החצר שהפך לגן פורח

החצר שהפך לגן פורח

על גנים אקולוגיים כבר שמעתם? האם ראיתם כיצד חצר שגרתית מצמיחה עצים ושיחי נוי? כיצד חלקת אדמה חומה נצבעת בירוק? וכיצד עיצוב נכון משנה את הנוף הסביבתי? על מיזמי סביבה כבר הפכו לטרנד והגנים האקולוגיים משדרגים לנו את הסביבה.

לא מעט מיזמים ירוקים פועלים בעיר אך דומה כי הגנים האקולוגיים הפכו לנושא הכי מדובר. בבית ספר אופק (ברובע ט"ו), בניהולה של גב' חנה שמש, החליטו שגם הם ישדרגו את חצר בית הספר ויבנו לעצמם גן אקולוגי. אמרו ועשו, וביחד עם הנהגת ההורים ומר אמיר – נציג איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, הם נכנסו לפרויקט והקימו גן אקולוגי מקסים בבית הספר.

המיזם החל בכך שהמשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה,  אשרו לאשדוד תקציב מיוחד להקמת גנים אקולוגיים מחומרים ממוחזרים בבתי הספר היסודיים בעיר. "מדובר במיזמים שבהם נוטלים חלק תלמידים, הורים ומורי בית הספר בהנחיית נציג אגוד ערים לאיכות הסביבה" אומרים בעירייה ומשבחים את כל מי שנטל חלק במיזם והקים גן כזה בבית הספר.

גם בית ספר אופק הרים את הכפפה ולפני חודש וחצי הצטרפו אף הם למיזם העירוני, במסגרתו התלמידים ומועצת התלמידים של בית הספר הפשילו שרוולים ונטעו עצי פרי הדר, שדרגו את האדניות הקיימות, בנו אדניות פתיל וקומפוסטר, ייסדו מטבח ומתקני קינון, ערכו מחדש את מרחב המשחקים. כמובן שקודם לכן הם הכשירו את המקום לקראת המיזם, ערכו עבודות גיזום לעצים הגדלים מחוץ לגדר בית הספר, טיפלו בקו מערכת המים וחברו אותו לאדניות פתיל ולמטבח.

על כל המלאכה הזאת נצחו צוות בית הספר ואיכות הסביבה אך סייעו בידיהם עובדי מינהלת הרובע ובראשם פיליפ ברקט מפקח הנטיעות וההורים כמובן. מירי בוגנים פרץ, ראש מינהלת רבעים ט"ו-י"ז-ט"ז, אשר ליוותה את הפרויקט וסייעה לתלמידים ולבית הספר, אומרת כי כולם ראויים לכל שבח, על העבודה האינטנסיבית שהשקיעו התלמידים, המורים ועובדי המינהלת אך תודה מיוחדת נמסרה לציבור ההורים – הן הורי התלמידים והן הורים שבחרו להושיט יד ולסייע. "תרומת ההורים לא הסתפקה רק בעבודות בחצר. ההורים דאגו שלילדים תהיה ארוחת בוקר טעימה ומזינה וביום המבצע נהנו כולם מארוחה מקסימה שהם הכינו" אומרת גב' פרץ בוגנים. ואכן הנהגת ההורים, בראשות מר ניסו כלף, הושיטו יד והיו נכונים לכל משימה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*