החורף מגיע…

החורף מגיע…

תחזית מזג האוויר לימים שלישי עד חמישי מבשרת על התפתחות מערכת חורפית העשויה להביא איתה סערת גשמים מקומית, בצפון הארץ, וגשם לפרקים בדרום. כמו כן צפויות סופות חול מקומיים. מה שבטוח: תהיה צניחה בטמפרטורות. תתכוננו: החורף מגיע.

החורף אוטוטו מגיע וסימנים ראשונים יחלו הלילה. כך לפי התחזית המטאורולוגית לימים הקרובים. היום עוד חלה התחממות קלה אבל בלילה יהיה מעונן חלקית, ובצפון הארץ ינשבו רוחות. ביום שלישי ייתכן גשם מקומי קל וביום רביעי תהיה ירידה של הטמפרטורות, הרוחות יתחזקו וצפוי גשם מקומי קל שייתכן ויתחזק בלילה – בצפון הארץ ולאורך מישור החוף.

שיאה של המערכת תהיה ביום חמישי. הטמפרטורות תרדנה ויהיה קר מהרגיל בעונה. רוחות חזקות ינשבו ובאזורנו ייתכן אובך וסופות חול. גשם ירד לפרקים שילוו בסופות רעמים.

עיריית אשדוד נערכה לחורף כבכל שנה ולאור התחזית השבועית הלא מוחלטת, נערכים במוקד וביחידות התפעול למזג אויר משתנה. בטבלת ההיערכות שהפיץ המוקד, נערכה העירייה לשלושה מצבים בדרגות קושי משתנות: מצב 1 – מזג אוויר חורפי עם אפשרות לגשם בעוצמה נמוכה והתפתחות תנאי סערה. מצב 2 – מזג אוויר חורפי עד סוער עם משאבי רוח בעוצמה בינונית וסיכוי גבוה לגשם. מצב 3 – מזג אוויר סוער עם משאבי רוח בעוצמה גבוהה, התפתחות ענני סערה וממטרים כבדים.

צוותי העירייה והיחידות התפעוליות השלימו כאמור את היערכותן ובתוך כך הם ממליצים גם לתושבים, למי שטרם התארגן, להיערך בהתאם ומזכירים לציבור לבצע את הפעולות הבאות:

לדאוג לניקוי המרזבים בבתים הפרטיים ובבנייני המגורים  |  לגזום עצים בחצרות הבתים  |  לחזק פריטים שונים מסכנת רוחות סערות, כדוגמת ציוד וריהוט חוצות הנמצא בחצרות, דודי שמש ואנטנות על גגות הבתים או פרגולות וסככות צל במרפסות הבתים  |  להיערך בתוך הבית ולהצטייד בתאורת חירום, רדיו המופעל על סוללות, טלפון סלולארי וכמות מספקת של סוללות למקרה של הפסקת חשמל.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*