דיבור על דיור

דיבור על דיור

בשבוע הקרוב, כשברקע סימנים לשינויים במצב שוק הדיור, יחל רצף אירועי "דיור" מיוחד לצעירי מרכז "כיוונים". במסגרת השבוע ייפגש מהנדס העירייה עם צעירי אשדוד וישתף אותם בתכניות הדיור העתידיות של אשדוד. כן יושק חוזה שכירות מומלץ – חוזה שכולל את ההגנות הקבועות בחוק על השוכרים והמשכירים. שווה להגיע.

הדיור במרכז. נושא הדיור לא יורד לרגע מסדר היום הציבורי במדינת ישראל וגם כאן באשדוד, עוסקים בו ביתר שאת. בימים אלה עיריית אשדוד מתקדמת לעבר סיכומים עם משרד השיכון והבינוי בנוגע לחתימה על הסכם גג לתוספת של כ-30,000 יחידות דיור חדשות בעיר, בהובלתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. במקביל, נושא הצעירים בעיר זוכה לתנופה וכחלק מכך, גם נושא הדיור מקבל התייחסות.

"במהלך השבוע הקרוב יתקיימו בעיר מספר אירועי דיור מיוחדים שיקנו ידע לצעירים ולכלל התושבים בנושא הדיור" אומרת גב' אתי לוגסי טורקניץ' מנהלת מרכז כיוונים ומציינת כי "אחד האירועים המסקרנים הוא 'פגוש את המהנדס', במהלכו מהנדס העיר אדר' דורון חזן יסקור את עתיד הבנייה ברחבי העיר, בדגש על נושא הצעירים". האירוע מתקיים היום (22/5/17) במרכז "כיוונים" לצעירים, בשעה 20:00 והכניסה חופשית.
אירוע נוסף יתקיים מחר, יום שלישי, (23/5/17) בשעה 18:00, ושמו "התנהלות כלכלית נכונה", מבית ארגון פעמונים שמדריך ומעניק ייעוץ פיננסי לכל המעוניין, ומספק ידע, כלים והרגלים כלכליים נכונים. גם הכניסה לאירוע זה תהיה ללא תשלום.

בנוסף, בשישי הקרוב (25/6/17), בשעה 11:30, תתקיים השקה מיוחדת של חוזה השכירות המומלץ של אשדוד בשיתוף יד2 ואשדודנט, בפאב הקלמה.

כבר בתחילת החודש הגיעו למעלה מ-250 צעירים למרכז "כיוונים" להרצאת '150 משכורות', מיזם חברתי שמטרתו ללמד צעירים מה הצעדים שצריך לעבור בדרך לקניית דירה. עקב הצלחת האירוע, צפוי להתקיים אירוע נוסף בנושא בקרוב.

נאור ביטון, יועץ ראש העיר, אשר הוביל בעבר את המחאה החברתית באשדוד נגד יוקר המחייה בקיץ 2011, מספר: "שבוע הדיור יסייע לתושבים, ובעיקר לצעירים שרוצים לקבל כלים פיננסים ולדעת יותר על עתיד שוק הדיור באשדוד. בנוסף, חוזה השכירות המומלץ שנשיק ב-25.6, בשיתוף יד2 ואשדודנט, יסייע לשוכרים ומשכירים בעיר להשתמש בחוזה שכירות ברור והוגן יותר לשני הצדדים. בהובלתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, נמשיך להרחיב את הפעילות לטובת צעירי אשדוד בכל תחומי החיים".

גב' לוגסי טורקניץ' מנהלת מרכז צעירים "כיוונים" שמוביל את שבוע הדיור: "מרכז צעירים שם לו כיעד לתת מענה לאתגרים המגוונים של הצעירים וביניהם גם בתחום הדיור, במטרה לתת מידע ולהגביר וודאות בתחום זה, הצעירים מוזמנים לאירועים אלו ומוזמנים להתעדכן בכל האירועים הנוספים בפייסבוק של מרכז כיוונים".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*