הליכות ג'יין – סיורי הליכה בטעם אחר

הליכות ג'יין – סיורי הליכה בטעם אחר

״הליכות ג׳יין״ – הפסטיבל הבינלאומי שמתקיים בכל שנה בחודש מאי – מגיע לאשדוד ומזמין את הציבור הרחב להצטרף לסיור הליכה בעיר. הפסטיבל בנוי כך שכל סיור נערך סביב נושא כלשהו ומעניק לפרויקט מימד חדש ומעניין. אז אם גם אתם אוהבים ללכת ואוהבים את אשדוד, בואו ונלך ביחד.

עיריית אשדוד, מאמצת את ״הליכות ג׳יין״ – מיזם שמתקיים באשדוד, הודות להתארגנות התנדבותית אזרחית ובתמיכת היחידה לשכונת ותיקות של אשדוד. המיזם כולל סידרה של סיורים בנושאים שונים ובמועדים שונים וכל הציבור מוזמן לקחת בו חלק. ברשימת הסיורים ניתן למצוא את האנשים והתכנים הבאים:

  • רינה מגן – אדריכלית ותיקה אשר מתמחה בהיבטים של סביבה אורבנית. מגן החליטה לשנות את עיסוקיה והיא תוביל הליכה בגינות השכונתיות של רובעים א' וד' – אזור המגורים שלה. המשתתפות והמשתתפים יחשבו מהי גינה שכונתית מזמינה, מי נהנה ממנה ומתי. מועד ההליכה: ב-13/5 בשעה 17:30.
  • עופר צבאן – חבר בוועד הורים עירוני ומהראשונים שהצטרפו לסיירת הורים, מזמין את בני הנוער למפגש מרתק אל תוך הלילה, באחד הפארקים בעיר. מועד ההליכה: ב-13/5 בשעה 21:00.
  • לבנה נחמני – אשת חינוך ותיקה הגרה על גבול העיר ושמורת הטבע. נחמני יוצאת מידי ערב לטיול עם הכלב וכשהעין שלה תופסת רגע קסום, היא שולפת את הטלפון ומצלמת. התמונות שלה עוצמתיות ומרגשות והיא מזמינה אותנו ללמוד ממנה ״לצוד״ רגע קסום וללכוד אותו בתמונה. מועד ההליכה: ב-27/5 בשעת השקיעה.
  • מאיר אברג׳ל – חבר מועצת העיר אשר הקים את היחידה לשכונות ותיקות, לוקח בעצמו חלק במיזם ומזמין את התושבים ללכת איתו במרחב הציבורי של השכונות הוותיקות וליהנות מרב התרבותיות הנוכחת המאפיינת את אשדוד.
  • דרור כרמלי – תושב פעיל הלוקה בעיוורון ומזמין את הציבור להתנסות בחוויית הליכה בעיניים עצומות.
  • שרה פסטרנק, זיוה אביב ומורן שחר – הליכה נעימה ומשיבת נפגש בגבעת יונה, בחוף הים או לאורך נחל לכיש.
  • חיה גרינברג – אדריכלית אשר תוביל הליכה ברובע א' ותספר על תכנית המתאר העירונית.
  • חנה סרור – תציע מבט ייחודי והסתכלות על ציורי הגרפיטי ברובע ו'.

תכנית הפעילות של "הליכות ג'יין" (מצ"ב) מציעה כאמור מגוון סיורי הליכה במגוון נושאים ובהובלת אנשים מרתקים, ומזמינה את תושבי העיר לבוא ולהשתתף בסיורים הלא שגרתיים, בהמון אהבה וללא תשלום. פרטים בקבוצת הפייסבוק של הליכות ג׳יין אשדוד 2021  https://www.facebook.com/groups/957257741695493

תכנית פעילות של מיזם "הליכות ג'יין"

הסודות של הגינות השכונתיות – מובילה רינה מגן

יום ה' 13/5/21 17:30 נפגשים ליד המזרקה במרכז א'

בגינות השכונתיות מסתתרים החיים החברתיים של המרחבים העירוניים הקטנים. מה עושה אותם נעימים ומושכים? ומה אנחנו אוהבים בהן? ננסה לחשוב יחד על השאלות תוך טיול בגינות ובמשעולים בין שכונה א׳ לד׳, ונגלה את המקומות החבויים והסודות שמאחוריהם.

