"הזולה" של צעירי אשדוד

"הזולה" של צעירי אשדוד

המרכז לשירות משמעותי וחיילי הנח"ל יזמו פרויקט מיוחד עבור בני הנוער הצעירים של אשדוד. כל יום רביעי, מתחם במרכז כיוונים הופך למקום חווייתי המושך אליו את הצעירים לפעילות כייפית. הפעילות מתקיימת בתוך "זולה" ובכל פעם מייצרת פעילות אחרת. שווה להגיע

אחת המשימות המאתגרות את בני הנוער היא כיצד לנצל את הימים באופן ראוי ומהנה. הדברים נכונים לכל השנה ובמיוחד בחודשי הקיץ הארוכים – ימי החופשה השנתית והזמן הנכון להם לבילוי והנאה. "יש לא מעט בני נוער שבימי הקיץ לא מוצאים לעצמם עיסוק שממלא את זמנם ובמקום זאת הם מתכנסים בבתים או מסתובבים בפארקים הציבוריים בחוסר מעש" אומרים במרכז לשירות משמעותי.

פרויקט "הזולה" היא יוזמה שקמה במרכז לשירות משמעותי בניהולו של חי וחניש, יחד עם חיילי הנח"ל – פרק המשימה המשרתים בעיר, והיא נולדה בדיוק בשביל הצעירים הללו. כך, במרכז העיר ובלב הסיטי, פועל המתחם בשעות הערב המאוחרות ומעניק לנוער בדיוק מה שהם צריכים – פינות ישיבה נעימות, מוזיקה, פעילויות מגוונות ואווירה טובה.

"למקום מגיעים בני נוער רבים מכל רחבי העיר, נפגשים עם חבריהם ועם חיילי הנח"ל והמורות חיילות שפועלים יחדיו במרכז לשירות משמעותי, ונהנים לבלות יחד" אומרים במרכז ומציינים כי "בכל שבוע יש פעילות שיא אחרת, מסדנת אקרובטיקה ועד לנגינת רחוב". בשבוע שעבר אגב, התקיימה סדנת גרפיטי בה התנסו הנערים והנערות באומנות רחוב ויצרו יצירות ייחודיות בלויי צוות המרכז".

חי וחניש: "הזולה חושפת את תלמידי העיר לחיילים ולחיילות הפועלים בעיר כדמויות בוגרות, מפגישה את הצעירים עם קודי התנהגות ברורים ובמסגרת פעילות המתקיימת באמצעות אלמנטים של הדרכה".

סמל נ' (חייל בפרק המשימה): "הזולה היא הזדמנות חינוכית לפגוש את הנוער באשדוד ויחד לגרום לו לקחת אחריות על הזמן הפנוי שלו", ומסביר כי חיילי גרעין הנח"ל הפעילים באשדוד, הגיעו לעיר לאחר שהתנדבו בסיום כיתה י"ב לשנת שירות בה הדריכו נוער ברחבי הארץ ולאחר שביצעו את הפרק הצבאי הראשון בו לקחו חלק ביחידות צה"ל השונות. "החלק הנוכחי של שירותם הצבאי נקרא 'פרק משימה', בו הם נשלחים לקחת חלק פעיל במשימות חינוכיות בקהילה כדוגמת תחום ההכנה לצה"ל" הוא מסכם.

"הזולה", מבטיחים במרכז, "תמשיך לפעול גם בחודש אוגוסט, כל יום רביעי מהשעה 20:00 ברחבה שמחוץ למרכז לשירות משמעותי שבסיטי". לפרטים נוספים עקבו אחרי המרכז באינסטגרם ובפייסבוק של המרכז לשירות משמעותי אשדוד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*