הטיסה לנמל תעופה אשדוד תצא משער 7

הטיסה לנמל תעופה אשדוד תצא משער 7

ספק אם מדובר בהזיה או בחלום אך חבר האופוזיציה עו״ד נעים שומר שיגר מכתב רשמי במלוא הרצינות על הקמת שדה תעופה בינלאומי צף על מי הים התיכון, סמוך לאשדוד. מדובר בחלום צף המשתרע על פני עשרות אלפי דונמים שימוקם רק 2 ק״מ מחופיה של אשדוד. מבלי להיכנס לנושא העלויות וערובות בטחוניות לטילים מעזה נראה הרעיון כהזוי ומעניין יהיה לראות את התייחסותו של ראש העיר ד״ר יחיאל למכתב בישיבת המועצה הבאה. סביר להניח שלא תהיה התייחסות עניינית, מילא מראש העיר מאוד היינו רוצים לראות את פניהם של גזבר העירייה ומנכ״לה למשמע הלוגיסטיקה הנדרשת מהעירייה להקמת מיזם בסדר גודל כזה.

לפניכם הפניה ששלח עו״ד נעים שומר לראש עיריית אשדוד ד״ר יחיאל לסרי:

 "עירנו אשדוד הינה עיר מיוחדת, הן מבחינת מיקומה הגאוגרפי, בהיותה מחוץ לגוש דן, אך לא רחוקה ממנו, והן מבחינת הפוטנציאל האדיר אשר גלום בה אך טרם מומש וטרם מוצה.

אני פונה אלייך בבקשה להקים צוות מקצועי של מומחים, לבדיקת היתכנותו של מיזם שמטרתו קידום הקמת שדה תעופה בינלאומי על אי מלאכותי מול חופי אשדוד.

naim

אין מדובר בתוכנית הבל, אלא על מיזם שמבוסס על התפתחויות טכנולוגיות מתקדמות אשר יכול להוביל, לשדרג ולהקפיץ את אשדוד רחוק מאוד.

המיזם כולל הקמת אי מלאכותי אשר יוצב על כלונסאות בגובה של כ- 15 מטר מעל פני הים, ועליו שטח נחיתה גדול של עשרות אלפי דונמים, במרחק של כשני ק"מ מהחוף. מול האי על החוף, בתחום הדרומי של אשדוד, יוקמו מסופי מטענים, טרמינל ודיוטי פרי.

תנועת הנוסעים אל המסלולים ומהם תתבצע באמצעות רכבת מהירה ואוטובוסים, אשר ינועו על מזח שיוביל אל בית הנתיבות.

מדובר במיזם ענק שעלותו תגיע לעשרות מיליארדי שקלים. תכנונו והקמתו יכולים להימשך עשר שנים לפחות. רק קבוצות משקיעים פרטיים יכולים להרים מיזם אדיר כל כך בשיטת B.O.T

מדובר בחזון כמעט בדיוני, אולם מי שלא חולם, אינו חי, אינו קיים והוא יימוג וייעלם.

יש לזכור כי מטרדי הרעש הבלתי נסבלים שגורם נמל התעופה בן גוריון.

עומס תנועות המטוסים בשמי ישראל ובעיקר באזור המרכז, העובדה שתנועת הנוסעים בנתב"ג מגיעה לסף קיבולת וכן התנגדות מערכת הביטחון לכל חלופה של בנייה שדה תעופה יבשתי נוסף, יכולים וצריכים לבחון ולשקול הקמת שדה תעופה בינלאומי ימי חלופי ונוסף למדינת ישראל.

קבוצות משקיעים בינלאומית בחנו בעבר מיזם דומה של הקמת שדה תעופה בינלאומי על אי מלאכותי מול חופי ראשון לציון.

אחד מהאנשים היותר רציניים, מר ישראל גודוביץ' – מהנדס העיר תל אביב לשעבר, הינו החסיד והכח המניע של היוזמה הזאת.

מיזם כזה ישדרג את אשדוד, למעמד של עיר מטרופולין במדינה ובאגן הים התיכון, ויתרום לאשדוד תרומה עצומה לתיירות, לכלכלה ולמקומות תעסוקה לתושביה.

אודה לך על התייחסותך העניינית והרצינית בהקדם.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*