דימוי עצמי

דימוי עצמי

אם תחפשו במילון, מה זה דימוי עצמי? תגלו, כי מדובר אודות אמונה וביטחון בערך וביכולות שלכם. ובהתייחסות יותר ממוקדת, נסביר לכם, כי אמונה הינה ההרגשה שאתם בטוחים במשהו. היכולת מתייחסת למיומנויות נפשיות או פיסיות שלכם, ואילו הערך הוא להבין את המקום שלכם בעולם. ובמאמר זה נדון על המהות של הדימוי העצמי הגבוה, ומה תפיקו ממנו.

האם בעזרת דימוי עצמי גבוה תיהנו מכישורי תקשורת מיטביים?

וזאת שאלה ייחודית במינה – "האם בעזרת דימוי עצמי גבוה תיהנו מכישורי תקשורת מיטביים? מרבית בני האדם, אשר ניחנו בדימוי עצמי גבוה הינם מאותגרים בכל מערכות האמונה שלהם, בלי יוצא מן הכלל. בשל העובדה כי אותם אנשים מקפידים להיות הם עצמם בכל רגע נתון, הינם יכולים להבהיר בבירור את התנהגותם, האמונות וערכי הליבה שלהם באופן מדויק. מי שניחן בדימוי עצמי גבוה אינו מתיימר להציג זהות שלא לו, ואינו בוחר בייצוג שלא נכון שלו, הוא רק מציג את קווי אישיותו כמו שהם.

האם דימוי עצמי גבוה יאפשר לכם לחיות חיים מלאים?

ולהלן שאלה ספציפית – "האם דימוי עצמי גבוה יאפשר לכם לחיות חיים מלאים?", ובכן, ממש כן. ועל מנת להמחיש לכם את הכוונה שלנו, נציג בפניכם את האמרה הידועה – "האמונה בעצמכם וביכולות הבין אישיות שלכם, קרי – לבעלי הערכה עצמית גבוהה, תאפשר לכם לחיות את החיים שלכם בצורה הכי מלאה". ואין הצהרה דרמטית ונכונה מזאת בהקשר של הדימוי העצמי הגבוה. מי שסובל מדימוי עצמי נמוך, חי את חייו ממש ככל נכה, "סוחב" בכוח את ההתנהלות בחיים, וחי באפלה, מתוך ייאוש וחוסר תקווה.

האם באמצעות דימוי עצמי גבוה תהיה לכם מטרה ברורה?

והנה שאלה עם מטרה מאחוריה – "האם באמצעות דימוי עצמי תהיה לכם מטרה ברורה"?, ועליה נמהר להשיב. כאשר הדימוי העצמי שלכם גבוה, אתם מבינים מה בדיוק אתם רוצים מעצמכם, ובעיקר כאשר אתם מאמינים בעצמכם, יהיה באפשרותכם למצוא מטרות ברורות ולתכנן כראוי את העתיד המזהיר שלכם. כמו גם, יהיה באפשרותכם לזהות את כל התשוקות שלכם לחיים יותר טובים. אמונה והבנה ביכולות שלכם, שוות ערך לכך שיש באפשרותכם לקדם את הקריירה שלכם, לנהל יחסי זוגיות מוצלחים, ובעיקר באמת ליהנות מהחיים שלכם.

האם דימוי עצמי גבוה פירושו יצירה של קשרים בריאים יותר?

ושאלה אשר חותמת את דברינו למעשה – האם דימוי עצמי גבוה פירושו יצירה של קשרים בריאים יותר?", ועל כך נענה, כי במידה והדימוי העצמי שלכם נמוך, ואתם מעמידים פנים שאתם מישהו אחר, אין זה פשוט ליצור קשרים בין אישיים ולקיים התנהלות של מערכות יחסים בריאות, אף במישור המקצועי, וקל וחומר במישור האישי. כאשר הדימוי העצמי שלכם גבוה יותר, באפשרותכם להתחבר אל עצמכם יותר, ולהיות הרבה יותר אותנטיים וחדורי מטרות. בוודאי אתם חושבים שדברינו ברורים מאליהם, אך העמקה בכך, והבנה עצמית עם מודעות מוגברת, תעזור לכם להתחבר לאחרים ברמות יותר עמוקות, תוך כדי יצירה של קשרים בריאים יותר. כאשר מערכות יחסים מיטביות מבוססות על אמון הדדי, ולכן בקיום של אינטראקציות עם הסביבה הקרובה שלכם, תתחילו התגבור של אמון, שיעמיק את הקשר עם הבריות שלצדכם.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*