הים מגיע לעיר

הים מגיע לעיר

רצועת חוף באורך 11 ק"מ. מתוכם 7 ק"מ מיועדים לתיירות ונופש. 7 חופים מוכרזים נושאי תקן "דגל כחול". פיתוח תמידי של רצועת החוף ושדרוג קבוע של חופי הרחצה. טיילת ספורט באורך 4 ק"מ ותחילת העבודות על טיילת הים בגדולה. שני בתי מלון חדשים ברמת חמישה כוכבים. כיכר עין השמש המדהימה ופארק אשדודים המפואר. בעיריית אשדוד רואים את כל הרשימה הזאת ויותר בהקשר תיירותי כאשר כל הסביבה הימית מקבלת כעת משמעות חדשה המחברת את העיר לים וההיפך.

החורף הוא זמן מצוין להביט לאחור, אל עונת הקיץ האחרונה ולהיערך לקראת העונה הבאה. באגף חופים מנצלים את הזמן הזה לצורכי הערכות והכנות לפתיחת עונה מוצלחת, והיום הם כנסו את הועדה החופית על מנת לשמוע ולהשמיע רעיונות ותוכניות לקראת הקיץ הקרוב. הנושא שנבחר לעמוד בראש סדר יומה של הועדה היה ״דגל כחול״ תו התקן הבינלאומי, המציב סטנדרטים גבוהים לסל השירותים המוצעים בחופי הרחצה בכל העולם. אשדוד זכתה לפני כשנתיים ל״דגל כחול״ בשני חופים ואשתקד כבר שדרגה עצמה ו״דגל כחול״ מתנוסס על כל שבעת החופים

מנהל אגף חופים מר אריה תורג'מן הציג את חברי הועדה ובהם נציגי עירייה מתחומים שונים, נציגי סקטורים ובעלי עסקים פרטיים הפעילים בסביבה החופית, נציגי תושבים וגופים חיצוניים העוסקים בתחומי הסביבה. הרעיון הוא להביא את כל הגורמים הקשורים לסביבה החופית אל שולחן אחד ולדון בנושא הנוגע לכולם

שלמה רוטנברג, ראש מינהל התפעול: "הים הוא מאוצרותיה של העיר. אנחנו לא מדברים רק על הים ועל החוף אלא על כל רצועת החוף ועל הסביבה החופית, בהיבטים של טבע, בילוי ונופש, תיירות ועוד. התפישה התיירותית שלנו מדברת על כל הרצועה. אנחנו אמורים לשמור ולשמר את כל מה שנעשה ברצועת החוף ולהמשיך ולפתח את התוכניות העירוניות. אנחנו שומרים על החופים לכל אורך השנה, בכל העונות. יש לשמר את השבילים המובילים לחופים, את הטיילות והמתקנים, החופים עצמם וכו׳ ונמשיך לפתח אטרקציות. מברך על המלונות החדשים שהם חלק מהרצועה היפה הזו".   

בשנה האחרונה היתה השקעה לא מבוטלת בהנגשת נכים לחופי הרחצה ולתוך המים. מר תורג'מן הציג סרטון המתעד אנשים עם צרכים מיוחדים הזוכים לטבול בים, לאחר ששנים רבות יכלו רק להביט לעברו ומעולם לא הגיעו אל שפתו. בישיבה אגב השתתפה דליה מעמותת הנגישות הסובלת מניוון שרירים, וסיפרה כי מאז מחלתה ועד לאחרונה לא יכלה להנות ממשאב הטבע המפאר את אשדוד.

בהמשך הסקירה והדיון הוצגו נושאים העומדים על סדר היום בתחום התיירות, הפיתוח, התחבורה, התשתיות, ההנגשה, התפעול, ההנדסה, התרבות, איכות הסביבהועוד המהווים חלק מתוכנית רחבה העוסקת בפיתוחה של אשדוד תוך זיקה לים ולסביבה הימית. נציגים מחוץ לעיר שנחשפו לאשדוד, ובהם נציגת "דגל כחול", אומרים כי אשדוד היא מהערים היפות בארץ. חופי אשדוד הם מהחופים הכי יפים לאורך רצועת החוף המערבי של מדינת ישראל בשל היותו חוף פתוח, מישורי ונקי מבנייה הפוגמת ברציפות החוף. גב' אורלי בביצקי מעמותת ecoocean, נציגי "דגל כחול" בישראל, אף הגדילה ואמרה: "אני נהנית לעבוד אתכם". 

מנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי, סיכם את הדיון בתארו את החששות שקדמו להחלטה האם ללכת על "דגל כחול". מרגע שנפלה החלטה הבנו שיש לעשות הכל על מנת לזכות בתו התקן הבינ"ל, ואני שמח שכיום כל חופי אשדוד מתהדרים בו. אנחנו נמשיך לפתח את החוף ואת הסביבה הימית ונדאג שחופי אשדוד ימשיכו להיכלל בחופים הבינ"ל שלהם "דגל כחול" אמר.
REDMAIL

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

תגובה אחת

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*