הלוואות

הלוואות

הלוואות ניתנות לאנשים וגורמים עסקיים למטרות מיוחדות. האדם או הגוף הנוטל אותן נזקק לסכום כסף גדול במיידית. היא נלקחת בנסיבות מיוחדות ובין היתר: לטובת מיזם עסקי, רכישת נכס או מכונית, לשיפוצים, לעריכת אירוע חתונה ועוד. יש מצבים בהם לאדם יש סכום כסף בתכנית חיסכון או כספי השתלמות שמועד פירעונן קרוב. הוא אינו רוצה להוציא את הכסף לפני תום המועד הרצוי ומעדיף לקחת הלוואת לתקופת הגישור. יש מצבים בהם הלוואות של לד אביבים ניתנות בתנאים טובים יותר ותכניות החיסכון מניבות הכנסה רבה יותר, ולכן, כדאי ליטול את ההלוואה.

מבחינים בהלוואות מגוונות. יש הלוואות גרייס אשר בה משלמים את הקרן בסוף התקופה ואת הריבית מדי חודש בחודשו. הלוואת שפיצר היא הלוואה בה משלמים מדי חודש סכום מהקרן ואת הריבית בגינה. ניתן לקחת אותה למספר שנים ואז הקרן תתחלק במספר חודשי ההחזר. תנאי ההלוואות משתנים מאחת לשנייה. ככלל, ככל שמשך ההחזר ארוך יותר, כן, הריבית גבוהה יותר. ניתן להצמיד את הריבית למדד, למטבע זר, לפריים הנקבע על ידי ההמשלה ועוד. יש  בריבית משתנה ואפשרויות נוספות.

הן ניתנות על ידי בנקים וגופים פיננסיים אחרים כמו חברות אשראי, חברות ביטוח, וכן גורמים פיננסיים עסקיים פרטיים נוספים. במקרים בהם הן קטנות אזי לא נדרשים בטחונות. באחרות גדולות בהיקף יהיה צורך בשעבוד נכסים פיננסיים או נדל"ן מתאים. לפני נתינתן ייערך תהליך בדיקה על ידי הגורם הפיננסי הנותן אותן. יהיה צורך בהצגת חשבונות עובר ושב, בהבאת שמאות למקרה של שעבוד נדל"ן, בהצגת מקורות הכנסה ועוד. לרוב, תהליך הבדיקה קצר ותלוי רבות במהירות התגובה של המבקש.

יש צורך לתכנן היטב נטילתן כדי לא להיקלע למצב בו לא ניתן להחזיר את הכספים שנלקחו. במקרים מורכבים עלולים להיות מוטלים קנסות, ריביות גבוהות הוצאות טיפול ועוד מיני קנסות ההופכים את הנטילה לאי כדאית. מומלץ מאוד לבצע סקר שווקים לפני שמחליטים על סוג ההלוואה ועל הגוף הנותן אותה. מעבר לריבית יש תנאים אחרים העשויים לסייע במקרים של מצוקת החזר. כמו למשל: הסכמה לדחיית תשלום, אפשרות לסילוק מוקדם ללא קנסות ועוד.

צילום: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*