דשא סינטטי

דשא סינטטי

רבים הם בעלי הבתים הפרטיים או כאלה שמחזיקים בדירות גן, מחליטים לשנות את הגינה ולעצב אותה מחדש והפעם באמצעות יריעות דשא סינטטי. הסיבות הן רבות אשר טומנות בחובן יתרונות רבים ומהותיים. ראשית, טיפוח של דשא טבעי מצריך הרבה השקיה, עבודה כמו גינון וכיסוח דשא וכן, לא תמיד הדשא מצליח להיקלט או התוצאות לא כל כך משביעות רצון. היתרון השני הוא בגלל בעיית המים שפוקדת את ארצנו בגלל מזג האוויר החם. כל אלה, גרמו לרבים להחליף את הדשא הטבעי בדשא מלאכותי, אשר הראה כל כך טבעי, עד כי קשה להבחין בין דשא טבעי לדשא שהוא סינטטי.

למרות שרבים שואלים שאלות וכאלה שהיו להם חששות כאשר דשא סינטטי, הופיע לראשונה בארץ. אמנם השמש קופחת על הדשא, אך בהליך הייצור שלו, הוא בעל מגן UV שהוא גן קרינה מפני השמש ולכן, אין חשש כי הוא ידהה או שיופיע בו בלאי.

התקנה קלה של הדשא הסינטטי על כל סוגי המשטחים

יש לציין, כי התקנתו של דשא סינטטי מיושמת על כל מיני סוגים של משטחים, אם ישירות בחצר, כאשר יש להניח שומשום מיוחד, יריעות פלסטי ואז את שכבת הדשא, על משטחי בטון, כאשר ניתן יהיה פשוט להדביק את הדשא המלאכותי. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי, כאשר רמת ה-UV שלו היא בין 1-8 ושלא תהיה נמוכה מרמה 6. ניתן בהחלט לראות סוגים רבים של דשא מלאכותי ורמות המחיר משתנות. יש לדעת, כי ככל שהדשא יהיה עבה , כבד וצפוף יותר, כך הרמה והאיכות שלו גבוהה יותר.

אדריכלי נוף משתמשים המון עם מרבדי דשא מלאכותי בפרויקטים השונים שלהם

גם אדריכלי נוף,מעצבים וקבלנים, משלבים מרבדים של דשא סינטטי בפרויקטים רבים שלהם. השילוב בין צמחיי טבעית לדשא מלאכותי היא מרשימה וקשה להבדיל גם בשל השילוב המוצלח הזה, כי מדובר על דשא שאינו טבעי. דשא זה, נקרא גם דשא קבוע, בשל זה שהוא יכול להחזיק שנים והבשורה הטובה היא, שאין צורך להחזיק בגנן. ישנם רבים, אשר משלבים גם צמחיה טבעית, שאינה דורשת טיפול ומים.

צילום: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*