המדליסטית מעיין דוידוביץ׳ תנהל את המרכז הימי באשדוד

המדליסטית מעיין דוידוביץ׳ תנהל את המרכז הימי באשדוד

המדליסטית מעיין דוידוביץ׳ (29) היא שחקנית הרכש החדשה של רשות הספורט העירונית למרכז לחינוך ימי באשדוד. עם ההכרזה של מנכ״ל רשות הספורט יורם אסרף ש״אשדוד עוברת מערבה״ החל לחפש בקדחתנות מנהל/ת שיביא ערך מוסף מלבד ניהול מקצועי, לאחר מספר חודשים נוצר הקשר עם מעיין, שמהרגע הראשון נדלק הניצוץ והשאר כבר היסטוריה. מעיין פה כדי להביא את ערכה המוסף ולשדרג את ענף הספורט הימי באשדוד.

דוידוביץ' נולדה לאב שייט בעברו, ולאם שחיינית, לדוידוביץ' 5 אחים, ושני אחיה, ירין ודן ואחותה התאומה, סיון, היו אלופי ישראל בגלשני רוח. בצבא שירתה בחיל הים. היא מתאמנת במועדון הפועל תל אביב. מתגוררת כיום בהרצליה.

בגיל 14 זכתה דוידוביץ' באליפות העולם לקדטיות שנערכה בספרד. בשנת 2004 זכתה במקום השני באליפות העולם לנערות, וב-2005 חזרה על ההישג וסיימה במקום השני. באותה שנה, החליטה פדרציית השיט הבינלאומית להחליף את דגם הגלשנים האולימפיים מ"מיסטרל" ל"ניל פרייד", ודוידוביץ' החלה להתאמן בדגם זה.

מאז 2005 היא משתתפת בתחרויות לבוגרות, וכבר באליפות אירופה הראשונה בדגם סיימה במקום השישי. התחרתה גם באליפות עולם לנוער שנערכה באנגליה (באתר האולימפי של אולימפיאדת 2012) ובה זכתה במדליית כסף.

DSC_0150

מעיין דוידוביץ׳ במרינה באשדוד

הישגים אישיים:

  • אולימפיאדת בייג'ינג סיימה במקום עשירי
  • בשנת 2009 סיימה דוידוביץ' במקום שביעי באליפות אירופה שנערכה בתל אביב.
  • ב-2011 סיימה דוידוביץ' במקום שישי באליפות העולם באוסטרליה.
  • ב-2012 זכתה במדליית כסף באליפות אירופה שנערכה בפורטוגל, וכחודש לאחר מכן סיימה במקום שמיני באליפות העולם שנערכה בספרד.
  • ב– 2013 זכתה דוידוביץ' במדליית זהב בתחרות גביע העולם שנערכה במיאמי, ארצות הברית
  • ב- 2013 זכתה דוידוביץ' במדליית ארד באליפות העולם שנערכה בבוזיוס שבברזיל.
  • במאי 2013 זכתה במדליית הכסף בתחרות סבב הגביע העולמי שנערכה בהולנד
  • באליפות העולם שנערכה בסנטנדר ספרד בשנת 2014 זכתה דוידוביץ' במדליית ארד בפעם השנייה ברציפות
  • באולימפיאדת ריו דה ז'ניירו (2016) סיימה דוידוביץ במקום שביעי עם 78 נקודות.
DSC_0152

ילדי מחנה הקיץ בפעילות ימית

את מעיין תפסנו ביומה השני בעבודה במרכז הימי, עדיין בשלבי היכרות עם המתקן המרשים ששופץ לאחרונה. נראית ונשמעת נרגשת ומסתובבת עם מחברת כדי לרשום רעיונות וחלומות שתשמח להגשים כאן אצלנו באשדוד.

״אני מגיעה עם המון חלומות והמון ניסיון, עברתי במאות מועדונים ימיים בעולם ומכל מועדון למדתי משהו קטן, אהיה מאושרת להגשים את כל החלומות והלקחים כאן באשדוד, יש פה מתקן מדהים, מהיפים שראיתי לצד רצועת חוף חלומית ואני מרגישה זכות גדולה לנהל כזו מערכת.״

מעיין בוגרת תואר ראשון במינהל עסקים וסטודנטית וממשיכה בימים אלה לתואר השני שלה, אותו היא עושה בשפה האנגלית.

מגיל 5 מעיין במים, היא מחזיקה בתעודת מדריכה, מאמנת ואפילו ברשיון סקיפרית.

DSC_0138

עם יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט

מה הדבר הראשון שהפתיע אותך במרכז הימי?

