הזמר והיוצר ישי ריבו בבית אריה קלנג

הזמר והיוצר ישי ריבו בבית אריה קלנג

במשך כל המופע בבית אריה קלנג ריבו ישב על כיסא בר, אחז וניגן על הגיטרה וביצע את שיריו ברצף, כמעט מבלי לדבר בין השירים או להתאמץ יותר מידי ב"שואו". השירה שלו, מילותיה וקולו העמוק עושים את העבודה ויתרה מכך, על אף שרוב הטקסטים שלו מתקשרים לדת, הוא מצליח לגעת בכל רבדי האוכלוסייה.

לבמה הקטנה בשולי החצר היפהפיה של בית אריה קלנג הפונה לים ולבריזת הערב הנעימה של חודש ספטמבר עלה שלום תשובה, המנהל האמנותי של "מוזיקה בקלנג", שפתח את הערב כשהציג את ריבו ולהקתו ובירך את הקהל בשנה וחתימה טובה. בקהל הצעיר והתוסס אפשר היה להבחין באורן טואיל -מנכ"ל החברה העירונית ובנעמי אדר הופמן-המשנה למנכ"ל והממונה על מוסדות האמנות בעיר .נעמי, הרוח החיה והמפיקה האחראית למיזם התרבות 'מוזיקה בקלנג' כמו גם למיזמים רבים המתרחשים בעיר במקביל.

ODREY-PT_(11)-(Medium)

מתחילת המופע ועד סופו, ריבו יושב על כיסא בר גבוה כשמשני צדדיו נגני קלידים וכלי הקשה, ציציותיו המשתלשלות על כסאו שרועד פה ושם כשהוא מנגן בעוצמות שונות על הגיטרה שלו.
אל מולו, קהל גדול של חובשי כיפות מבני העיר אשדוד והסביבה וגם לאלו בקהל, שלא נראו לפחות כלפי חוץ כשומרי מסורת עדיין הכירו את כל מילות שיריו בעל פה והתרגשו עם כולם-   וכך ריבו מוכיח כי הוא זמר של כולם.

ריבו, שלא מרבה לדבר בין שיריו, שהפכו ללהיטים זה באחר זה וזוכים לאינספור השמעות בתחנות הרדיו השונות, מספר מידי פעם על שיריו כמו למשל על השיר " מקשה אחת זהב"- שיר שכתב אחרי הלידה של בנו הבכור, "כתבתי את השיר אחרי רגע של התבוננות וכניסה לעומק. הצלחתי לראות את פלא הבריאה, היופי הטוהר והתמימות שיש בילד שלי, ובעצם בכל ילד בעולם. כולנו נולדנו יפים טהורים ונקיים ואיכשהו עם הזמן אנחנו גדלים ומתלכלכים בבוץ. לפעמים זה מבאס אבל חשוב לזכור את האמת שלנו"., אמר ריבו.

ODREY-PT_(30)-(Medium)

אינספור כינויים כבר דבקו לזמר וליוצר ישי ריבו- קראו לו-שלמה ארצי של הציבור הדתי, הדור החדש של זמירות ישראל ואף כינו אותו כמלך היוצר של הפיוט המודרני. אחרי צפייה במופע שלם שלו, אין אלא להודות ולהסכים – ריבו עושה את זה בדרכו שלו וזה הופך את הופעתו לחוויה בלתי נשכחת.

ליין ההופעות של "מוזיקה בקלנג" ממשיך ובקרוב יתקיים מופע לנשים בלבד (!) עם המוזיקאית והזמרת אתי אנקרי במופע חדש ומגוון בו היא משלבת שירים ידועים מאלבומי עבר, שירים מאלבומה "שירי רבי יהודה הלוי", ואף עוברת באופן טבעי לאוסף שירים תוניסאיים מתוך המופע "ממה זהירה" שהשתתף בפסטיבל העוד בירושלים.

בין השירים אותם מבצעת אנקרי בהופעה: "בכל ליבי", "יפה נוף", "ידידי השכחת", "רואה לך בעיניים", "קראת לי אסתר", "ים", "מיליונים", "הניגון שלך" ורבים וטובים.

אתי אנקרי במופע לנשים בלבד-יום רביעי, 18.10.17,בשעה 21:00 בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד. מכירה מוקדמת: 60 ₪. מכירה ביום האירוע 70 ₪ לפרטים: 08-9221883
כדאי לזכור: בשביל ההופעות הכי טובות לא צריך לצאת מאשדוד! מוזיקה בקלנג- גלריה של הופעות. #פעםבשבוערביעיקבוע

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*