוותה בוגרי תכניות הכשרה למדריכים צעירים – כנראה, מסלול טבעי למי שחונכו להמשיך ולעסוק בחינוך קהילתי. במרכז הנוער העירוני רואים במדריכים צעירים את עמוד השדרה של פעילות הנוער ועתודה משמעותית להנהגת העיר בעתיד בכל תחומי החיים ומזכירים לבני הנוער המעוניינים להצטרף לתכנית הכשרה כי פעילות המד"צים מתקיימת בשבעה מרכזים קהילתיים הפזורים ברחבי העיר ובקרוב עתידים להיפתח מוקדים נוספים.

למידע, מרכז הנוער העירוני: שד' וייצמן 18, אשדוד  |  טל': 08-8521114.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*