הממתק שמחנך לעיר נקייה

הממתק שמחנך לעיר נקייה

מינהלת סיטי-מרינה ומקיף ז' הוכיחו כי איגום משאבים ושילובי ידיים הם ערובה למיזמים מוצלחים. בפעילות משותפת שערכו בשבוע שעבר יצאו תלמידי כיתה י"א אל השטח ובעזרת חטיפי שוקולד וחיוך הם עודדו את העוברים ושבים לשמור על עיר נקייה. מיזם ערכי המשלב חינוך ופעילות למען הקהילה!

20 התלמידים שהתפרשו ברובע הסיטי והעניקו לתושבי הרובע חטיפי שוקולד, עשו זאת במסגרת התוכנית החברתית של בית הספר וכחלק מחינוך למעורבות קהילתית ותרומה לסביבה. הם, בעזרת צוות בית הספר ומינהלת רובע הסיטי והמרינה, בחרו בדרך נעימה ומחויכת כדי "לשכנע" את התושבים לשמור על סביבה נקייה. פשוט וקל – אוכלים את השוקולד!! ואת האריזה משליכים אל האשפתונים המפוזרים בחוצות העיר!!!.

הפעילות נערכה כאמור במסגרת לימודיהם החברתיים ולקראת קבלת תעודת בגרות חברתית. בכל שבוע נערך מבצע אחר, באזור אחר ברובע, כשהם מלווים ע"י המורה יהודית בוסקילה וסולי חכים – רכזת המעורבות החברתית של מקיף ז', ונעזרים באנשי מינהלת הרובע – פנחס מיארה הממונה על מינהלת הרובע וגלית אדרי מפקחת הניקיון ברובע

לקראת הפעילות התאספו התלמידים, שמעו מפי אנשי הצוות על המבצע ועל שטח הפעילות והצטיידו בחטיפי שוקולד אותם תרם מר אריה בלום – נאמן ניקיון הפעיל במינהלת הרובע. בשעה 14:30, מיד בתום הלימודים, החל המבצע כאשר החטיפים נעטפו במדבקה שעליה נכתב: "שיהיה לך יום מתוק… לוקחים אחריות על הסביבה ושומרים על אשדוד נקייה. רק אל תשכח, העטיפה לסל האשפה!". על המסרים ועטיפת החטיפים היתה אחראית הדר אבוחצירה – רכזת המידע במינהלת.

כזכור, לאור חזון ראש העיר וכחלק מתפישת הקיימות והשאיפה להציב את אשדוד בחזית הערים הירוקות בישראל, יזמה העירייה מבצע עירוני והציבה אלפי אשפתונים ברחבי העיר. "היום, בכל 50-100 מ' הצבנו אשפתון בולט כך שהתושב לא צריך לטרוח ולחפש לאן להשליך את הפסולת" אומרים במינהל התפעול ומפרגנים למינהלות ולמערכת החינוך, שלוקחים אחריות ובכל פעם מעלים רעיון חדש על מנת להטמיע את השימוש באשפתונים והשמירה על עיר נקייה.

פנחס מיארה משבח את בית הספר ואת תלמידי מקיף ז' על רוח ההתנדבות ועל המוטיבציה שגילו בביצוע המיזם. הוא כמובן הודה למר בלום, על תרומת החטיפים, ואמר "כיף גדול להתחיל או לסיים את היום בחטיף שוקולד, אך כיף גדול יותר הוא לשמור על עיר נקייה". התושבים עצמם הגיבו בהרבה מאוד אמפטיה ובאדיבות למחווה היוצאת דופן של התלמידים. הם כמובן קיבלו את החטיף והבטיחו להשליך את האריזה אל תוך האשפתונים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*