גם הציבור נערך לחורף

גם הציבור נערך לחורף

עיריית אשדוד משלימה את היערכותה לחורף ופונה לציבור בבקשה שגם הוא יבצע היערכות בתחום המרחב שבאחריותו. ע"י כמה פעולות פשוטות יכול כל תושב למנוע נזקי גוף ורכוש ויקל על עצמו לעבור את החורף בשלום. 

כולנו מתפללים לגשמי ברכה והחזאים אפילו מעריכים שהשנה תהיה גשומה במיוחד ואולי גם סוערת, אבל בעיריית אשדוד לא ממתינים לרגע. אף על פי שהעירייה מקיימת שגרת פעילות לכל אורך השנה, הרי שלקראת החורף היא מפעילה את חוזר מנכ"ל – נוהל מיוחד המחייב את כל יחידות התפעול ואת המסגרות הרלוונטיות להיערכות מיוחדת. ההיערכות שהחלה כבר בסוף אוגוסט שמה דגש על צירי תנועה פתוחים ונקיים, גישה נוחה לבניינים, בתי ספר ומבני ציבור, ניקיון מרזבים ופתחי ספיגה, בדיקת קולטנים ברחבי העיר והכנת תחנות הקיץ, גיזום עצים בתיאום עם חברת חשמל, הכנת החופים מפני סערת רוחות וגשמים ושמירה על רצף תפקודי של הרשות המקומית. כל הפעולות הללו מתקיימות תוך שמירה על שגרת עבודה רגילה ועמידה בכל המשימות השוטפות, לרבות היקף השירותים הנדרשים ועומס המשימות בתקופת החגים.

כעת על הציבור למלא את חלקו בהיערכות. להלן ההנחיות שמינהל התפעול ממליץ לציבור לעשות בשטח הפרטי, בהכנות לקראת החורף:

– גיזום עצים, ניקוי מרזבים ופתחי ניקוז.

– קשירת דודי שמש, פרגולות.

– זיפות גגות ובדיקת נזילות (במיוחד במקומות של צנרת חשמל).

– בדיקת חלונות אטומים.

– בדיקת מערכת מיזוג/חימום או תנורים לשמור על טמפרטורת הבית.

– בדיקת ניקוז בחניית הבית.

– הצטיידות בתאורת חירום.

– הצטיידות בתרופות חיוניות.

– הכנת הרכב לחורף ונהיגה נכונה.

– זהירות מסכנת החלקה (גם להולכי רגל).

– דיווח על תקלות או סכנות במרחב הציבורי (מוקד 106).

– מומלץ: להתחסן נגד שפעת.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "העירייה עשתה את המוטל עליה בהיערכות העירונית לחורף ונאחל לעצמנו גשמי ברכה. אך על כל אחד מאיתנו להתארגן גם במישור האישי והמשפחתי וליישם את ההמלצות של מינהל התפעול".

ראש מינהל התפעול מר שלמה רוטנברג: "באשדוד פיתחנו  מודל הערכות ומענה למזג אויר סוער, על מנת לטפל במקרים קיצוניים ובמקרי חירום. יש חשיבות בהיערכות מקדימה ובהכנות המתאימות למזעור נזקים".

העיקרון המנחה את העירייה הוא "שמירה על השגרה בכל מזג אוויר", והבקשה מהציבור היא לשיתוף פעולה. "אם כל אחד יעשה את המוטל עליו בתחום שבאחריותו וידווח על התקלות כמתבקש, יהיה לכולנו חורף קל ומבורך".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*