המוקד רואה הכל

המוקד רואה הכל

״מוקד רואה״, מצלמות הביטחון המרושתות ברחבי העיר, שוב הוכיח את יעילותו והפעם בלכידתם של שלושה נערים שניסו לפרוץ למוזיאון ע״ש קורין ממן ברובע ד׳. השלושה נעצרו ונלקחו לתחנת המשטרה להמשך ההליכים נגדם.

מצלמות הביטחון המרושתות ברחבי העיר מניבות תפוקה מלאה ומוכיחות עצמן כמי שיכולות לסייע בהרבה מאוד תחומים. בעבר, נרשמו לא מעט פעולות חיוביות שהביאו לסיכולן של פעולות פליליות, מניעתן של תגרות בין צעירים, לכידת בני נוער שעסקו בוונדליזם ואפילו באירועים ביטחוניים בעת חירום. דוגמה בולטת לכך היה ירי הטילים בשלושת המבצעים הצבעיים ברצועת עזה (עופרת יצוקה, עמוד ענן וצוק איתן) שבהם עמדה אשדוד תחת מתקפת טילים ולא אחת, באמצעות רשת המצלמות, ניתן היה לזהות את מקום הנפילה, להזרים לשם כוחות הצלה וביטחון ולהציל חיים.

הפעם הצליחו מצלמות המוקד לזהות ניסיון פריצה למוזיאון קורין ממן ולסכל אותו בזמן. "בשעה 02:03:38, באישון לילה, נצפו שלושה נערים חשודים סביב המוזיאון" מספרים לנו התצפיתנים ומציינים כי "לאחר צפייה בת כדקה, באמצעות המצלמות, הוחלט לשלוח ניידות". החלטה זו יצרה שרשרת מהירה של תגובות שתחילתה בדיווח לביטחון העירוני ולמשטרה והמשכו בליווי הפעילות עד לסיומה.

"נשארתי בקשר עם המשטרה לצורך דיווח מידי, נתינת פרטים מזהים והשתלשלות העניינים" שח לנו אחד התצפיתנים ומתאר "שלושת הנערים נצפו מסתכלים אל תוך המוזיאון, משחקים עם הידית, מנסים לפתוח את הדלת ואף זרקו אבנים על הזכוכית".

המשך הפעילות המוקדית היתה בקשר שהתנהל מול צחי, שוטר שהיה במקום, כאשר המוקד מכוון אותו בדיוק אל עבר הנערים מבלי שאלו יודעים שהמשטרה בעקבותיהם. "שניים מהנערים נתפסו באותו הרגע, לאחר מרדף קצר, ואילו הבחור השלישי נתפס לאחר כמה דקות" אומר התצפיתן ומסכם "שלושת הנערים נעצרו ועוכבו לחקירה בתחנת אשדוד בחשד לפריצה".

"מוקד רואה", מערכת המצלמות המרשתות את העיר באזורים שונים ובהם מוסדות ציבור, פארקים ואתרים מרכזיים, מתעד אירועים מתחילתם ועד לסיומם. הקלטת עצמה משמשת כראיה משפטית המפלילה את העוברים על החוק, ולא מן הנמנע כי המשטרה תקבל לידיה את הקלטת על מנת לבסס את החקירה. בקלטת ניתן לראות את כל זירת ההתרחשות, מתחילתה ועד לסיומה, תנועת החשודים, הניסיון או ביצוע העבירה בפועל וכן אלמנטים נוספים שמהווים ראיה.

דוד דבש, מנהל המוקד העירוני, שיבח את עבודת התצפיתנים משלב זיהוי המצב, הבנת הסיטואציה וההחלטה לערב את כוחות הביטחון והמשטרה. "ליווי המשטרה באמצעות המצלמות והיכולות 'לשים עין' על הנערים כל הזמן, הינה יכולת מרשימה המסייעת למשטרה בעבודתה ותסייע גם להחלטת בית המשפט"

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*