הדממה באתרי הבנייה

הדממה באתרי הבנייה

מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד לפועלי הבניין בעיר ביום הדממה: "אני רוצה שתחזרו הביתה בשלום למשפחות ולחברים שלכם".

שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה סייר ביום חמישי האחרון באתרי בנייה ברחבי העיר במסגרת יום ההדממה הארצי עליו הכריזה התאחדות בוני הארץ בשיתוף עם הסתדרות בוני הבניין וגורמים נוספים. במסגרת ההדממה פועלי הבניין הפסיקו עבודתם בשעה 10:00, כונסו באתרי הבנייה ועברו הדרכות בנושא בטיחות משך 4 שעות. הכל במטרה למנוע תאונות עבודה באתרי הבנייה.

"אנחנו רוצים שכל אחד מכם יחזור הביתה לאמא, לאבא, לאשתו, לאחים שלו, לילדיו ולחברים שלו. תחשבו: כשמישהו מכם נפצע או נהרג מי יביא אוכל לילדים שלכם" כך פנה בן עזרי בכל אתר ואתר לקבוצות העובדים ודאג שדבריו יתורגמו סימולטנית לשפת אימם של פועלי הבניין.

המנכ"ל בן עזרי  ביקש מהפועלים בכל לשון של בקשה שינצלו את יום ההדממה שכרוך בהשקעה כספית לא מבוטלת מצד הקבלנים, בכדי ללמוד במהלך ההדרכות, כמה שיותר בנושא בטיחות. בן עזרי, מנכ"ל הארגון באשדוד: "אל תגידו 'לי זה לא יקרה!' אם אתם אוהבים את החברים שלכם תעירו להם כשהם לא חובשים הקסדה או כשהם אינם רתומים לרתמות בעבודה בגובה. אם החברים לא מקשיבים לכם  תספרו על כך למנהל האתר, למהנדס ולמנהלים  כדי שיעירו להם. דווקא בגלל שאתם אוהבים את החברים שלכם, אתם חייבים להעיר להם כדי שלא ייפצעו או ייהרגו".

מנכ"ל הארגון אמר לעובדים באתרים השונים, כי "הקבלנים לוקחים אחריות על שינוי המצב. צריך לשנות את  התרבות הארגונית. יש לנו אחריות על הנעשה באתרים שלנו, אבל רק לקיחת אחריות משותפת של הקבלנים, הממשלה והעובדים – תביא לשינוי תרבותי אמיתי שיביא לירידה משמעותית במספר התאונות".  הקבלנים השקיעו מיליוני שקלים בהדממת אתרי הבנייה למשך 4 שעות, זאת לצד השקעה לאורך השנה  בהסברה, בקורסים, בהדרכות אינטראקטיביות, בימי עיון וכנסים כשהכל במטרה אחת: לצמצם את מספר תאונות הבנייה.

לדבריו, הקבלנים החברים בהתאחדות בוני הארץ הוסיפו עלויות של מיליונים בניסיון לשפר את רמת הבטיחות בענף, בהליכי הסברה, בהסכמה להחלפת כל הפיגומים, בהוספת פונקציה חדשה של עוזר בטיחות למנהלי העבודה, בתקצוב ניידות בטיחות להדרכת עובדים ב-6 שפות ועוד אנו עושים הכל כדי לצמצם את מספר התאונות בענף.

שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד: "עדיין חסרים לנו יותר מ-3000 מנהלי עבודה בענף. הובלנו יחד עם הכנסת לחקיקה של חוק עוזר בטיחות, תמכנו במעבר ההדרגתי והמלא לפיגומים בתקן החדש. הקמנו מטה בטיחות משותף עם ההסתדרות שבראשו עומד האלוף (במיל') חה"כ לשעבר אייל בן-ראובן. פעילות המטה תתוקצב בהיקף של מיליוני שקלים והוא יפעל במשך כל ימות השנה, במטרה להגביר את הבטיחות בענף הבנייה, באמצעות הסברה, הדרכה ופעולות משותפות מול הממשלה אבל אתם, פועלי הבניין, חייבים לשמור על עצמכם ולהשתמש נכון בציוד שנותנים לכם!"

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*