שלום רובע א' – מובילה חיה גרינברג

יום ה' 13/5/21 18:00. נפגשים ליד המזרקה במרכז א'

רובע א' מייצג את תכנית המתאר והמבנה של העיר, נשמע גם על ההתפתחות וגם על תכנית המתאר העתידית. מה זה מרחב חיים בעיר? מהי התחדשות עירונית, מהו מרחב ציבורי, ומהם טיפוסי בינוי? נהפוך גם לצוות תכנון לרגע וננסה לבנות מחדש את רובע א׳.

בכל אשר תלך נהיה לצידך – הורים פוגשים נוער בפארקים – מוביל עופר צבאן

יום ה' 13/5/21 21:00. נפגשים במרכז להורות משמעותית רח' ניסן 11 אשדוד

סיירת הורים יוצאת לפארקים העירוניים בלילות בכדי להיפגש עם בני ובנות הנוער, לדבר איתם, להיות עם היד על הדופק ולבדוק אם יש צורך בעזרה. יש לנו נוער נפלא הם אומרים, בואו להכיר את ההורים בסיירת ואת בני הנוער.

קירות מדברים אשדודית – מובילה חנה סרור

יום ו' 14/5/21 10:00. נפגשים במרכז רובע ו׳ בגב של בנק הפועלים, ליד ציור הילדים

מעצב המדיניות, הקהל והאומן. סיור שמפגיש את שלוש נקודות המבט באמצעות אומנות הגרפיטי דרך קירות השוק ברובע ו', כולל בונוס: סיפורי ריחות, טעמים והרב-תרבותיות של אשדוד.

רב תרבותיות במרחב העירוני – מוביל מאיר אברג׳ל

יום ו' 14/5/21 10:00. נפגשים בכניסה למתנ״ס תקוותנו

סיור ברובע ב׳ העשיר בתרבויות וסיפורים מהמרכז לפיוט ושירה דרך הספרייה העירונית, שוק ב', מרכז לתרבות יהדות אתיופיה ומסיימים בתחום הנוער העירוני.

אני המצלמה והכלב – מובילה לבנה נחמני

יום ה' 27/5/21 18:00. נפגשים בכיכר עין השמש

סיור עם הזדמנות לצלם רגעים פוטוגנים, מבט דרך המצלמה בחיבור שבין הטבע והעיר, לזהות את הרגע לתמונה איכותית ולצלם תמונה מרהיבה.

ים כחול ושמיים – מובילה זיוה אביב

יום ה' 20/5/21 18:15. נפגשים בחנייה של חוף י"א

הים משבח את החיים, רוח ומים וחול. איכויות ייחודיות וזמינות שיש באשדוד. הליכה המשלבת חושים, תנועה, יוגה וצחוק, סיור לאורך החוף החולי, סיור ערב ושקיעה.

אם הייתי יכולה להיות לך מגדלור באפלה – מובילה מורן שחר

יום ה' 27/5/21  18:00 – נפגשים בכניסה לגבעת יונה

נשמע מה מספרת האגדה על יונה הנביא, מבט על לאזור הנמל, הצצה לעולם היבוא והיצוא (יוצאת מכס אשדוד ונמל אשדוד), וסיום במגדלור, להדליק את האפלה שבתוכנו ולהתחבר לאור התמידי במגדלור הפנימי שלנו ולשמש מגדלור לאחרים..

נקודות העיוורון של העיר – מוביל דרור כרמלי

יום ה' 27/5/21  18:00. נפגשים ברחבת הכניסה לעירית אשדוד

הזדמנות לחוות את ההליכה בעיר של אנשים עם עיוורון. מה שומעים, חשים ומריחים והאם זה מספיק בכדי להתנייד ברחוב? חוויה חושית מעוררת חשיבה ועניין. מומלץ להביא כיסויי עיניים להתנסויות.

הנחל הקסום – מובילה שרה פסטרנק

יום ה' 27/5/21  18:15. נפגשים במגרש החנייה של פארק לכיש

סיור ערב בשפך נחל לכיש, בחיק הטבע העירוני שלנו. נכיר את הנחל ואת החיים המתנהלים בו ובסביבתו. נסיים בשקיעה ואם נרצה … גם בקפה ונישנוש במסעדה על החוף.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*