הנדסה אזרחית

הנדסה אזרחית

הנדסה אזרחית היא אחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק התעסוקה בשנים האחרונות. לאור הגידול הרבה בענף הבנייה, ישנה דרישה הולכת וגדלה למהנדסים, ומה שמאפשר לכם להיכנס לשוק הזה זהו תואר בהנדסת אזרחית. אנחנו בשוקיסט כאן כדי לספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על לימודי הנדסה אזרחית.

הנדסת בניין

הנדסת בניין או בשמה השני הנדסה אזרחית עוסקת בתחום של בניית מבנים, כבישים ועוד. כל מה שקשור לתחום הזה חייב לעבור דרך מהנדס בניין מוסמך וזו בדיוק הסיבה שיש ביקוש לתואר הזה. בכל פרויקט בניין שאתם רואים, הדרישה הבסיסית ביותר היא למהנדס שיאשר את התוכנית מבחינה בטיחותית.

לימודי הנדסה אזרחית

לימודי הנדסה אזרחית נחשבים לימודים לא קלים, ובמהלכם תלמדו הרבה מאוד פיזיקה, מתמטיקה וכל מה שקשור לתחומי ההנדסה השונים. את התואר תוכלו לקבל במוסדות רבים בארץ, כאשר כמעט כל אוניברסיטה מציעה לכם את האפשרות ללמוד בה הנדסה אזרחית.

הנדסה אזרחית תנאי קבלה

דרישות הקבלה לחוגים השונים של הנדסה אזרחית הם גבוהים יותר מאשר לתארים אחרים. כדי ללמוד את התואר הזה תידרשו להציג ציון גבוה במיוחד ב4 יח"ל במתמטיקה או ציון סביר ב5 יח"ל. בדרך כלל קיימת דרישה לבגרות בפיזיקה, או שיהיה עליכם לבצע קורס שישלים עבורכם את הפער הזה. כמובן שגם פה, באוניברסיטאות דרישות הקבלה גבוהות מאלו שקיימות במכללות.

תעסוקה

לאחר סיום התואר וקבלת תעודת מהנדס מוסמך תוכלו לקבל עבודה בלא מעט מקומות. בין אם אתם רוצים לעבוד במגזר הציבורי ובין אם בזה הפרטי, התואר הזה מבטיח לכם עבודה כמעט באופן וודאי.

שוקיסט

אם אתם לא מצליחים להבין איפה הכי כדאי לכם ללמוד הנדסת בניין או מה המקומות שאליהם תוכלו להתקבל, כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להיכנס לאתר שוקיסט. אצלנו תוכלו להזין את נתוני הפתיחה שלכם ומהר מאוד לקבל תשובות לכל השאלות שיש לכם ביחס ללימודים אקדמיים.

לסיכום

לימודי הנדסה אזרחית מאפשרים לכם להשתלב בשוק התעסוקה בתור מהנדסים מן המניין. במהלך הלימודים תלמדו הרבה מאוד מתמטיקה ופיזיקה, ולכן ברוב המוסדות יהי עליכם לעמוד בדרישות קבלה יחסית גבוהות.

קרדיט: freepik

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*