הכוח הנשי: הושק פורום נשים בתנופה

הכוח הנשי: הושק פורום נשים בתנופה

*נשות הפורום התארחו אמש בבית ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ורעייתו עירית, לשיח וסיעור מוחות לשם גיבוש חזון ההמשך לעיר אשדוד כעיר מקדמת שויון מגדרי ועיר ידידותית לנשים, במסגרת חזון אשדוד-2030.

בערב המיוחד השתתפו נציגות נשים ממגוון סקטורים, גילאים, תחומי עיסוק ועניין ונשות עשייה, שמתוכן תצמח המנהיגות הנשית העתידית בעיר בעשור הבא. הן יפעלו להמשיך את העשייה שהחלה לפני 15 שנה והציבה את אשדוד כעיר חלוצה מבין הרשויות המקומיות בישראל בקידום השויון המגדרי. בערב היה מרגש לשמוע סיפור חלום ומשאלה של כל אחת מנשות הפורום, שנבחרו בקפידה ותהוונה עוגן לעשייה למען הנשים באשדוד במסגרת הפורום, אותו תוביל כיו״ר הפורום חברת מועצת העיר לשעבר ד"ר אפרת אוחיון.

גב׳ אתי אטיאס, שהיתה יועצת ראש העיר למעמד האישה הראשונה במדינת ישראל, ונחשבת לאישה פורצת דרך ומובילה בתחום השויון המגדרי, השתתפה במפגש ואמרה כי היא שמחה על הקמת הפורום ועל שיתוף הפעולה עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי עימו בנתה לפני למעלה מעשור תוכנית אב לקידום שויון מגדרי ברשויות המקומיות, שאומצה ע״י מרכז השלטון המקומי: ״הפורום יוביל שיתוף אמיתי של מערך צוותי חשיבה, רקימת תוכניות עבודה ותוכנית אב עדכנית המתאימה לרוח התקופה הנוכחית לאור השנויים והתמורות ביחס לשויון מגדרי בארץ ובעולם בשנים האחרונות.

 

 

ותהיה אפשרית לביצוע וליישום בכל רשות מקומית", אמרה גב׳ אטיאס והוסיפה ״אשדוד היא עיר ידידותית מאוד לנשים, אפשר לראות זאת, למשל, במספר הרב של עובדות העירייה הנמצאות בעמדות מפתח וגם בקו הרבי והרציף לשיפור מעמד הנשים שמוביל ראש העיר מאז נכנס לתפקידו ועלינו לשמר ולהגביר את העשיה בתחום".

באות הכנס קראו לעוד מצטרפות ומצטרפים: "אנחנו קוראות לכם ולכן, בואו נאגם משאבים ונחבור יחד מתוך תחושת שליחות בשם תושבות ותושבי העיר, ודאגה להעצמת נשות אשדוד בכל תחומי החיים. נרקום יחד תכנית ומשנה סדורה לקידום שויון מגדרי, בתעסוקה ובשכר, בחינוך ובתרבות ואומנות, וכמובן בעולם העסקים, ובייצוג הולם בתפקידי מפתח בשירות הציבורי ובחיים הפוליטיים. נשים הן כוח חזק שמניע את הבית, ואת הסביבה, ואנחנו צריכות להיות בעמדות השפעה מרכזיות כמנהיגות ומנהלות. נכון שאנו נחשבות למוכשרות כמג׳נגלות בין מיליון משימות אך עדיין יש לנו את האחריות לדאוג לבנות שלנו, לאחיות, לחברות, לשכנות, לאימהות ולכל אישה. עד כה נעשתה בעיר מהפיכה מדהימה ובכוונתינו להתאים אותה לעת הזו ולהעצים אותה, כך שאשדוד תמשיך להיות עיר מגדלור למעמד האישה ושויון מגדרי".

 

 

המשתתפות ציינו במיוחד כי ״אף שאשדוד כבר נחשבת לעיר חושבת ידידותית לנשים, ועיר שווה לנשים, שנעשו בה שפע פעילויות, יוזמות, סדנאות, תוכניות, ימי שיא, ערבי נשים ועוד.. עדיין אנחנו חייבות לחשוב קדימה ולדאוג שנושא מעמד האישה ימשיך להיות מונח במקום גבוה על סדר היום העירוני. נטפל באופן רחב בבעיות שנשים נתקלות בהן, ונלווה כל אחת באופן אישי ומקצועי כדי להגשים את החזון הפרטי שלה. חלק מהחזון של הפורום כדי להמשיך בתנופה הוא לקדם ולייצר דור מנהיגות נשית ופעילות חברתיות חדשות שצמחו בעיר, ושהעיר חשובה להן מאד. נשים שרוצות לקדם נשים מתוך נשים אבל לא רק נשים, יחד עם הגברים שיצטרפו אלינו, כי רק ככה עושים שינויים אמיתיים".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*