״ללא ספק המתקן, והדבר השני היה המחיר הנמוך יחסית אותו משלמים ההורים, במרכז ובצפון דמי ההשתתפות יקרים באופן משמעותי, גם העובדה שהעירייה תומכת בספורט הימי ומנגישה אותו לציבור הוא ממש לא דבר שמובן מאליו.״

מה הן המשימות הראשונות שלך כמנהלת המרכז?

״ראשית, הסתגלות והכרת הצוות בצורה טובה יותר ומעמיקה יותר, לדעת ולהכיר כל פינה במרכז ואז להתחיל לממש את התכניות הישימות בשלב ראשון ורק אז להתחיל לתכנן את השלבים הבאים.״

מהם החלומות?

לקשור את תושבי אשדוד לים, ברמה העממית שתוביל למצויינות הישגית, עיקר העבודה הוא לחשוף כמה שיותר אנשים לים, להתנסות, משם זה יכול להישאר ברמה של תחביב שזה בסדר גמור והצלחה לא פחות משמעותית, אבל שורת רווח נוספת תהיה בתחום ההישגי, עיר ים עם מתקן מרשים ותנאים כמו שיש בעיר אשדוד מחייבים להוציא גם נציגים אולימפיים ומדליסטים ברמות השונות.

DSC_0156

יש הרבה עבודה…

איך את רואה את המרכז הימי בעוד שנה?

היעד שלי להפוך את המרכז לבית של אנשי הים, כבר בגיל צעיר הייתי רוצה שהמרכז יהיה סוג של מתנ״ס לאנשי הים, שבאים אחרה״צ להכין פה שיעורים, לאכול משהו ואז להיכנס לים, אולי אפילו ספריה בה ניתן להרגע קצת כמו שיש בהרבה מועדונים בעולם.

מעיין היא נציגת הספורטאים באיגוד השיט הבינלאומי, תפקיד שלא קשור למדינת ישראל, תפקיד מקצועי שממומן ע״י האיגוד העולמי, מה שמחבר אותה להמון אנשי מפתח ומובילי דעה בינלאומיים, תפקיד שיכול למנף את המועדון בפרט ואת העיר בכלל בארוח תחרויות ובייצוג העיר.

איך התפקיד שלך באיגוד העולמי יכול לסייע למרכז החינוך הימי באשדוד?

״זה לא סוד שהעולם מבוסס ברובו על קשרים וקישורים, האנשים שהכרתי בדרך יכולים לפתוח לא מעט שיתופי פעולה בתחרויות ואירוח הדדי של שייטים מאשדוד בעולם ומהעולם לאשדוד, הקשרים היום-יומיים שלי עם דמויות מפתח עולמיות בעולם השייט בטוח לא יכולות להזיק.

אז איך מתחילים?

״ההתחלה כבר באוויר, מחנה קיץ אחד שכבר פועל פה ועובד נפלא ועוד 2 מחנות שההרשמה אליהם עדיין בשיאה, אני קוראת להורים, שלחו את הילדים לים, אין עוד ספורט שייתן להם מה שהים נותן, נצלו את המחירים האטרקטיביים שמסבסדת רשות הספורט ותנו לילדים שלכם להתנסות, מבטיחה לעשות הכל שזו תהיה חוויה בלתי נשכחת עבורם.

DSC_0158

סילבן ענטבי… מפרגן

ברכת הצלחה מסילבן…

סילבן ענטבי שמנהל את המרכז תחת מעיין מברך על גיוסה, ״הווינריות של מעיין נחוצה פה כמו אוויר לנשימה, אנחנו נעשה את כל מה שרק צריך כדי לסייע לה בהצלחה של המרכז לחינוך הימי״. זוהי בהחלט קפיצת מדרגה ודור המשך לניהול המפעל המבורך הזה. אני מצטרף לקריאה של מעיין להורים לשלוח את הילדים למחנות הקיץ ל״טעימה מהים״.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט: ״זוהי בשורה גדולה לענף השייט באשדוד, הרצון והמחוייבות של ווינרית כמו מעיין דוידוביץ׳ להצליח להרים ולמנף את השייט באשדוד זו לא פחות מבשורה. מעיין תקבל את כל התמיכה והגב המקצועי של רשות הספורט העירונית ותעניק לעיר מנסיונה רב השנים. מעיין תהווה מודל הצלחה ותעתיק את איוניה האישיים לחופי אשדוד, מה שייתן השראה ולימוד מקרוב אחר אחת מגדולי הספורטאיות בכל הזמנים בתחום גלישת הרוח והים״.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*