המכשיר שמציל חיים, עכשיו גם לוועדי בתים

המכשיר שמציל חיים, עכשיו גם לוועדי בתים

האגודה לתרבות הדיור יוצאת במבצע רכישה של דפיברילטורים )מפעמים) לוועדי הבתים המשותפים. רכישת הדפיברילטורים, מכשירים מצילי חיים, כוללת: ארון אחסון, התקנה, הדרכה ואחריות שיסופקו באמצעות מד"א. בשל כמות מוגבלת של דפיברילטורים, המכירה תהיה לפי כל הקודם זוכה.

באגודה לתרבות הדיור בישראל רשומים כ-22,000 בתים משותפים הנהנים מסל שירותים מגוון, כדוגמת: שירותי מידע והסברה, ייעוץ וליווי משפטי והנדסי, עריכת מכרזים, מאגרי מידע של קבלנים ונותני שירותים וייעוץ בתחומי ניהול הבית ושמירה על הרכוש המשותף. במסגרת זו יוצאת האגודה למבצע מיוחד בו היא מציעה לוועדי הבתים לרכוש ערכת דפיברילטור (מפעם) במחיר מסובסד.

הדפיברילטור זכה לפרסום רב בהיותו מכשיר מציל חיים המוצב כיום בכל מבנה ציבורי. רכישת הדפיברילטור כוללת ארון אחסון ייעודי, התקנת המכשיר, מתן הדרכה לדיירי הבניין, הצבת שילוט ומתן אחריות. הדפיברילטור שיסופק מגיע עם אחריות לחמש שנים למכשיר ועם כל האביזרים הנלווים – כולל סוללה ואלקטרודות והתחייבות של מד"א להחלפת האלקטרודות לאחר שנתיים. המכשיר עומד בתקנים האירופאים ובעל אישור אמ"ר של משרד הבריאות.

במכרז שפרסמה האגודה זכה 'מגן דוד אדום לישראל' (מד"א), ארגון המונה עשרות אלפי עובדים ומתנדבים בכל הארץ, אשר מתמחה באספקת דפיברילטורים והתקנתם ובמתן הדרכה לרוכשים.

באגודה אומרים כי כ-1,250 דפיברילטורים מוצעים לציבור ורק וועדי בתים משותפים שרשומים כחברים באגודה לתרבות הדיור יוכלו לרוכשם. "בשל הכמות המוגבלת, לא כל החברים שיגישו בקשה יזכו לקבל מענק" מתנצלים באגודה ומדרבנים את המעוניינים להקדים ולרכוש. מחירי הרכישה נקבעים לפי מדרג סוציואקונומי ארצי.

הזכאים לקבל את המענק כאמור, הם נציגויות של בתים משותפים שחברים באגודה לתרבות הדיור במשך תקופה של לפחות ארבע שנים במצטבר, בניינים שבהם לפחות 16 יח"ד, שבבניין לא מותקן כבר דפיברילטור ושהבקשה מוגשת וחתומה בידי מורשה של נציגות ועד הבית.

שימו לב, בקשות רשמיות וחתומות יש להגיש עד ליום ראשון ה-7.4.2024, בשעה 16:00. לאחר מועד זה לא ידונו בבקשות.

המחלקה לתרבות הדיור באשדוד מבקשת מכל ועדי הבתים באשדוד למהר ולהגיש בקשת רכישה. בגלל הכמות המוגבלת לא כולם יוכלו ליהנות מהמבצע הנוכחי וככל שתקדימו כך יגברו הסיכויים. המחלקה מציינת כי כל הפרטים וטופס הבקשה מופיעים ב'קול קורא' שפרסמה האגודה לתרבות הדיור, והם נמצאים באתר העירוני של עיריית אשדוד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*