"המלכה"

"המלכה"

המלכה הוא סרט דרמה בריטי משנת 2006 בבימויו של סטיבן פרירס, אודות המלכה אליזבת השנייה (הלן מירן). המתמודדת עם מותה של הנסיכה דיאנה ועם הביקורת התקשורתית על ניכורה מן העם. בסרט משחקים גם מייקל שין כטוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה, וג'יימס קרומוול כפיליפ, הדוכס אדינבורו. הסרט זכה לביקורות חיוביות והיה מועמד לשישה פרסי אוסקר שמתוכם הוא זכה בפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר עבור משחקה של מירן.

הסרט מתחיל ביום שלאחר הבחירות בבריטניה ב- 1997 כשטוני בלייר (מייקל שין) יושב ראש מפלגת הלייבור, השיג את הרוב להרכיב ממשלה. בלייר מגיע למלכה אליזבת (הלן מירן) במטרה להתבקש להרכיב ממשלה. המלכה מביעה באוזניו חשש מסוים לגבי רעיונו "לחדש" את המדינה, אך בלייר מבטיח שהוא יכבד את המונרכיה.

לאחר מספר חודשים, הנסיכה דיאנה נהרגה בתאונת דרכים במנהרה ברחוב Pont de l'Alma בפריז. המלכה מחליטה להתייחס לאירוע כאל אבל פרטי בניגוד לדעת בנה, הנסיך צ'ארלס (אלכס ג'נינגס) שסובר שצריך לפתוח את הלוויתה של הנסיכה לציבור. ככל שהזמן עובר כך גוברת התרעומת על משפחת המלוכה עקב התנהגותה המנוכרת. למרות הפצרותיו של בעלה, הדוכס פיליפ (ג'יימס קרומוול) שלא להתייחס לתקשורת המלכה מחליטה לצאת בשידור טלוויזיה ולנחם את העם בעצתו של בלייר.

מספר חודשים לאחר מכן, בלייר והמלכה נפגשים שנית. במפגש בלייר מעריך שאהדתו של הציבור כלפי המלכה ומשפחתה התחזק בעקבות הפרשה. והמלכה מביעה רצון "לחדש" את המונרכיה.

ביום שני 16/3/15 בשעה 19:30 בסינמטק אשדוד, מרכז קהילתי בית לברון. טל': 8555834.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*