המתאבקים של אשדוד בדרך לגרמניה

המתאבקים של אשדוד בדרך לגרמניה

מתחילת שנות ה-90', ענף ההיאבקות החופשית תחת אגודת "הפועל אשדוד", חי, נושם ומרתק לרצפה. ענף ההיאבקות הינו מהענפים הראשונים בתחרויות האולימפידה העולמיות. כיום יש כ- 50 מתאמנים, החל מגיל 6 ועד 64. רובם גברים, אבל גם נשים מתאמנות והענף הולך וצובר תאוצה עם כ-10 מתאמנים תחרותיים ברמה בינלאומית שעושים הרבה כבוד ברחבי העולם וקוטפים תארים מכובדים – שלושה מהם ייסעו בעוד כחודש לאליפות אירופה שתתקיים בגרמניה.

האימונים מתקיימים באולם בית הספר היסודי "הראל" באיזור ו' מידי יום (למעט שבת) לפי קבוצות גיל, החל משעות אחר הצהריים ועד הערב, משך אימון נע בין שעה וחצי לשלוש שעות.

היאבקות חופשית היא אומנות לחימה בה המטרה העיקרית היא לרתק את היריב אל הקרקע על ידי  הטלות, כניסות ועוד… נקודת המוצא בקרב מתחילה בעמידה. המנצח בקרב הוא מי שמצליח לרתק את היריב על הגב או הובלה בהפרש של 10 נק׳, אז הוא מנצח בקרב באופן אוטומטי, עוד לפני שנגמר זמן הקרב (קרב מלא נמשך 6 דקות).

נתנאל-סיידוב

אימוני ההיאבקות החופשית מפתחים קואורדינציה, כח מתפרץ, כושר גופני והרבה כח פיזי, גם המח עובד חזק באופן אסטרטגי. הוא מעצים את תחושת הביטחון העצמי ויכול להתאים לכולם. כמובן שכדי להגיע לרמות התחרותיות, מומלץ להתחיל להתאמן כבר בגיל צעיר.

בימים אלה, מתאמנת השלישייה האשדודית ומתכוננת לקראת אליפות אירופה לנוער (עד גיל 20) שתתקיים בדורטמונד שבגרמניה. התחרות תתחיל ב-27 ביוני ותימשך כשבוע. לתחרות הזו ייסעו 3 מתאמנים מקבוצת "הפועל אשדוד"- נתנאל סיידוב (20), דוד לקובסקי (19) ויעקב גלמן (20).

נתנאל סיידוב (20) גדל והתחנך באשדוד, למד בבית הספר המקיף א' ומתאמן בהיאבקות מגיל 8, אוחז בתואר אלוף הארץ לנוער ולבוגרים בהיאבקות חופשית. הוא החל את דרכו עם המאמן הראשי – לב קום. כיום הוא מתאמן בצמוד למיכאל צוצלשווילי (27) שמתאבק מזה כ- 17 שנה והפך למאמן לפני כשנה, עובד לאחרונה בעיקר עם קבוצת הבוגרים – התחרותיים.

צוצלשווילי עלה מגרוזיה לישראל כשהיה בן 12, התחיל להתאמן באשדוד אצל לב קום – היה לתלמיד הראשון שלו ופרי טיפוחיו. צוצלשווילי היה אלוף ישראל בכל הגילאים – גם בהיאבקות חופשית וגם בהיאבקות קלאסית, ייצג את המדינה באליפויות אירופה, אליפויות עולם ותחרויות שונות. זכה ב-"גרנד פרי" במקום השלישי בסבב תחרויות בינלאומי.

צוצלשווילי-2

צוצלשווילי מנסה בכל כוחו ומנסה לפתח את הענף באשדוד ומלווה באופן אישי את כל המתאמנים החל מילדים, ועד לאלופים.

הפועל אשדוד מתגאה היום בספורטאים שאוחזים תארים של אלופי הארץ בכל קבוצות הגילאים ומייצגים את המדינה ואת העיר אשדוד באליפויות אירופה, אליפויות עולם ובטורנירים בינלאומיים שונים המתקיימים ברחבי העולם.

הספורטאים התחרותיים ישתתפו גם ב״מכביה״ שתתקיים בתאריכים 9-11 ביולי בבאר שבע – שווה לעקוב!

 

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט: ״אשדוד מתכבדת כמעט בכל ענף ומגיעה לרמות הגבוהות ולהישגים מרשימים, ענף ההיאבקות החופשית לצערי לא תמיד מקבל את החשיפה הראויה ביחס למאמץ אותו משקיעים המתאמנים והמאמנים כדי להגיע להישגים המרשימים. לא נותר אלא לחזק את ידם ולאחל להם המון הצלחה בתחרות בדורטמונד שבגרמניה".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*